Zveme: Na Velikonoční jarmark, vynášení Smrtky, Blešák či dětský karneval

Archeopark pravěku ve Všestarech o víkendu přiblíží boje mezi Římany a barbary.
Archeopark pravěku ve Všestarech o víkendu přiblíží boje mezi Římany a barbary. | autor: Archeopark Všestary

Jaké akce přinese v Hradci Králové a blízkém okolí tento víkend? Dnes můžete jít fandit hradeckým hokejistům nebo si o víkendu vyzkoušet bruslení na zimním stadionu. Zítra se koná tradiční Velikonoční jarmark a v neděli hradecké folklorní spolky přivítají jaro a vynesou takzvanou Smrtholku se všemi místními zvyky a obyčeji. Zažít můžete také východ slunce na Bílé věži nebo války mezi Římany a Germány ve všestarském Archeoparku.

Hokejisté vyzvou Liberec

Domácí Mountfield HK se dnes vpodvečer utká s klubem Bílí Tygři Liberec. Zápas začíná v 17:20 hodin na hradeckém zimním stadionu.

Svítání na Bílé Věži 

Výjimečná příležitost prožít svítání z ochozu Bílé věže a vychutnat si tak neopakovatelnou atmosféru probouzejícího se města se naskytne tuto sobotu. Tentokrát pořadatelé uvádějí čas od 6:06 do 7:06, přičemž sraz je nejméně 15 minut před časem svítání před Bílou věží a počet účastníků je omezen na 30. Vstupné stojí 150 korun, lístky jsou k dispozici přes hkpoint.cz. Další východ slunce budete moci pozorovat z Bílé věže zase až v červnu.

Velikonoční jarmark a vynášení Smrtky

Během soboty můžete navštívit v hradeckém adalbertinu Velikonoční jarmark. Otevřen bude od 9 do 16 hodin. Na neděli se pak chystá tradiční akce Vynášení smrtky a vítání jara. "Jaro nám nastává, slunce jasně svítí, stromy se nám zelenají, ptáčkové zpívají, rozvíjej se kvítí," zvou hradecké folklorní soubory ČERVÁNEK a DUPÁK, které "Smrtholku" v Jiráskových sadech vynesou.

Všestary: Impérium vrací úder

Archeopark pravěku Všestary o víkendu pořádá akci s názvem Impérium vrací úder: "Války mezi Římem a barbary trvaly po staletí. Časem se ukázala převaha barbarů, přesto byl Řím naposledy úspěšný..." Otevřeno bude v sobotu i v neděli od 9 do 16 hodin. Vždy od 11 a od 14:30 začíná komentovaná interaktivní projekce k tématu spojená s ukázkami válečných taktik Římanů proti barbarům, ve 13 hodin uvidíte ukázku výstroje germánského bojovníka. Dozvíte se také, jak vypadal život římského a germánského válečníka, v co Římané a Germáni věřili nebo jak vypadala věštba germánské kněžky. Děti si mohou vyrobit římský a germánský štít.

Blešák - Adopce na dálku no.7

V sobotu od 15 hodin si můžete něco vybrat nebo naopak něco prodat na již 7. Blešáku, tentokrát jarním, velikonočním. "Opět se můžete těšit na poklady všeho druhu - hlavně oblečení a šperky, knihy, hračky a naše handmade výrobky a výtvory. Výtěžek z celého Blešáku půjde na podporu námi na dálku adoptovaného 15ti letého indického chlapce Infanta Raje. Díky Vám má již 7 let možnost studovat," zvou pořadatelé, podle kterých nebude chybět ani občerstvení - domácí dobroty sladké i slané, čaj a káva. Blešák se koná na adrese V Kopečku 89, budova Církve Bratrské, vchod za rohem, na dveřích budou plakáty.  Doprovodný kulturní program nabídne od 15:30 povídání Barbory Žáčkové (vedoucí projektu Čalantika, ADRA) o životě dětí z bangladéšské chudinské čtvrti Čalantika a o vzdělávacím centru zřízeném pro tyto děti a jejich rodiny. V 17 hodin zahraje kapela Lucy4Music.

Dětský Karneval

V neděli od 16 hodin začíná karneval pro děti do 6 let v KidsPointu ve Škroupově ulici: "Budeme zpívat, tančit, soutěžit a mít spoustu legrace. Připravujeme asi 30 minutový společný program, u kterého se děti pobaví a vyblbnou. Budou si moct obejít také různá stanoviště, zaházet míčkem, zaskákat v pytli a podobně. Malé děti, které se do společného programu nezapojí, budou mít zázemí v KidsPointu na koberci. Chystáme také fotokoutek s profesionálním fotografem!" Vstup je volný.

Veřejné bruslení 

Bruslení pro veřejnost v Hradci Králové provozuje v malé hale zimního stadionu královéhradecký hokejový klub. Bruslit se tento víkend bude v sobotu i v neděli, vždy od 16 do 17:30. Dospělí zaplatí za vstup 30 korun, děti do deseti let dvacetikorunu a jejich doprovod desetikorunu.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Vyzkoušejte si řemesla, nahlédněte pod pokličku vědcům, pohrajte si s vláčky

Jako každý pátek jsme pro vás vybrali nejzajímavější víkendové akce v Hradci Králové. Tento víkend můžete vyrazit na Noc vědců, do které se zapojí hradecká univerzita, knihovna i hvězdárna. Koná se tradiční Nábřeží řemeslníků, soutěžit budou v Hradci mažoretky, na Bílou věž…
Čtěte více

Návštěvnost hradeckých památek se letos nakonec vyhoupla do příjemných čísel

Letošní léto nebylo příliš laskavé k provozovatelům koupališť. Hradecká Flošna například zažila tu nejhorší sezónu za svoji existenci. Jednak za to moho počasí a pak také protikoronavirová opatření, která obzvlášť v červnu kapacitu limitovala. Oproti tomu turistická sezóna se v…
Čtěte více

Zveme: Na fotbal, hokej, muzejní noc, dožínky i cizokrajné festivaly

Z víkendových akcí si v Hradci Králové tentokrát vybere opravdu každý. Sportovní nadšenci mohou fandit hradeckým hokejistům a fotbalistům. Vyrazit můžete na do muzeí, které se otevřou i v noci, nebo na krajské dožínky do Šimkových sadů. Hned dva festivaly přiblíží cizí kultury -…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme