Štítky: | Kultura | Sport | Fotbal | Pozvánka | Hokej |

Zveme: na košt vína, burčáku i perníkové extraligy

Slavnosti vína a burčáku - Hradecký koštýř | Foto: HKVS
Slavnosti vína a burčáku - Hradecký koštýř | Foto: HKVS

Víkendové pozvánky začnou a skončí pozváním za sportem. V pátek se na zimním stadionu odehraje další z extraligových utkání královéhradeckého Mountfieldu a v neděli na fanoušky čeká po dlouhých dvaceti letech derby s Pardubicemi. Sobotní kulturní povánka nadchne především milovníky vína - na nádvoří Městské hudební síně se uskuteční další ročník Hradeckého koštýře, na kterém poteče víno i burčák prodem. V neděli se za kulturou mohou vydat rodiče se svými dětmi do Muzea východních Čech, kde je pro malé návštěvníky připravena kreativní dílna. Víkend zakončí zápas hradeckých Votroků, kteří pod lízátky vyzvou celek z Mostu. 

Hradecké hokejové fandy čeká perný víkend i perníkové Pardubice

V páteční podvečer v šest hodin začne na zimním stadionu v Hradci Králové šesté kolo Tipsport extraligy, ve kterém se postaví hradecký Mountfield proti Litvínovu. Pro domácí publikum však může být mnohem zajímavější utkání, které se odehraje v neděli v Pardubicích. Více o blížícím se derby Hradce a Pardubic se dočtete v článku Extraligové derby Pardubice – Hradec Králové po dvaceti letech.

Hradecký koštýř - ochutnejte z toho nejlepšího vína 

V sobotu, v Den české státnosti a na svátek svatého Václava, zpestří hradeckou podzimní kulturní sezónu už šestý ročník slavnosti vína a burčáku - Hradecký koštář. "Odehrávat se bude od 10 do 18 hodin v atraktivních prostorách sakrální památky  - na nádvoří Městské hudební síně a na přilehlých severních terasách," popisuje Petr Švihlík z hradeckého Adalbertina, který je pořadatelem akce. 

Kromě moravských vín z Čejkovic, Žeravic a Horních i Dolních Dunajovic mohou návštěvníci ochutnat další druhy české, slovenské, francouzské, portugalské, italské nebo třeba rumunské. "Pro zvláště vybíravé fajnšmekry budou k dispozici kromě široké nabídky burčáků také například vína tokajská. Skvělou atmosféru slavnosti vína spojenou s uspokojováním chuťových buněk jistě zpříjemní stylový hudební doprovod," láká Petr Švihlík nejen na vína, ale i na Hradeckou cimbálovou muziku a country skupina Votroci.

Protože se v sobotu slaví svátek patrona českých zemí – svatého Václava, mohou Hradečané u této příležitosti také opět slyšet zvon Augustin. Od 18 hodin druhý největší zvon v České republice zazní z Bílé věže na Velkém náměstí.

Děti, vyrobte si něco z muzejního šuplíku

V neděli se do Muzea východních Čech vydejte i se svými dětmi. Je zde pro ně připravena kreativní dílna, která nese název „Z muzejního šuplíku“. „Účastníci této dílny si nejprve prohlédnou výstavu Vše za sto a poté si v kreativní dílně vyrobí vlastní muzejní přírodní exponát,“ uvedla Dana Mylerová z Muzea východních Čech a doplnila, že program a kreativní dílna je určena především pro děti od osmi let. 

Speciální dílna pro děti bude probíhat po téměř celý den, vstupné pro děti je 60 korun a pro jejich rodičovský doprovod 30 korun. Do dílny se zájemci mohou předem přihlásit.

Votroci proti Baníku z Mostu 

Další sportovní pozvánka míří ze fotbalem. V neděli od tří hodin se pod královéhradeckými lízátky před sebe postaví domácí Votroci a FK Baník Most. Fotbalová národní liga se dostane do svého desátého kola. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Díky městským dotacím se tenisté dočkají nové antuky a další sportovci tribun či šaten

Mezi provozovatele sportovišť rozdělí město Hradec Králové dotace ve výši více než 4,16 miliony korun. Třeba TJ Sokol Hradec Králové bude moci zastřešit tribuny a hlasatelny a tenisté se dočkají generální rekonstrukce a výměny povrchů devíti antukových kurtů. Město tak…
Čtěte více

Filharmonie vrací částky předplatného, ale také plánuje novou sezónu

Hradecká filharmonie od nového roku vrací částky za zrušené koncerty a s telefonáty přicházejí osobní příběhy jednotlivých návštěvníků. Život bez kultury je hlavně pro abonenty, kteří nevyužívají internet, náročný. Filharmonie ale i v této nejisté době plánuje a připravuje novou…
Čtěte více

Hradec podpoří sport a kulturu více než devíti miliony korun

Hradec Králové vyplatí v rámci dotací přes devět milionů, které rozdělí mezi 38 sportovních a 34 kulturních organizací nebo spolků. Sportovní kluby, které pracují zejména s dětmi a mládeží, dostnou od radnice osm milionů korun. Na podporu uměleckých těles a spolků…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme