Zveme: Na bruslení, vánoční Bílou věž, Silvestr ve Filharmonii a novoroční ohňostroj

Ohňostroj v Hradci Králové již tradičně osvítí město na Nový rok.
Ohňostroj v Hradci Králové již tradičně osvítí město na Nový rok. | autor: hradeckralove.cz

Jaké akce nabídne poslední letošní víkend v Hradci Králové? Kromě tradičního novoročního ohňostroje, který osvítí město v pondělí 1. ledna 2019, můžete ještě vychutnávat atmosféru Vánoc. Třeba v divadle Drak, které pořádá tvůrčí program Vánoční putování, při němž budou děti vstupovat do rolí, hrát hry a zpívat. Pomocí metod moderní dramatické výchovy se seznámí se základními událostmi příběhu narození Ježíše Krista či se naučí vánoční koledu. Na vánoční prohlídky láká i Bílá věž, Filharmonie Hradec Králové zahraje silvestrovské koncerty. Můžete vyrazit také na veřejné bruslení nebo na hokej na královéhradecký zimní stadion.

 

Workshop Vánoční putování

V pátek od 15 do 16:10 pořádá divadlo Drak workshop s názvem Vánoční putování: "Viděli jsme na východě hvězdu… Příběh o tom, jak se v Betlémě narodil Ježíšek, děti už jistě slyšely. Ale staly se někdy samy Marií, která prosí o nocleh, pastýři, kteří jdou za hvězdou, třemi králi, kteří nesou dary, či králem Herodem, který se bojí o svůj trůn? Vydejte se s námi na vánoční putování, na jehož konci možná zjistíme, proč vlastně slavíme Vánoce a proč od Ježíška dostáváme dárky." 

Veřejné bruslení Hradec Králové

Veřejné bruslení v malé hale zimního stadionu v Hradci Králové si můžete užívat od pátku až do neděle od 14 do 15:30 hodin a v pondělí na Silvestra od 10 do 11:30 hodin. Cena vstupného pro dospělé a mládež nad 10 let je 30 korun, děti zaplatí dvacetikorunu a jejich doprovod desetikorunu. Šatna stojí 5 korun. Bruslení pro veřejnost v Hradci Králové provozuje královéhradecký hokejový klub. 

Bruslení s hkfree.org

Další bruslení pořádá hkfree.org, a to zdarma v neděli od 13:15 do 14:45 ve velké hale zimního stadionu. Je možné přijít o trochu dříve, ať se stihnete převléknout. Vchod do haly je z boku, vzkazují pořadatelé. 

Hokejisté vyzvou Olomouc

Ve 30. kole Tipsport extraligy se utká Mountfield HK a HC Olomouc. Zápas začíná v sobotu v 15 hodin na zimním stadionu v Hradci Králové.

Bílá věž vánoční

Vánočně laděný prohlídkový program je na Bílé věži v Hradci Králové k vidění až do 6. ledna. Otevřeno je každý den od 9 do 18 hodin, kromě 1. ledna, kdy se bude na věži připravovat novoroční ohňostroj. Vstupné stojí 70 korun, zlevněné 50 korun.

Silvestr ve Filharmonii

V neděli 30. prosince 2018 začíná v 18 hodin v sále Filharmonie Hradec Králové takzvaný Malý Silvestr: S 4x4 do nového roku: 4 živly, 4 světové strany, 4 temperamenty a 4 roční období. Zazní pod taktovkou dirigenta Kaspara Zehndera J. Strauss ml., Jos. Strauss, Dvořák, Grieg, Komzák ml., Elgar, Fučík, Stolz, E. Fischer. Silvestrovský koncert ve stejném složení pak uslyší návštěvníci hradecké Filharmonie v pondělí od 15 hodin, vstupenky stojí od 200 do 500 korun.

Novoroční ohňostroj Hradec Králové

Tradiční vítání nového roku začíná na Nový rok v úterý 1. ledna 2019 v 16 hodin promítáním sestřihu reportáží z významných událostí, které se uskutečnily v Hradci Králové v roce 2018. Projekce na velkoplošnou obrazovku se odehraje na Velkém náměstí, kde bude současně podáván pro zahřátí teplý punč, čaj a čočková polévka. Filmová produkce bude probíhat nonstop a návštěvníci na ni tudíž mohou přicházet průběžně. Vyvrcholením programu bude tradiční zvonění na zvon Augustin a slavnostní ohňostroj.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Vánoční stromky se budou do hradecké kompostárny svážet od příštího týdne

Od začátku příštího týdne začnou pracovníci technických služeb svážet vánoční stromky z hradeckých domácností. I vánočně nazdobené stromy na hradeckých náměstích již během středečních Tří králů zhasly, zaměstnanci města je již odstrojují a během víkendu a příštího týdne z…
Čtěte více

O vánočních svátcích a na Silvestra bude MHD jezdit v omezeném provozu

V období vánočních svátků a na přelomu roku je omezen provoz hradecké městské hromadné dopravy. Jaké změny v jízdním řádu platí od 21. prosince do 1. ledna 2021? Nepojedou školní a výpomocné spoje, pravidelný provoz bude končit v 19 hodin, poté se bude jezdit dle upraveného…
Čtěte více

Město pro letošní rok vánoční trhy zrušilo

S ohledem na protiepidemický systém město zrušilo připravované vánoční trhy. Hradecká radnice měla na letošní rok nachystaný nový rozšířený koncept vánočních akcí. Trhy se měly z Masarykova náměstí přesunout na Velké náměstí, každý den měly být doprovázeny kulturním programem a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme