Stromeček splněných přání přináší radost dětem z hradeckého azylového domu už deset let

Stromeček splněných přání dělá radost dětem z azylového domu.
Stromeček splněných přání dělá radost dětem z azylového domu. | autor: organizátoři akce

Až do zítřejšího dne můžete do OC Atrium přinést dárek dětem, jejichž rodiče si je nemohou dovolit. Tradiční charitativní akce Stromeček splněných přání přinese i o letošních vánocích radost do azylového domu, do Domova pro matky s dětmi v Hradci Králové na Pouchově. Dárky je možné nosit do OC Atrium až do 20. prosince, vždy od 15 do 19 hodin.

Děti, které neměly v životě tolik štěstí a žijí v dočasném zázemí azylových domů, zažijí možná první sváteční dny v bezpečí, bez křiku a násilí a také s krásnými dárky. Domov pro matky s dětmi jim připraví krásné vánoční svátky, ale pořídit vytoužené dárky dětem si tam dovolit nemohou. Proto má projekt jasný a transparentní záměr, kterým je zajistit dětem konkrétní vánoční dárek, který si přejí. Životní příběhy dětí a jejich mnohdy velmi skromná přání budou tradičně umístěna na kartách v místě akce a na webové stránce www.stromecekprani.cz. Dárky bude možné nosit do OC Atrium v centru města, kde bude letošní 10. ročník probíhat až do 20. prosince, vždy od 15 ti do 19 ti hodin. Pro darující jsou opět napečeny vzpomínkové perníčky, vyrobené přímo v azylovém domě.

Minulé Vánoce pořadatelé předávali více než 350 dárků. I letos se podařilo zajistit finanční podporu, která bude věnována azylovému domu s cílem uspořádání letního celodenního výletu. Dětem žijícím v tomto zařízení chybějí především zážitky a mnohé z nich na celodenním výletě nikdy nebyly.

Záštitu nad akcí Stromeček splněných přání převzal i letos primátor města Hradce Králové Alexandr Hrabálek a hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán. Dárky budou předány 20. prosince přímo v azylovém domě.

Posláním Domova pro matky s dětmi, který provozuje Oblastní charita, je pomáhat matkám nebo otcům s dětmi v nepříznivé životní situaci, která je spojená se ztrátou bydlení. Cílem je zajistit klientům dočasné bezpečné zázemí. Přestože zařízení patří s počtem 64 lůžek k největším v republice, je jeho kapacita stále naplněna. Služeb Domova využilo za sedmnáct let jeho činnosti přes 3000 osob. V Hradci Králové, ale i v jiných městech, je pořádána řada charitativních akcí. Stromeček splněných přání je věnován právě dětem z azylového domu, na které se dosud zapomínalo, nebo o nich veřejnost vůbec nevěděla. I díky tomu získala tato akce v roce 2014 čestné uznání Královéhradeckého kraje - Cenu sociálních služeb za dlouhodobou podporu charitativních projektů a další ocenění.

Akci má na svědomí čtveřice Hradečáků, kterým není osud dětí lhostejný. Před deseti lety Stromeček splněných přání vymysleli a zorganizovali Jitka Zadrobílková, Bohdana Kašparová, Tomáš Pavel a Markéta Rudošová. Akce se ujala a těší velké pozornosti veřejnosti. Letošní ročník určitě není poslední.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Kasičky Tříkrálové sbírky jsou stále ještě k dispozici. Můžete přispět

Ještě celý tento týden můžete přispět potřebným do kasiček Tříkrálové sbírky, kterou pořádá Charita. Kasičky jsou umístěné v charitních centrech a také na dalších veřejně přístupných místech jako jsou úřady, kostely, obchody, lékárny, různé provozovny a instituce. Mapu těchto…
Čtěte více

Vánoční stromky se budou do hradecké kompostárny svážet od příštího týdne

Od začátku příštího týdne začnou pracovníci technických služeb svážet vánoční stromky z hradeckých domácností. I vánočně nazdobené stromy na hradeckých náměstích již během středečních Tří králů zhasly, zaměstnanci města je již odstrojují a během víkendu a příštího týdne z…
Čtěte více

O vánočních svátcích a na Silvestra bude MHD jezdit v omezeném provozu

V období vánočních svátků a na přelomu roku je omezen provoz hradecké městské hromadné dopravy. Jaké změny v jízdním řádu platí od 21. prosince do 1. ledna 2021? Nepojedou školní a výpomocné spoje, pravidelný provoz bude končit v 19 hodin, poté se bude jezdit dle upraveného…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme