Štítky: | dožínky | vinobraní |

Zveme: K babímu létu patří vinobraní, děti čeká motosraz

Kunětická hora opět ožije vinobraním
Kunětická hora opět ožije vinobraním | autor: Facebooková stránka Kunětické vinobraní

Počasí slibuje příjemný zářijový víkend. Co nás v pátek večer, v sobotu a v neděli v Hradci Králové a jeho okolí čeká? Na programu je několik zajímavých kulturních akcí. Vypravit se můžete například na tradiční Královéhradecké dožínky, které kromě výstavy zemědělské techniky a zvířat slibují i řemeslné trhy a další bohatý program pro děti i jejich rodiče. A to není zdaleka všechno. Pozvánku tu máme také pro celé rodiny na vinobraní nebo na zajímavé akce pro děti.

Plac před Flošnou ožije dožínkami už po dvanácté v řadě

Program na tento pátek i sobotu přinášejí tradiční Královéhradecké krajské dožínky. Stejně jako v loňském roce se uskuteční na prostranství mezi koupalištěm Flošna a Všesportovním stadionem. Dvoudenní dožínkové slavnosti začínají v pátek dopoledne Dnem zemědělství Královéhradeckého kraje. V sobotu program začíná v 10 hodin slavnostním průvodem od zimního stadionu. 

Den slovenské kultury bude plný specialit

V rámci Královéhradeckých krajských dožínek proběhne v sobotu 19. 9. od 11 hodin v prostoru před hlavním vchodem na fotbalový stadion v Hradci Králové Malšovicích také X. Den slovenské kultury. Akci pořádá Regionálna Obec Slovákov v Hradci Králové. Vystoupí na ní například Divadlo Pod balkónom z Banské Bystrice, olklórní soubor PODPOĽANEC z Detvy, hudební skupina FIDLIKANTI z Bratislavy či mužská pěvecká skupina Delavár ze Šintavy. Součástí bohatého programu je celodenní ochutnávka slovenských specialit.

Na „Kuňce“ o víkendu ochutnáte vína z Čech, Moravy i ze zahraničí

Další neméně zajímavá akce se uskuteční v sobotu na Kunětické hoře. Mezi 10. a 19. hodinou zde proběhne třetí ročník Kunětického vinobraní. Návštěvníci mohou procházet celým areálem hradu a přitom ochutnávat vína, užívat si hudebního programu, včetně ukázky řemesel. Samozřejmostí je bohatá nabídka občerstvení a doprovodný program pro děti, například lukostřelba či skákací hrad. Na programu je také například koncert kapel Sabrage, Ready Kirken, vystoupení Michala Horáka a exhibiční vystoupení mistrů světa ve footbagu Tomáše Tučka a Martina Sládka. To hlavní je ale v každém případě víno. Lidé budou moci na „Kuňce“ ochutnávat vína od českých, moravských i zahraničních vinařů. Nebudou chybět staročeské speciality a akustické vystoupení Hradecké cimbálové muziky.

Základní vstupenka na vinobraní stojí 199 korun, v předprodeji ji zakoupíte za 160 korun. Snížené vstupné pro děti od 6 do 15 let, senioři nad 65 let a držitelé průkazu ZTP činí 149 korun, v předprodeji 120 korun. Rodinné vstupné vás vyjde na 499 korun, v předprodeji na 450 korun. Vstup zdarma mají děti do 6 let, zdravotně těžce postižené děti, držitelé průkazu ZTP do 18 let věku, držitelé průkazu ZTP/P a průvodce držitele průkazu ZTP/P. Na místo se lze dostat zdarma autobusy z Hradce Králové. Doprava bude odjíždět od zastávky před budovou ČEZu vždy po patnácti minutách od 10:00 do 14:00 hodin. Zpáteční spoje odjíždějí z Hradu Kunětická hora od 16:00 do 20:00 opět se čtvrthodinovými rozestupy.

Děti čeká v neděli motosraz a Putování s Modrovouskem

V neděli od 14. do 17. hodin proběhne v Rodinném centru Pohoda v Čajkovského ulici v Hradci Dětský motosraz. Zábavné odpoledne na dětských odrážedlech přinese různé dětské aktivity jako například tréninkový slalom, závod motorek nebo tetovací salón. Nebude chybět ani skákací hrad a občerstvení. Další akcí, kterou mohou v neděli děti navštívit, je Putování s Modrovouskem. Se skřítkem se děti vydají ze starého města až do Šimkových sadů. Cestou je budou čekat hodné i neposlušné pohádkové bytosti. Sraz účastníků akce je před Turistickým informačním centrem Velké náměstí v 10 hodin dopoledne. Rezervace míst je nutná do pátku do 18 hodin. Vstupné pro děti do 8 let je 40 Kč, dospělí platí 60 Kč a sleva 20 Kč při předložení vstupenky z Labyrintu divadla Drak. Rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti) je 150 Kč.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na vinobraní do Všestar, koncert Vlasty Redla či kurz tejpování

S pátkem přichází i naše pravidelná víkendová pozvánka, která vás tentokrát zavede například na vinobraní do Všestar nebo na farmářské trhy do hradeckého obchodního centra Futurum. Zdravotnická škola v Hradci Králové pořádá víkendový kurz tejpování. Můžete vyrazit na koncert…
Čtěte více

Zveme: Na pravěké dožínky, Nábřeží gurmánů, Slizománii či Pohádkový les

Jaké víkendové akce vás tentokrát čekají v Hradci Králové a blízkém okolí? Letos už předposlední farmářské trhy či rozmanité chutě podzimu na Nábřeží gurmánů. Otevírají se kompletně opravené Městské lázně a aquacentrum, koná se taneční Streetmania na střeše Futura a Slizománie v…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, dětský filmový festival, do archeoparku nebo za tanečníky na střechu Futura

Které akce vám mohou zpříjemnit tento víkend? Vybrali jsme pro vás například tradiční farmářské trhy, nábřeží gurmánů - Chuť podzimu nebo dětský filmový festival Malé oči v Bio Central. Na střechu Futura vtrhnou tanečníci a oslaví Streetmanii. Vyrazit můžete na drakiádu nebo na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme