ZVEME: Na drakiádu, pohádkový les, dožínky, za gurmány i za herci

Klicperovo divadlo v Hradci Králové se poprvé zapojí do akce Zažít město jinak.
Klicperovo divadlo v Hradci Králové se poprvé zapojí do akce Zažít město jinak. | autor: hradeckralove.cz

Nadcházející víkend v Hradci Králové nabízí pestrou paletu akcí. Na své si přijdou gurmáni, kteří se sejdou na náplavce, ale i sportovní fanoušci - fandit mohou hradeckým fotbalistům i hokejistům. Děti se mohou těšit na drakiádu či na akci Pohádkový les, bohatý program najdou celé rodiny i na Královéhradeckých dožínkách. Na Bílé věži můžete zažít svítání nebo se seznámit s herci Klicperova divadla a vyzkoušet jejich kostýmy na akci Zažít město jinak.

SVÍTÁNÍ NA BÍLÉ VĚŽI 

Výjimečná příležitost prožít svítání z ochozu Bílé věže a vychutnat neopakovatelnou atmosféru probouzejícího se města.
Sraz účastníků vždy nejméně 15 minut před časem svítání - východu slunce před Bílou věží - který tuto sobotu vychází na 6:35 hodin. Počet účastníků je omezen na 30.

POHÁDKOVÝ LES

6. ročník akce pro rodiče s dětmi, který tradičně prochází malebnými lesy a kde účastníci na trase potkávají pohádkové postavy a zasoutěží si děti s rodiči, nebo proti rodičům. Cílem akce je veřejnosti představit zábavnou formou některé z organizací, které v Hradci Králové pomáhají lidem překonávat omezení způsobení zdravotními hendikepy. Kdy a kde? V sobotu od 9 hodin u lesního hřbitova v Malšovicích. Děti zaplatí 50 Kč a dospělí 100 Kč.

KRÁLOVÉHRADECKÉ KRAJSKÉ DOŽÍNKY

Den propagace zemědělství neboli Královéhradecké dožínky můžete navštívit v sobotu v Šimkových sadech, kde se sejdou řemeslníci, potravináři, umělci a další... Jako každý rok návštěvníky čekají ukázky práce se zvířaty, agility, přehlídka hospodářských zvířat a králičí hop. Můžete s dětmi navštívit více než 10 stanovišť s různými programy, uvidíte hospodářské stroje, vystupovat budou místní skupiny, mezi jinými třeba dětský folklorní soubor Červánek nebo Vyhoukaná Sowa.

ZAŽÍT MĚSTO JINAK - S HERCI

Přijďte se v sobotu bavit na „divadelní náměstí“ před Klicperovo divadlo. Od 14 do 17:30 tady bude hrát hudba a písničky z divadelních představení. Na módní přehlídce nejzajímavějších kostýmů ze současných i minulých inscenací předvedou modely sami herci. S těmi se pak příchozí mohou seznámit během tzv. speed datingu neboli rychlého rande. V krátkém čase dvou minut se budou herců ptát na otázky, které je zajímají. Na zahrádce Divadelního klubu bude své povídky alias „nočníky“ číst herečka Lenka Loubalová a ve Studiu Beseda budou navíc probíhat prohlídky zákulisí a výstavy kostýmů a rekvizit. Na hlavní scéně začne v 17:30 hodin představení Orestés s Vojtěchem Říhou v titulní roli. Po celou dobu bude také otevřena půjčovna kostýmů, kde si diváci budou moci vybrané kostýmy vyzkoušet a vyfotit se s nimi. Vstup je zdarma.

HRADECKÉ NÁBŘEŽÍ GURMÁNŮ - CHUŤ PODZIMU

V sobotu od 10 do 19:00 hodin se na Smetanově nábřeží v Hradci Králové koná tradiční nábřeží gurmánů. I na podzim se hradecká náplavka promění v gastronomický zážitek. Nebude chybět ani CHILLI FESTIVAL MECHOV VOL. 7, a to na nedalekém Náměstí 5. května: "Vyvrcholení chilli sezóny v Mechově! Nejširší zastoupení prodejců z Čech, Slovenska. Široká paleta chilli produktů, Chilli food truck, chilli pivní speciály. SOUTĚŽ V POJÍDÁNÍ CHILLI. Součástí akce bohatý kulturně gastronomický program. Po celý den také bude probíhat soutěž O nejlepší chilli produkt Mechov 2022, do které se jako porotci budete moci aktivně zapojit."

HRADECKÁ DRAKIÁDA

V neděli v 15:00 se koná na louce za Kauflandem v Hradci Králové drakiáda. Již 27. ročník tradiční akce slibuje společné pouštění draků u ulice Akademika Bedrny. Těšit se můžete i na polní kavárnu s občerstvením. 

HOKEJISTÉ VYZVOU LIBERECKÉ TYGRY

Utkání hokejové extraligy mezi Mountfield HK a klubem Bílí Tygři Liberec začíná na hradeckém zimním stadionu (ČPP Arena) dnes v 18 hodin.

VOTROCI SE UTKAJÍ SE ZLÍNEM

9. kolo fotbalové Fortuna ligy se hraje v neděli od 16 hodin v Lokotrans Aréně v Mladé Boleslavi. FC Hradec Králové tam vyzve FC Trinity Zlín.
 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na drakiádu, do divadla, na maraton či na noc vědců

První říjnový víkend v Hradci Králové slibuje pestrou nabídku akcí. Sportovci mohou běžet maraton či půlmaraton přímo v centru města, Na soutoku poteče pivo při Octobeer festu, u Futura bude Festival netradičních chutí, děti mohou na drakiádu s vlastnoručně vyrobenými draky. V…
Čtěte více

ZVEME: Můžete jít s experty do lesa na houby nebo na náplavku za jídlem a šperky

Víkendové akce budou v Hradci Králové opět rozmanité. Závodit se bude v prostředí písníku Marokánka v hradeckých lesích, kam vyrazí i houbaři poznávat nové druhy hub spolu s odborníky, na nábřeží se koná Mint Market a Nábřeží žije jídlem. Na Bílou věž dorazí královna a bude…
Čtěte více

ZVEME: Na dětský den, závody Město na kolech či na canicross se psy

Co nás čeká o víkendu v Hradci Králové? Na své si přijdou děti, milovníci jídla, veteránů i sportu. Pokrmy ze všech koutů světa přijedou na čtyřech kolech na hradecké nábřeží, kde se koná Food Truck Fest. Děti budou mít svůj den na Hradišti v hradeckých lesích. Sraz plánují…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme