Zveme: Na vinobraní do Všestar, koncert Vlasty Redla či kurz tejpování

Setkání se zvířátky pořádá DDM v Hradci Králové.
Setkání se zvířátky pořádá DDM v Hradci Králové. | autor: DDM HK

S pátkem přichází i naše pravidelná víkendová pozvánka, která vás tentokrát zavede například na vinobraní do Všestar nebo na farmářské trhy do hradeckého obchodního centra Futurum. Zdravotnická škola v Hradci Králové pořádá víkendový kurz tejpování. Můžete vyrazit na koncert Vlasty Redla do Klicperova divadle nebo na balet do kina Bio Central. Děti mohou zhlédnout loukovou pohádku O neposlušných kůzlátkách nebo zažít zvířátka naživo v Domě dětí a mládeže.

Kurz tejpování Hradec Králové

Škola tejpování v Hradci Králové zve na základní kurz tejpování. Kurz je vhodný i pro nezdravotnické profese, může se ho tedy zúčastnit i laická veřejnost. Na kurzu se nepoužívají latinské výrazy. Cílem je osvojení si teoretických znalostí, na základě kterých budete schopni aplikovat metodu v praxi pomocí rozličných technik. Naučíte se jak pomocí pružných pásek zasáhnout v léčbě některých bolestivých stavů pohybového aparátu (např. ústřely bederní či krční páteře, syndrom karpálního tunelu, tenisový loket, úrazy kloubů, artróza, nesprávné držení těla u dětí i dospělých…), naučíte se vyřešit problémy v oblasti lymfatické cirkulace, jak ovlivnit proces hojení a regenerace čerstvých i starých jizev a mnoho dalšího. Kurz pořádá Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola v hradecké Komenského ulici v sobotu a v neděli od 9 do 17 hodin. Stojí 4200 korun, 1+1 za 3800 korun.

Farmářské trhy ve Futuru

Obchodní centrum Futurum v Hradci Králové v sobotu od 9 hodin pořádá čtvrté pokračování vyhledávaných farmářských trhů. Můžete se těšit na čerstvé, lokální i bio potraviny a suroviny s garancí původu. Setkáte se známými, ale také novými dodavateli.

Loutkové divadlo O neposlušných kůzlátkách

Loutkové divadlo v Orlici zve v sobotu od 15 hodin na představení O neposlušných kůzlátkách. Pro malé i velké návštěvníky centra Orlice park shopping je vstup zdrama, na klasickou loutkovou pohádku O neposlušných kůzlátkách v podání Loutkového divadla Kozlík se můžete těšit v nové relaxační zóně v 2. patře.

Setkání se zvířátky v DDM

Dům dětí a mládeže v Rautenkraucově ulici v Hradci Králové zve v neděli od 14 do 17 hodin na Setkání se zvířátky. "Přijďte se podívat na naše zvířátka, budete si je moct i pohladit a nakrmit."

Balet v kině: Concerto / Enigma variace / Raymonda Act III

Smíšený program tří choreografií prezentuje všestrannost baletního souboru Královské opery od klasických začátků, jaké položil svým dílem Marius Petipa, po domácí choreografy, kteří prosadili britský balet na světové scéně. Uvidíte v Bio Central v sobotu ve 20:15 hodin.

Petipův balet v úpravě slavného Rudolfa Nureyeva – Raymonda Act III je jiskřivou a precizní technikou naplněnou ukázkou ruského klasického baletu v jednom dějství. Ashtonovy Enigma variace jsou v každém směru britské – od Elgarovy partitury a dobové výpravy Julie Trevelyan Oman až po Ashtonův rukopis představují esenci britského baletu. Program doplňuje choreografie nazvaná Concerto, MacMillanova fúze klasické techniky s moderním myšlením a ukazuje tak celou šíři dědictví Královského baletu.

Tradiční všestarské vinobraní

5. ročník Všestarského vinobraní nabídne v sobotu po celý den kvalitní vína z Moravy a Čech. K poslechu a tanci zahraje Duo Dáša a Iveta.

Vlasta Redl a kapela

Po několika sezónách, kdy se Vlasta Redl a členové jeho doprovodné skupiny věnovali hlavně obnovené spolupráci s Hradišťanem, zatímco samostatnou koncertní aktivitu zaměřili na spíše „folkový“ repertoár (VR & Tichá parta, komorní recitál písničkáře), tentokrát do Klicperova divadla přijede Vlasta Redl s kompletní kapelou a v novém koncertním programu představí veřejně poprvé již i nové písně z připravované desky/připravovaného alba. V neděli od 19 hodin.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme