Zveme: Do Bílé věže zavítá Polednice. Bude fotbal, koncerty i Nábleší

Večerní festival jídla v Žižkových sadech v Hradci Králové.
Večerní festival jídla v Žižkových sadech v Hradci Králové.

Co se bude dít o víkendu v Hradci Králové a blízkém okolí? Třeba mimořádný symfonický koncert ve Filharmonii, na statku zahraje folková Severka. Na Bílou věž zavítá Polednice. Ve všestarském archeoparku se dozvíte vše o dobrodružné výpravě Monoxylon a vychutnat si můžete večerní festival jídla v Žižkových sadech. V neděli bude na náplavce pod Pražským mostem bleší trh. Votroci se utkají s Bohemians Praha na stadionu v Mladé Boleslavi, kam pojedou dotované autobusy.


Mimořádný symfonický koncert

Filharmonie Hradec Králové v pátek od 18 hodin pořádá mimořádný koncert: Wolfgang Amadeus Mozart - Cosi fan tutte, předehra, Ludwig van Beethoven - Symfonie č. 3 Es dur – „Eroica“, Felix Mendelssohn Bartholdy - Hebridy, koncertní předehra č. 2 op. 26, Johannes Brahms - Symfonie č. 3 F dur op. 90. Dirigují frekventanti dirigentských kurzů.

Severka na statku 

V pátek v 19 hodin začíná na Šrámkově statku v Pileticích tradiční vystoupení folkové skupiny z Hradce Králové. Severka tam zahraje v rámci "Léta na statku".

Expedice Monoxylon v archeoparku

"Přichází čas, kdy opět nastoupíme do člunu s pádlem v ruce!" Speciální program s ukázkou člunů a besedou s účastníky výpravy připravil Archeopark pravěku Všestary, a to v sobotu od 11 a od 14 hodin. Před dvěma lety nadšenci už potřetí vypluli v dlabaných člunech na dlouhou cestu přes Kykladské ostrovy až na Krétu. "Na moře se vypravíme nejen přes projekci, ale tentokrát u toho budou i naše čluny u kterých se taktéž zastavíme."

Polednice ve věži 

"Bílá věž přesně jako z pohádky - tak trošku tajemná, tak trošku kouzelná... zkrátka taková, jakou ji neznáte! Přijďte ji objevit a spolu s polednicí řádně prozkoumat! Polednice svým skřehotavým hlasem povypráví tak trochu jinou historii Bílé věže." Polednice navštíví Bílou věž na Velkém náměstí v sobotu ve 14 hodin. Sraz před Bílou věží, dítě musí jít s doprovodem dospělé osoby.

Večerní festival jídla

Žižkovy sady v HRadci Králové v sobotu od 17 hodin hostí Summer Night Food Festival: "Unikátní koncept večerního festivalu jídla a pití přímo v centru Hradce Králové v Žižkových sadech.
Přijďte si vychutnat pečlivě vybrané pochoutky pod širým nebem. Zapijete to pivem, vínem či koktejlem a zatančíte si za doprovodu hradeckých kapel." 

Votroci se utkají s Bohemians Praha

Zápas mezi FC Hradec Králové a Bohemians Praha 1905 se uskuteční v sobotu od 16 hodin na stadionu v Mladé Boleslavi, který poskytl hradeckým fotbalistům azyl během stavby nového fotbalového stadionu v Hradci Králové. Pro všechny fanoušky Votroků jsou vypraveny dotované autobusy, jednotná cena zpáteční jízdenky Hradec Králové – Mladá Boleslav je 100 korun. 

 

Nábleší

V neděli od 9 hodin se pod Pražským mostem na hradecké náplavce koná letní Nábleší. "Chceme vidět vaše výletnické poklady, náhrdelníky z mušlí, šátek s delfíny nebo borůvkou marmeládu. Doneste si slunečníky, plavky, ručníky a skočte do víru blešení rovnýma nohama jako do Jadranu.
Osvěžení v podobě nových úlovků čeká na všechny, kdo se vydají na průzkum půdních pokladů a po stopách zaprášených zakoutí starých knihoven na náplavce pod Pražským mostem." Bez poplatků, bez rezervace s jedinou podmínkou - prodejem věcí z druhé ruky nebo rukodělně vyrobených. Přines - prodej - potkej se i v půlce prázdnin.

Promenádní koncert

Nedělní promenádní koncert v hradeckých Jiráskových sadech tentokrát zazní od Brys Bandu, který řídí Martin Berdych. Začátek je naplánován na nedělní 16. hodinu.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Víkend v Hradci bude nadupaný festivaly. S jídlem, hudbou i pohádkami

Obří hudební festival Rock for People, dětský Kinderland festival, gurmánské festivaly Burger street a Wine and food. To vše nabídne víkend v Hradci Králové a ještě mnohem víc, například svítání na Bílé věži nebo krásné růže v soutěžním rozáriu.
Čtěte více

ZVEME: Na festival řemesel, Noc kostelů a do Lesního divadla

Co nás čeká v Hradci Králové tento víkend? Dnes večer se veřejnosti otevřou brány kostelů, koná se folklórní festival Pardubice - Hradec Králové a na nábřeží se sjedou řemeslníci. Amfiteátr na Chlumu startuje tradiční divadelní sezónu, letos obohacenou i o promítání filmů.…
Čtěte více

ZVEME: Do nočních muzeí a galerií, na rodinný festival a do pohádkového lesa

Ještě nevíte, co podniknete o víkendu? Máme pro vás pár zajímavých tipů. V Hradci Králové se stejně jako po celé republice otevřou muzea a galerie i po setmění, Šimkovy sady zažijí velký rodinný Bezva fest, bude se hrát fotbal a děti si mohou vybrat hned ze dvou pohádkových akcí…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme