Zveme: Hradec se o víkendu rozezní hudbou, od dixielandu přes folk až po jazz

Kunstkomora na rudolfinské výstavě v Muzeu východních Čech.
Kunstkomora na rudolfinské výstavě v Muzeu východních Čech. | autor: MvČ

Víkendový Hradec Králové bude tentokrát především hudební, nabízí se hned několik koncertů. Na piletickém Šrámkově statku zahraje v pátek večer dixielandová skupina Nadoraz, v letním kině Širák zahrají v neděli hned tři folkové kapely a v Jiráskových sadech Art Jazz Band. Koncert PSH na hradeckém letišti pořadatelé zrušili. Vyrazit můžete také do muzea navštívit císaře Rudofla II. a vyzkoušet pokusy v jeho alchymistické dílně nebo na procházku Po stopách architektů Josefa Gočára a Oldřicha Lisky.

Koncert skupiny Nadoraz

Tradiční vystoupení hradecké dixielandové skupiny na Šrámkově statku v Pileticích začíná dnes v 19 hodin. Královéhradecký NADORAZ byl původně folkovou kapelou, ale postupně oblékl dixielandový kabát a dnes po více než dvaceti letech s ironií sobě vlastní, hraje nejen swing, dixieland, country, ale i rap, funky a rock v nenapodobitelném provedení.

Koncert PSH nebude

Tým Léto v parku, který každý týden organizuje koncerty ve Festival Parku na hradeckém letiši vzkazuje, že hiphopoví PSH nepřijedou. "S lítostí oznamujeme, že na základě nepředvídatelných okolností jsme po dohodě s kapelou nuceni koncert PSH v Hradci Králové dne 16. 7. 2021 zrušit. Peníze za vstupné vám bude automaticky vráceny v plné výši způsobem, jakým byla platba provedena. Děkujeme za pochopení."

Návštěva u císaře v muzeu

Komentovanou prohlídku výstavy Rudolf II. Umění pro císaře připravilo Muzeum východních Čech na dnešní 16. hodinu. Nejen děti si užijí didaktické aktivity a interaktivní program v kunstkomoře Rudolfa II.: "Tam si prohlédnete kopie starých map plné bájných živočichů, z nichž některé možná naleznete i v kabinetních skříních, které v kunstkomoře stojí. Neochudíme vás ani o alchymistickou laboratoř, ve které budou pod dohledem muzejních edukátorů probíhat bezpečné, přesto efektní pokusy." Z kapacitních důvodů je počet návštěvníků omezen. Na prohlídku je nutné se předem přihlásit. Registrace je zde: https://1url.cz/RK2h7. Program je vhodný pro děti od 10 let.

Po stopách Josefa Gočára a Oldřicha Lisky

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost zve na procházku s průvodcem po Hradci Králové. Sraz je v neděli v 16 hodin u Infocentra HK na Eliščině nábřeží. "Během procházky si s průvodcem prohlédnete nejvýznamnější stavby Josefa Gočára a Oldřicha Lisky. Ty připomínají období rozkvětu Hradce Králové, kdy mu právem náleželo označení Salon republiky."

Společný koncert v letním kině

Letní kino Širák hostí v neděli od 17 hodin folkový podvečer. Společný koncert legendy české folkové scény Pavla Lohonky Žalmana se svým & Spolem, oblíbené folkové skupiny Marien Víťi Troníčka z Pardubic, a hvězdy Country rádia Tonyho Jocha & Přáteli. Děti do dvou let věku mají vstup zdarma, ostatní platí 390 korun.

Promenádní koncert

Nedělní promenádní koncert v hradeckých Jiráskových sadech tentokrát zazní od Art Jazz Bandu. Začátek je naplánován na nedělní 16. hodinu.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zájem o hradecké památky mají turisté zhruba stejný jako v loňském roce

Během prázdnin navštíví řada lidí kulturní památky v Hradci Králové. Provozovatelé hlásí za červenec srovnatelnou návštěvnost jako v minulém roce a někteří z nich jsou zatím s počty zájemců spokojeni. Jedná se například o Bílou věž, Galerii moderního umění, muzeum či infocentrum…
Čtěte více

Zveme: Na koncerty, výlet s Bardotkou nebo festival sladkostí a zmrzliny

Na jaké víkendové akce se můžete v Hradci Králové těšit tentokrát? Výletní jízdy vlakem "s Bardotkou po východních Čechách" o víkendu pořádá Východočeská dráha. Čeká nás Den regionálních produktů v Šimkových sadech, Festival sladkostí a zmrzliny u Futura a hned několik…
Čtěte více

Zveme: Do Bílé věže zavítá Polednice. Bude fotbal, koncerty i Nábleší

Co se bude dít o víkendu v Hradci Králové a blízkém okolí? Třeba mimořádný symfonický koncert ve Filharmonii, na statku zahraje folková Severka. Na Bílou věž zavítá Polednice. Ve všestarském archeoparku se dozvíte vše o dobrodružné výpravě Monoxylon a vychutnat si můžete večerní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme