Zveme: Centrum o víkendu rozzáří stovky světýlek vánočních běžců

Loňský závod se těšil rekordní účasti
Loňský závod se těšil rekordní účasti | autor: night-run.cz

Třetí adventní víkend je téměř tady a v Hradci Králové a blízkém okolí se koná tolik zajímavých akcí, že jeden neví, kterou si vybrat dřív. Ty nejzajímavější tipy jsme pro vás shrnuli v naší tradiční páteční pozvánce. Vyrazit můžete třeba na do skanzenu, putovat za Ježíškem, na vánoční „jízdu“ po celé Evropě nebo na veselé muzicírování. Tento víkend se také koná noční běh centrem města.

Skanzen v Krňovicích zve na vánoční pečení i tvořivé dílny

Na blížící se Vánoce se tento víkend můžete naladit v Podorlickém skanzenu Krňovice nedaleko Třebechovic pod Orebem. V sobotu i v neděli se tu mezi 10. a 17. hodinou  koná poslední akce letošního roku nazvaná Vánoce ve skanzenu. „Nebude to ani trh, ani jarmark - jen pohodový program ve vytopených, vánočně vyzdobených, interiérech - rukodělné dílny, ochutnávky vánočních dobrot, tradiční pečení a ochutnávání chleba v historické peci a tak dále,“ zvou na sváteční akci její pořadatelé. Parkování pro osobní vozy je přímo u skanzenu nebo u restaurace v obci Krňovice a to zdarma.

Putování za Ježíškem povedou veselí maňásci

Jak to vlastně bylo s narozením Ježíška? To se všechny děti dozvědí na společné procházce Hradcem Králové tuto neděli v 10. hodin. Putování za Ježíškem začíná u Turistického informačního centra na Velkém náměstí. Po cestě budou oblíbení maňásci dětem vyprávět pohádky, seznámí je s příběhem Vánoc a nakonec jim nadělí sladký dáreček. Program je vhodný pro rodiny s dětmi od 3 do 6 let. Rezervace vstupenek nutná na www.hkpoint.cz. S platnou vstupenkou na Putování za Ježíškem mají dospělí v tento den 50% slevu na vstup na Bílou věž, děti zdarma.

Bílou věží se ponesou libé tóny lidových koled

V sobotu se bude v Bílé věži v centru města muzicírovat. Pokud se chystáte na speciální zbrusu novou prohlídku hradecké dominanty, můžete se na chvíli zastavit k poslechu i zpívání lidových koled. Ty budou v průběhu odpoledne koledy v podání flétnistky Terezy Doležalové a Antonína Pevaly, který ji doprovodí na kytaru, znít celou věží. Vstupenky zakoupíte za běžnou cenu.

Jak se slaví Vánoce v jiných zemích? Odpoví knihovna

Jak se slaví nejkrásnější svátky v roce v České republice, každý dobře zná. Jaké typické zvyky a tradice mají ale například ve Francii, Německu, Itálii nebo Finsku? Tak přesně to se můžete dozvědět na zajímavé výstavě Vánoce v Evropě, která až do 6. ledna probíhá v městské knihovně ve Wonkově ulici. „Žáci základních škol z celé Evropské unie nám zaslali ručně vyráběné ozdoby, které uvidíte na našich vánočních stromcích. Dozvíte se také něco více o evropských vánočních tradicích,“ popisuje výstavu knihovna. Vstup je volný, otevřeno je v sobotu od 8 do 12 hodin, v neděli je knihovna zavřena.

Na „Masarykáči“ vyroste stovka stánků, nechanický zámek zve na sváteční zvyky

O tomto víkendu také začíná oblíbené vánoční trhy na Masarykově náměstí. Účast tu přislíbila více než stovka stánkařů, u kterých si můžete zakoupit tradiční lidové výrobky i něco dobrého na zub. Více se dozvíte v tomto článku. A pokud plánujete výlet, máme pro vás tip třeba na zámek Hrádek u Nechanic, který se celý „převlékl" do vánočního kabátku. Podrobnosti se dočtete tady.

Vánoční závod se proběhne nočním Hradcem

A na závěr pozvánka pro všechny nadšené běžce. V sobotu se už třetí rok po sobě rozsvítí celé město. Nevěříte? Tak si nenechte ujít Christmas Night Run Hradec Králové. Běžecká zážitková trasa měří pět kilometrů a startuje na Eliščině nábřeží. Poté vede centrem města a podél Labe. Závod začíná v 17 hodin, vyhlášení výsledků proběhne v 18:15. Všichni závodníci mají povinnou čelovku, vyrazit na start můžou i se santovskou čepičkou.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Vánoční stromky se budou do hradecké kompostárny svážet od příštího týdne

Od začátku příštího týdne začnou pracovníci technických služeb svážet vánoční stromky z hradeckých domácností. I vánočně nazdobené stromy na hradeckých náměstích již během středečních Tří králů zhasly, zaměstnanci města je již odstrojují a během víkendu a příštího týdne z…
Čtěte více

O vánočních svátcích a na Silvestra bude MHD jezdit v omezeném provozu

V období vánočních svátků a na přelomu roku je omezen provoz hradecké městské hromadné dopravy. Jaké změny v jízdním řádu platí od 21. prosince do 1. ledna 2021? Nepojedou školní a výpomocné spoje, pravidelný provoz bude končit v 19 hodin, poté se bude jezdit dle upraveného…
Čtěte více

Hradec letos rozsvítí jen dva vánoční stromy, výzdoba města bude bohatší

Více než měsíc před Vánoci má Hradec Králové připravené dva vánoční stromy, které se rozsvítí na tradičních místech - na Velkém a Masarykově náměstí. Technické služby Hradec Králové je budou na místa přivážet v úterý 24. listopadu, následující dny pak budou nazdobeny. V…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme