Zveme: Centrum Hradce zaplní hrnčíři, skláři a keramické ateliéry

Tento víkend bude patřit Nábřeží keramiky a skla
Tento víkend bude patřit Nábřeží keramiky a skla

V dnešní tradiční páteční pozvánce pro vás máme několik zajímavých tipů. V Hradci Králové se tento víkend můžete vydat za sportem i za kulturou. Na Šrámkově statku v Pileticích se například koná folkový koncert, v Šimkových sadech proběhne skateboardová show, v naší nabídce jsou i rockové koncerty. V pozvánce nezapomínáme ani na naše nejmenší, pro ně tu máme například tip na výlet do knihovny.

Na Šrámkově statku bude v pátek veselo

První dnešní pozvánka vás zve už na páteční podvečer na Šrámkův statek v Pileticích. Od 19:00 do 20:30 hodin na tomto statku proběhne koncert skupiny Marien. „Hudební skupina Marien z Pardubic patří k nejvýraznějším tvářím nastupující generace v žánru folkové, country a trampské hudby. Věnují se akustické kytarové muzice a vícehlasému zpívaní, hrají melodické písně převážně z dílny Víti Troníčka. Přes progresivnější vítr v plachtách skupina staví na spíše na tradičních hodnotách FCT hudby a tím zůstává přitažlivá i pro starší generace posluchačů,“ zvou na koncert pořadatelé. Občerstvení na místě je zajištěno. Lístek zakoupíte za 100 korun.

Skateboardisté se projedou po Šimkových sadech

V sobotu čeká Hradec Králové v pořadí již 11. ročník skateboardové tour pro nesponzorované jezdce. Zajímavá sportovní akce začíná přesně  v 11:00 hodin v prostředí Šimkových sadů v Hradci Králové. Přihlášení soutěžící budou v parku závodit ve dvou různých kategoriích a to do patnácti let a od patnácti let výše. Své lokální jezdce, kamarády a také mladé skateboardové talenty může přijít podpořit úplně každý, vstup na sportovní akci je zcela volný. Na tour, která, už proběhla v Praze a také v Ústí nad Labem nebude chybět ani bohatý doprovodný program pro všechny návštěvníky této akce.

Nábřeží keramiky a skla už tento víkend

V sobotu také ožije centrum Hradce Králové ruchem tradiční české tvorby hrnčířských dílen, sklářských a keramických ateliérů. Nábřeží keramiky a skla se koná na Tylově nábřeží od 10 do 18 hodin, v letošním roce proběhne již její 10. ročník. I tentokrát budou moci návštěvníci prohlížet a nakupovat výrobky sklářských a hrnčířských mistrů z celé naší země a současně obdivovat předvádění tradičních řemeslných technik.

Výstavci předvedou podmalbu na skle, jakož i rytí písma a ornamentů na sklo a keramiku dle přání zákazníka na počkání. Bohaté nabídkové spektrum sahá od tradiční ručně točené dekorované keramiky, ručně vyrobeného porcelánu, drátované keramiky, kameniny, plastik, mís, pekáčů, hrnců, váz, svícnů a varného skla přes smaltované sklo až po skleněné obrázky a perforované skleněné objekty, hodiny, květiny, domečky, šperky a figurky. Zajímavostí budou jistě i zahradní dekorace, keramika pálená na 3 výpaly tzv. krakelováním nebo například skleněné výrobky tvořené technikou fusing. Příjemná atmosféra prodejní výstavy bude obohacena nabídkou občerstvení a lahůdek a dokreslena stylovým hudebním doprovodem. Vstup na akci je zdarma.

Rockový večer se chystá na Chlumu

Pro milovníky rockové hudby máme pozvánku do amfiteátru na Chlumu. Tento víkend zde proběhne Rockový večer. Akce začíná v sobotu v 19 hodin a představí se zde Cocktail ...alá motejl  a Vaťák. Na návštěvníky také čeká na místě překvapení večera - křest nové desky Cocktailů. Vstupenky lze koupit pouze přímo na místě, stojí 100 korun. Další hudební pozvánku pro vás máme do klubu Satchmo. V sobotu v 19 hodin zde začíná hudební vystoupení rockové skupiny Ulrichovo náměstí.

Komiksový klub pro všechny děti v knihovně

Poslední dnešní pozvánka je tu pro všechny děti. V dětském oddělení knihovny města ve Wonkově ulici se slavnostně otevírá Komiksový klub. Otevření je spojeno s výtvarnou dílnou, „Přijďte si prohlédnout nově vytvořený prostor pro vaše lenošení s komiksy,“ zve na akci knihovna. Program probíhá od 16 do 18 hodin.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Básně, hry i písničky zní z Poesiomatu na Tylově nábřeží

Na Tylově nábřeží v Hradci byl během pondělního odpoledne za přítomnosti primátora města Alexandra Hrabálka slavnostně odhalen Poesiomat, jehož autorem je Ondřej Kobza. Jedná se o kovové zařízení ve tvaru trubky, které po zatočení klikou nabídne zájemcům výklad o významných…
Čtěte více

Proschlé a staré lípy na Tylově nábřeží nahradí nové stromy

V minulých dnech se na Tylově nábřeží mezi Tyršovým a Pražským mostem kácely stromy. Celkem 23 vzrostlých lip do konce března nahradí 16 kusů nových stromů, většinou javorů. Alej podle náměstka Technických služeb Hradce Králové Daniela Jeřábka je potřeba obnovit s citem a s…
Čtěte více

V kiosku na Pražském mostě se bude točit zmrzlina, poslední kiosek čeká oprava

I poslední secesní kiosek u Pražského mostu na Tylově nábřeží v Hradci Králové čeká rekonstrukce. Stejně jako u tří předchozích kiosků ji zajistí Správa nemovitostí Hradec Králové. Radní města tento týden schválili na tuto generální opravu 5,5 milionu korun, finance ale…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme