ZVEME: Bloudění kukuřičným polem či klání gladiátorů na písníku Marokánka

Na písníku Marokánka se utkají gladiátoři.
Na písníku Marokánka se utkají gladiátoři.

Vybírat můžete tento víkend z kulturních i sportovních akcí. Na Šrámkově statku v Pileticích budou hrát Nadoraz, v Jiráskových sadech si můžete vychutnat Recitál pod hvězdami. V noci můžete bloudit kukuřičným polem nebo na písníku Marokánka změřit síly na závodu gladiátorů.

NADORAZ NA STATKU 

Dnes od 19 hodin bude na Šrámkově statku v Pileticích hrát královéhradecká kapela NADORAZ, která postupně oblékla dixielandový kabát a dnes po více než čtyřiceti letech, s ironií sobě vlastní, hraje nejen swing, dixieland, country, ale i rap, funky a rock v nenapodobitelném provedení.

RECITÁL POD HVĚZDAMI

V Jiráskových sadech můžete od 19:30 slyšet komorní koncert. V kouzelném prostředí soutoku Labe a Orlice zazpívá Martin Růža za klavírního doprovodu Karla Koldinského pop-soulové, šansonové i filmové písně. Vstupné je 200 Kč, děti do 15 let mají vstup zdarma. "V případě nevlídného počasí zvažujeme variantu upozadění se v rámci zdejšího (jinak podiového) altánu a vpuštění návštěvníků dovnitř. Takže hrát by se mělo," vzkazují pořadatelé.

NOČNÍ BLOUDĚNÍ V KUKUŘICI

Kukuřičáci zvou dnes večer do hradeckého Kukuřičného bludiště: "Přijďte se bát s Kukuřičáky již podruhé! Opět pro vás chystáme oblíbené noční bloudění společně se strašidly a speciální tajenkou. Můžete přijít od 21:00 do 1:00. Do 23:00 je především pro děti s rodiči, poté vypukne zábava pro odvážnější." Noční bloudění má odlišnou tajenku než je na denním bloudění (a jiná než byla na 1. termínu nočního bloudění). Přesnou polohu bludiště zkontrolujte na webu: https://kukuricaci.cz/bludiste/hradec-kralove. "Doporučujeme s sebou baterku a pořádnou dávku odvahy. Ačkoliv máme rádi Vaše čtyřnohé kamarády, tak je s sebou neberte z důvodu bezpečnosti, nebudou vpuštěni do bludiště. Návštěvníci ve strašidelném kostýmu mají slevu na vstupném!"

GLADIATOR RACE: MAROKÁNKA

Písník Marokánka se v sobotu a v neděli promění v klání gladiátorů. Bývalý lom nabízí neskutečný terén na závod, který vás bude bavit! Přehledná, malebná přírodní aréna obklopená borovicovým lesem. Výběhy v písku jemném ale i hrubším. Krásné lesní traily a cesty. Po úspěšném, kratším Runu si můžete vychutnat delší a zajímavější Original s nahuštěnou porcí překážek včetně “Tarzaního“ skoku do vody.

NÁBLEŠÍ

Pod Pražským mostem v Hadci Králové se v neděli od 9 do 12 hodin koná oblíbené Nábleší. Volný bleší trh v centru Hradce je otevřený všem bez předchozí rezervace či poplatků za místo. "Dones věci z druhé ruky nebo vlastnorůčo vyrobené, rozbal si deku či stoličku a prodávej, seznamuj se a nasávej nedělní pohodu do obou nosních dírek. Všechny půdní poklady připlouvají po Labi vždy poslední neděli v měsíci od 9 do 12 hodin na náplavce pod Pražským mostem."  

FARMÁŘSKÉ VÝCHODOČESKÉ TRHY

V sobotu od 9 do 13 hodin můžete na hradeckém Tylově nábřeží navštívit farmářské trhy, které se konají pravidelně každých 14 dní. Výjimečné jsou nejen skvělou nabídkou lokálních produktů, ale i tím, že vždy je připraven zajímavý doprovodný program pro děti. Necháme dětem i jejich doprovodu nahlédnout do života farmářů, ukážeme, jak se staráme o půdu, pěstujeme zeleninu, květiny, chováme dobytek. Děti si budou moci vyzkoušet některé činnosti a třeba si i něco vyrobit nebo zasadit a odnést domů. 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Do nočních muzeí a galerií, na rodinný festival a do pohádkového lesa

Ještě nevíte, co podniknete o víkendu? Máme pro vás pár zajímavých tipů. V Hradci Králové se stejně jako po celé republice otevřou muzea a galerie i po setmění, Šimkovy sady zažijí velký rodinný Bezva fest, bude se hrát fotbal a děti si mohou vybrat hned ze dvou pohádkových akcí…
Čtěte více

ZVEME: Hradečtí hasiči zvou veřejnost, otevírá se koupaliště Flošna

O nadcházejícím víkendu se budou v Hradci Králové konat rozmanité akce. Své brány otevřou profesionální hasiči a ukážou zájmecům techniku i ukázky zásahů a hasičských disciplín. Do hradeckých lesů se můžete vydat na kole za Krtečkem nebo s ornitology poznávat ptáky podle…
Čtěte více

ZVEME: V Hradci se bude běhat a vítat ptačí zpěv, nábřeží zaplní gurmáni

Na co se můžeme v Hradci Králové těšit o tomto víkendu? V areálu Letecké záchranné služby na heliportu v Hradci Králové ukážou své dovednosti záchranáři, poběží se branný závod i tradiční Hradubický běh se společným cílem v Čeperce. Koná se jarní Nábřeží gurmánů a vydat se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme