Zveme: Bio Central chystá hororový maraton, hvězdárna zve za Rákosníčkem

Zdroj: Dětské pohádky.cz
Zdroj: Dětské pohádky.cz

Extraligoví hokejisté se o tomto víkendu hned dvakrát představí na domácím ledě - v pátek se utkají s týmem z Plzně a v neděli v podvečer s pražskou Spartou. Do víkendového hracího programu kina Central se tentokrát dostala horovová specialita ve "speciálním" provedení - ságu Království si mohou filmoví fanoušci v sobotu večer vychutnat jako maraton. A závěrem přidáváme ke kulturním pozvánkám ještě několik tipů pro děti a jejich rodiče.

Extraliga opět bude hrát dva zápasy doma

Víkendovou pozvánku, ve které převážně zveme za kulturním děním v Hradci Králové, netradičně začneme na domácí ledové ploše. V pátek zveme na domácí zápas extraligových hokejistů. V šest večer se v hale zimního stadionu postaví proti kádru z Plzně. Ve 39. kole hokejové extraligy se ukáže, jak po marodce nabral královéhradecký Mountfield síly.

Tipsport extraliga se ke svému slovu znovu přihlásí ještě v neděli v půl šesté v podvečer. Hradec vyzve pražskou Spartu. „Do těchto zápasů určitě nepůjdeme s vědomím, že hrajeme proti třetímu a prvnímu. Budeme je chtít porazit, rádi bychom urvali šest bodů, ale teprve se uvidí, jak to dopadne. Troufl bych si říci, že to budou dva nejtěžší zápasy sezóny,“ uvedl Michal Švihálek, mladík v hradecké sestavě.

Na hororový maraton do kina Central 

Prosincový a lednový program Bia Central ovládla Nymfomanka Larse von Triera a tak skalním fanouškům kontroverzního režiséra nachystalo hradecké kino navíc ještě jeho seriál Království. „Království v sobě zdařile pojí prvky komedie, dramatu a mysteriózního hororu. A  všechny tyto žánry fungují na sto procent - komedie zcela jistě rozesměje a po hororu vás pohltí spáry strachu. Efekt ještě podtrhávají precizní práce s filtry, které snímku dodávají tu pravou efektivnost,“ tlumočí fanouškovské dojmy z filmové ságy Ilona Machová z Bio Central

Diváci seriálového maratonu se mohou těšit, že uvidí dvě kompletní série po čtyřech dílech. Promítání začne v sobotu v půl sedmé večer a potrvá nejméně jedenáct hodin. Vstupenka na celý maraton přijde na dvě stě korun.

Dětské pozvánky: do Draku na Zlatovlásku a do hvězdárny na Rákosníčka

Delší dobu jsme se ve víkendové pozvánce nevěnovali dětem a jejich rodičům. Sobotním odpoledním tipem je představení v Divadle Drak, které začíná ve čtyři hodiny a vyprávět se bude o Zlatovlásce. „Tentokrát zastihneme skupinu mužů  jako mistry kuchařského umění v kuchyni restaurace. Jeden z kuchtíků se začte do pohádky o Zlatovlásce a připálí cibulku. Dál se známý příběh odehrává jak se patří a se vším všudy,“ odhalují něco málo z pohádkového příběhu divadelníci.

Svůj pravidelný program pro děti má připravený i hradecká hvězdárna a planetárium. Tam mohou malí zájemci už od tří let věku pozorovat Slunce a zimní oblohu a to vše také za doprovodu astronomické pohádky s názvem O veliké lampě, těšit se mohou i na dětské filmy z cyklu Rákosníček a hvězdy a Potkali se u Kolína. Program v hvězdárně začíná v sobotu v zimním čase pravidelně v 15 hodin.  

Další akce, které se konají v Hradci Králové, najdete také v našem seznamu kultury zde

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Filmovou verzí inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem chce Divadlo Drak o Vánocích potěšit své diváky

Na období adventu připravilo Divadlo Drak pro své diváky speciální dárek. Je jím filmová verze oblíbené vánoční inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem natočená v autentickém prostředí kostela sv. Jana Křtitele na Novém Hradci a jeho bezprostředním okolí. Nejedná se přitom o pouhý…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme