Zveme: Babí léto do Hradce přiláká královnu Elišku

Slavnosti královny Elišky 2013 | Foto: J. Gangur
Slavnosti královny Elišky 2013 | Foto: J. Gangur | autor: hradeckralove.cz

Babí léto by se mělo objevit i v Hradci Králové, kam zveme domácí za pobavením, sportem anebo historií? Kromě letecké přehlídky CIAF, která startuje v sobotu ráno, se opět po roce do svého věnného města podívá královna Eliška Rejčka. Slavnosti královny Elišky budou i tento rok trvat dva dny a obsadí celé historické centrum Hradce Králové. 

Ve sportovních pozvánkách zveme na poslední přípravné utkání královéhradeckých extraligových hokejistů, kteří se konečně představí na domácím ledě. Zápasit budou s německým týmem Straubing Tigers.

Královna Eliška se opět vrací do svého Hradce

Slavnosti královny Elišky už neodmyslitelně patří k prvnímu zářijovému víkendu v Hradci Králové. Slavit se začne už v pátek v pět hodin navečer, kdy na Velkém náměstí vypukne staročeský jarmark. Vrcholem pátečního dne bude ohňový průvod z Náměstí Svobody na Velké náměstí. 

Sobota pak bude patřit už jenom krásné královně Elišce Rejčce. Ještě předtím, než dorazí i se svým velkým průvodem, se od 10 hodin mohou Hradečané pobavit na středověkém jarmarku, který otevře sám hradecký rychtář ve středu historického Hradce na Velkém náměstí.

„Současně bude zahájen na Malém náměstí lidově-řemeslný trh a ve 14 hodin dorazí na královskou tribunu před katedrálou sv. Ducha královna Eliška Rejčka se svým doprovodem,“ zvou na slavnosti pořadatelé.

„V Žižkových sadech bude otevřena dětská scéna doplněná netradičními hrami a zábavnými disciplínami. Pro nejmenší je nově připraveno také soutěžní putování světem pohádek nazvané „Pohádková cesta“,“ doplňují organizátoři. Kompletní program Slavností královny Elišky najdete také v našem přehledu kultury. 

Mountfield HK: Naposledy v přípravě a poprvé na svém zimním stadionu 

Poslední přípravné utkání hradeckých extraligových hokejistů se odehraje v pátek navečer od 18 hodin a konečně na domácím ledě. Hokejisté Mountfieldu HK totiž poprvé v letní přípravě okusí led rekonstruovaného zimního stadionu. 

Mountfield tak uzavře své chystání na sezónu a postaví se proti německému týmu Straubing Tigers. „Doufám, že přijde hodně lidí! Uvidíme, jak se těší na novou sezónu. Věřím, že přijdou v hojném počtu,“ říká hradecký útočník Rudolf Červený.

Kromě zápasu se fanoušci hradeckého týmu mohou těšit také na zábavné odpoledne, které odstartuje před zimním stadionem už ve 13 hodin. „Kompletní program je více než pestrý – nebudou chybět soutěže pro všechny věkové kategorie, porovnání přesnosti a síly při střelbě na bránu, ukázkové tréninky mládeže a brankářů, zápas nejmladších hradeckých hokejistů, malování dresů, rozhovory s hráči a členy realizačního týmu a autogramiáda,“ zve Lukáš Štěrovský z realizačního týmu. 

Rozloučení s létem v rockovém stylu nabídne Amfiteátr na Chlumu

Rockové rozloučení s létem si připravili v lesním divadle na Chlumu u Hradce Králové. Na už tradiční koncert totiž přijede revivalová kapela Vaťák. Páteční koncert začíná v sedm hodin večer a kromě hitů od kapely Kabát v podání Vaťáku se návštěvníci amfiteátru mohou těšit na dvě doprovodné kapely. „Co by to bylo za sezónu bez Vaťáků! A společně s nimi si zahrají také Cocktail...ala Motejl a kapela Není zač,“ lákají pořadatelé z Chlumu. Vstupné na Rockový večer je 100 korun a lístky lze zakoupit i na místě. 

Kam ještě vyrazit?

O nadcházejícím víkendu samozřejmě nemůžeme v pozvánkách opomenout leteckou přehlídku CIAF. Podrobnosti o ní najdete v našem článku s názvem CIAF: Velkolepá letecká přehlídka startuje už příští víkend a informace k dopravě na královéhradecké letiště zde

Závěrem pozvánky ještě připomeneme pravidelné nedělní putování pro nejmenší obyvatele Hradce Králové, na kterém se seznámí s pohádkovým bytostmi z jejich města. Putování začíná dopoledne v 10 hodin a potrvá přibližně hodinu a půl. Na pohádkovou procházku je třeba si předem rezervovat své místo. 

Podobné putování pracovníci královéhradeckého infocentra připravují i pro dospělé a zavede je do doby, kdy se Hradci začalo říkat Salón republiky. Začátek je naplánován na 15 hodin. Více informací najdou zájemci na webových stránkách infocentra.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do zimního stadionu chce Hradec investovat 50 milionů

Město Hradec Králové plánuje rozsáhlé úpravy zimního stadionu za desítky milionů korun, z čehož by nemělo těžit jen extraligové "áčko" hradeckého Mountfieldu, ale také žáci a dorostenci. Vznikne nové zázemí pro hráče, posilovna a rozcvičovna, ale i kanceláře a…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme