Štítky: | Vysoká škola | Vzdělání |

Zdejší fakulty ještě hledají nové studenty

Některé z hradeckých fakult stále ještě hledají studenty do prvních ročníků. Volná místa pro "prváky" už avizovala Přírodovědecká a Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové. Doplňující přijímací řízení vypsala i zdejší Lékařská fakulta Univerzity Karlovy.

Absolventi středních škol, ale i bakalářských programů, mají stále ještě druhou šanci se začít vzdělávat na některé z univerzitních fakult, které sídlí v Hradci Králové. „Mezi stále dostupnými studijními obory jsou nejen studia přírodních věd, nýbrž i učitelství matematiky či fyziky,“ uvedla Hana Čejková, pracovnice studijního oddělení na přírodovědecké fakultě hradecké univerzity. Uchazeči, kteří by měly zájem o studium bakalářského oboru finanční a pojistné matematiky mohou přihlášku podat ještě do 8. srpna. Šanci na přijetí mají také studenti se zájmem o magisterské ryze přírodovědné a učitelské obory. „Jedná se o obor Fyzikálně–technická měření v prezenční i kombinované formě. V programu Učitelství pro střední školy je také ještě volná kapacita v kombinaci matematiky a fyziky, ale také matematiky nebo fyziky s předměty pedagogické fakulty“ doplnila Hana Čejková. Termín odevzdání přihlášek na magisterské obory je taktéž ve středu 8. srpna.

Druhou šanci studovat na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové mohou využít zájemci o tradiční učitelské obory. „Budoucí studenti bakalářského učitelského studia mohou libovolně kombinovat třeba německý jazyk, ruský jazyk, hudební kulturu, výtvarnou tvorbu nebo například základy techniky,“ uvedl to Václav Víška, proděkan pro studijní záležitosti hradecké pedagogické fakulty. Proděkan ještě doplňuje, že naprostým unikátem hradecké pedagogické fakulty je možnost studovat specializaci Etická výchova se zaměřením na vzdělávání. Tento studijní obor není akreditován na žádné jiné vysoké škole v zemi.

Přihlásit se k magisterskému studiu na "peďáku" je možné ještě v programech Učitelství pro základní školy a Učitelství pro střední školy. Mimo učitelské kombinace je otevřeno druhé kolo výběrového řízení pro obor Filologie se zaměřením na cizí jazyky v cestovním ruchu. „K dalším ještě otevřeným oborům patří Sbormistrovství chrámové hudby, Textilní tvorba a Uměleckořemeslné textilní dovednosti,“ sdělil Václav Víška. Přihlášky ke studiu na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové je možné podávat do pátku 10. srpna.

Zatím neukončené je přijímací řízení i na lékařské fakultě. Děkan Miroslav Červinka z Lékařské fakulty Univerzity Karlovy, která působí v Hradci Králové, vypsal na konci minulého týdne ještě doplňující přijímací řízení na magisterský studijní program Všeobecné lékařství.

O dalších možnostech studovat na hradeckých fakultách podrobně informují webové stránky anebo studijní oddělení jednotlivých univerzit a fakult.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Univerzita Hradec Králové zabodovala v mezinárodním hodnocení vysokých škol

Hradecká univerzita je mezi českými vysokými školami nejlepší. Alespoň podle organizace Times Higher Education, která zveřejnila výsledky mezinárodního hodnocení vysokých škol European Teaching Ranking 2019. V konkurenci stovek evropských vzdělávacích institucí obsadila…
Čtěte více

Hradecká univerzita chce náměstí svého kampusu pojmenovat po Václavu Havlovi

Univerzita Hradec Králové chce nový název pro svoje náměstí u kampusu na břehu Labe. Mělo by nést jméno našeho polistopadového prezidenta Václava Havla. Univerzita chce odhalit i pamětní desku. Univerzita chce desku odhalit den před významnými výročími. Informaci přináší…
Čtěte více

Hradecké vysoké školy obsadí Tylovo nábřeží a studenti představí své obory "jinak"

Čtvrteční den bude od deseti hodin dopoledne na Tylově nábřeží v Hradci Králové a na přilehlých náplavkách patřit zdejším vysokým školám. První ročník akce s názvem Sova na Hučáku, jíž se zúčastní kromě hradecké univerzity také Univerzita Karlova a Univerzita obrany, ukáže…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme