Štítky: | stromy | kácení |

Zavlažovací vaky se osvědčily. Město dostalo další a hned je využije

Vaky pomalu uvolňují vodu.
Vaky pomalu uvolňují vodu. | autor: TSHK

Během letošního roku využívaly Technické služby Hradec Králové tři stovky speciálních zavlažovacích vaků k dřevinám po městě. Tento trend v zalévání se těší velké oblibě i využívání, proto nyní přibude dalších 75 nových vaků. Technické služby je dostaly od královéhradecké společnosti Teleflex.

„Zavlažovací vaky se staly oblíbeným nástrojem v rámci efektivního zalévání dřevin. Město je začalo využívat už před čtyřmi lety a postupně se snaží jejich počet navyšovat. Bohužel ani dnes jich ale nemáme tolik, abychom jimi zvládli pokrýt veškerou zeleň a dřeviny, kde je to třeba. Jsme proto velmi rádi za tento dar od společnosti Teleflex, který nám s rozšířením zásob pomůže. Společné spolupráce si vážíme a děkujeme za ni,“ popisuje Pavel Vrbický, náměstek primátorky pro správu Technických služeb Hradec Králové. Ty se starají o pravidelné rozmísťování těchto speciálních zavlažovacích vaků. Přikládány jsou převážně k mladým stromům, ale starší vzrostlé stromy nejsou výjimkou. U dřevin je možné je rozmístit jednotlivě nebo je k sobě i připnout po dvou či po třech. Postupně uvolňují potřebné množství vody, a to až po dobu devíti hodin.

Technické služby postupně vytipovávají místa, kam se vaky budou umísťovat. „V minulém týdnu nám začala podzimní výsadba a k vybraným novým stromům bude možné v případě potřeby hned vaky přikládat. Na zimní období je však budeme stahovat. Opět se znovu objeví na jaře, a to u stromů, které jsou obecně náchylné na nedostatek vody,“ doplňuje náměstek Vrbický. Vaky budou k vidění u nových výsadeb například v Blahoslavově ulici nebo na Pospíšilově třídě.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Vánoční stromy už město má. Kdy je rozsvítí?

Velké a Masarykovo náměstí v Hradci Králové budou opět zdobit vánoční stromy. Bude se jednat o dva smrky ztepilé s výškou okolo 15 metrů. Jeden je od soukromého dárce z Předměřic nad Labem, druhý z městských lesů. Technické služby je dopraví a nainstalují na obě hradecká náměstí…
Čtěte více

Ve městě začíná podzimní výsadba stromů. Které ulice je dostanou?

V těchto dnech byla v Hradci Králové zahájena podzimní výsadba stromů. Pracovníci technických služeb jich vysadí přes 500, převážně se bude jednat o stromy listnaté. Zeleň přibude u některých mateřských a základních škol, obnovena bude i na místech, kde musela ustoupit…
Čtěte více

Rozložitý platan na Eliščině nábřeží musel k zemi, byl nebezpečný

S ohledem na bezpečnost všech kolemjdoucích a podle rozhodnutí městského odboru životního prostředí, museli pracovníci tchnických služeb pokácet platan na Eliščině nábřeží. Část ulice byla kvůli kácení uzavřena. Strom trpěl několika závažnými defekty a byl nakažen houbovou…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme