Štítky: | Rozárka | sjezdovka rozárka |

Zastupitelé podpořili projekt celoroční sjezdovky a vyhlídkové restaurace na Rozárce

Vizualiace nové podoby Rozárky.
Vizualiace nové podoby Rozárky. | autor: Petr Smola

Záměr soukromého investora vybudovat na hradeckém kopci Rozárka celoroční sjezdovku s vyhlídkovou restaurací podpořili zastupitelé města schválením práva stavby. Investor, který požádal město o možnost využití potřebných pozemků, tak nyní může pokračovat v přípravě projektu. Pozemky město poskytne formou nájmu na třicet let, jehož výše a podmínky budou předmětem dalších jednání.

Pro projekt soukromého investora na kopci Rozárka hlasovalo 27 zastupitelů ze 37. „Schválili jsme zatím pouze právo stavby, tedy dali jsme souhlas k tomu, aby na městských pozemcích nacházejících se na kopci Rozárka mohl soukromý investor naplnit svůj záměr. Samozřejmě tyto pozemky budou nadále patřit městu a investor za jejich dočasné zabrání bude muset hradit stavební plat. Jeho výše ale bude předmětem dalších jednání, stejně jako další podmínky připravovaného projektu ve vztahu k městu,“ říká primátor města Hradec Králové Alexandr Hrabálek. Soukromým investorem záměru je Petr Smola, který ve spolupráci s architektem Davidem Vávrou navrhuje na kopci Rozárka vybudovat nový moderní areál s restaurací a syntetickým materiálem na svahu, který by mohl být využívaný i v létě.

„V celém tomto záměru hraje město pouze roli poskytovatele svých pozemků k pronájmu. Nikoho jsme s tímto záměrem neoslovili a nikoho jsme nehledali, o to víc nás pak potěšilo, že měl někdo sám od sebe nápad, jak oživit tuto část Hradce. Stejně tak vítáme, že tento nápad nezůstal jen u představ, ale rovnou se dostal na papír a postupuje kupředu,“ doplňuje náměstek primátora pro správu městského majetku Pavel Marek.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Bude mít Hradec zase vlastní sjezdovku? Projekt Rozárky zpracoval David Vávra

Po dlouhých třiceti letech by v Hradci Králové mohla podle informací serveru iDNES.cz znovu ožít lyžařská sjezdovka Rozárka. O pozemky na kopci Sv. Jana má zájem investor s projektem od herce a architekta Davida Vávry, který navrhl moderní celoročně využívaný areál s restaurací…
Čtěte více

Co s kopcem Rozárka? Město žádá o pomoc mladé architekty

Restaurace s vyhlídkou, bobová dráha nebo naučná stezka? Kopec Rozárka na Novém Hradci se dočká proměny. Prozatím alespoň na papíře. Město totiž vypsalo architektonickou soutěž pro mladé architekty a studenty oboru. Radnici by tak mohli pomoci s tím, jak nevyužívané…
Čtěte více

Proměna Rozárky se zatím nekoná, město nezískalo grant

Obyvatelé Hradce Králové mohli letos v únoru na webu magistrátu hlasovat, jaké využití by si podle nich zasloužila lokalita Rozárka na Novém Hradci. Projektu měl pomoci grant Nadace Proměny, o který se město ucházelo. Hradecký projekt bohužel neprošel do užšího výběru,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme