Vyroste v Kuklenách obří obchodní centrum? Musí se vyřešit doprava

Plánovaný Shopping Park Nová Zelená v Kuklenách v Hradci Králové.
Plánovaný Shopping Park Nová Zelená v Kuklenách v Hradci Králové. | autor: portal.cenia.cz

Soukromý investor, který chce vystavět nové obchodní centrum s velkým parkem v hradeckých Kuklenách, musí absolvovat proces posouzení vlivu na životní prostředí, tzv. EIA. Tento dokument pak bude významným podkladem pro územní rozhodnutí a stavební povolení a stanoví případné podmínky v oblasti vlivu ochodního centra Nová Zelená na veřejné zdraví a životní prostředí. Vyřešit se musí hlavně dopravní situace v již tak přetížených Kuklenách.

„Svolal jsem jednání se zástupci obyvatel Kuklen, kteří nás oslovili na zastupitelstvu. Jejich požadavky byly v podstatě ve shodě s těmi, které jsme uvedli v našem vyjádření v rámci zjišťovacího řízení. Ačkoliv je záměr investora v souladu s územním plánem, jsme připraveni stavbu připomínkovat a jednat o tom, aby stavba měla co možná nejmenší negativní vliv na kvalitu života obyvatel v jeho okolí a na životní prostředí,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

V platném územním plánu je současně podmínka pro vydání územních povolení na stavbu až po dořešení dopravní situace, tedy zkapacitnění napojení Nové Zelené, její napojení na Páleneckou a další pokračování na Pražskou třídu. 

Dopravní situace je zásadní

„V současnosti bude třeba urychleně a intenzivně pracovat na vyřešení dopravní situace. Připravena by měla být stavba Nové Zelené, která výrazným způsobem ulehčí Pražské a stávající Zelené ulici,“ doplňuje primátor.

Investor bude muset zpracovat podrobnější dokumentaci pro posouzení vlivu na životní prostředí. Jakmile bude posouzení zveřejněno, město jako účastník řízení bude mít možnost se k výsledku vyjádřit. Město je připraveno opět postupovat v souladu s požadavky obyvatel Kuklen, které by měly následně zohlednit také orgány státní správy. 

„Podle prvních informací chce investor oddělit obchodní zónu od bytové zástavby Kuklen velkým parkem, parkoviště by mělo být osazeno zelení. Budeme chtít, aby tyto prvky byly v lokalitě uplatněny v co možná největší míře a byly skutečně funkční. Jde nám společně o to, aby případné negativní dopady na život místních a blízkého okolí stavby byly eliminovány, a nebo alespoň minimální,“ dodává primátor.

Investor uvádí, že nové centrum se má rozkládat na 25 hektarech mezi Kuklenami a kruhovým objezdem na budoucí dálnici D11. Prodejní plocha má mít rozlohu přes 40 tisíc metrů čtverečních, vznikne tu 1 859 parkovacích míst. Začít stavět by chtěl v roce 2022 a centrum Nová Zelená mý být hotové v roce 2025.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nový pavilon navýší kapacitu Domova důchodců U Biřičky o desítky lůžek

Královéhradecký kraj připravuje stavbu nového pavilonu v areálu hradeckého Domova důchodců U Biřičky, který je největším zařízením svého druhu v celém kraji. Touto investicí se zvýší kapacita zařízení ze současných 320 na 400 lůžek. Zároveň se zkvalitní podmínky pro…
Čtěte více

Hotel Černigov pořád stojí, developer nový projekt znovu zvažuje

Bourání hotelu Černigov a budování komplexu Rieger Plaza v Hradci Králové se odkládá. Na vině je podle všeho pandemie covid-19 a hotelová krize. Majitelé podle informací serveru iDNES.cz teprve rozvažují, co s projektem kombinujícím hotel, kongresové centrum či kanceláře…
Čtěte více

Tesco v centru města je po téměř 20 měsících otevřeno

Tesco na náměstí 28. října nabízí především potraviny, nechybí ani pultový prodej masa, uzenin a lahůdek. Opravy trvaly skoro 20 měsíců, mohly za to rozsáhlé stavební úpravy, pandemie koronaviru a s tím spojené uzavření hranic. Tím se plánovaná rekonstrukce výrazně protáhla.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme