Vstup zdarma první středu v měsíci láká na kulturu více návštěvníků

Vstup zdarma návštěvnoti prospívá.
Vstup zdarma návštěvnoti prospívá. | autor: planethk.cz

Už dva měsíce můžou zájemci každou první středu v měsíci využít vstup zdarma do krajských kulturních institucí. Navštívit je možné například muzea nebo galerie. V Hradci se jedná o tři instituce. Některá místa proto registrují zvýšený zájem o prohlídky. Je mezi nimi například královéhradecká hvězdárna a planetárium. Informaci přináší Český rozhlas Hradec Králové.

„Bylo tady asi přes 80 lidí s tím, že první středa v měsíci je zcela zdarma. Jinak máme menší počty návštěvníků, ale pátky a soboty míváme vyprodané,“ říká pro rozhlas Milan Cholasta z Hvězdárny a planetária v Hradci Králové.
Do krajem řízených muzeí, galerií nebo i hvězdáren je teď každou první středu v měsíci vstup zdarma.

Například Muzeum východních Čech v Hradci Králové už od 7. prosince 2022 vítá každou první středu v měsíci návštěvníky zdarma.

„Tímto krokem chceme lidem nabídnout v nelehké době snazší cestu za zážitky, které krajské instituce nabízí. Rozšířili jsme i vstup zdarma pro děti a seniory,“ popisuje mluvčí Královéhradeckého kraje Dan Lechman.

Kulturní instituce Královéhradeckého kraje nabízejí od prosince každou první středu v měsíci volný vstup. Pro děti a seniory to pak platí dokonce každý den.

Lidé můžou bezplatně navštívit asi dvacítku krajských kulturních institucí. V Hradci jsou to tyto tři instituce:

  • Galerie moderního umění Hradec Králové
  • Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové
  • Muzeum východních Čech v Hradci Králové

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Dnes večer se zdarma otevřou všechna muzea a galerie

Královéhradecká muzejní noc dnes večer otevře brány všech hradeckých muzeí a galerií. Již po šestnácté se kulturní instituce v Hradci Králové a okolí připojují do celorepublikového cyklu muzejních nocí. Vypravit se do galerií a muzeí můžete mezi 18. hodinou a půlnocí.…
Čtěte více

ZVEME: Vyneste spolu s folklorními soubory Smrtholku a přivítejte jaro

Co nabídne víkend v Hradci Králové? Třeba vynášení zimy v podobě Smrtholky v Jiráskových sadech. Otevírá se muzeum na Chlumu, úvodní slovo představitelů Muzea východních Čech a tradiční čestná salva otevře další turistickou sezonu na někdejším královehradeckém bojišti. Můžete…
Čtěte více

ZVEME: Guinness na svatého Patrika, David Vávra povypráví o šumném Hradci

Jaké akce se o víkendu tentokrát konají v Hradci Králové? Můžete oslavit Den svatého Patrika, hradecká restaurace Potrefená husa zve na speciální menu i irské pivo Guinness. Děti se mohou těšit na komentovanou prohlídku Hradce pořádanou muzeem, můžete navštívit improvizační show…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme