Štítky: | Městské lesy |

Vánoční stromek i kapra můžeme mít přímo z Hradce

Kapra na vánoční stůl můžeme mít přímo z hradeckých rybníků
Kapra na vánoční stůl můžeme mít přímo z hradeckých rybníků

Od středy se v centru města začnou prodávat vánoční kapři. Nabídka z rybníků z okolí Hradce bude zahrnovat až šest tun ryb. A nejen to, od začátku prosince si mohou Hradečané zakoupit tradiční vánoční stromečky přímo z královéhradeckých lesů. Na předvánoční trhy míří borovičky i smrčky.

Ceny borovic, smrků i ryb oproti předchozím letům kvůli vyšším nákladům vyskočily. „Borovičky budeme prodávat za jednotnou cenu 200 a smrčky za 150 korun,“ uvedl nadlesní Pavel Dostál. „V příštích letech by se v nabídce měly ve větší míře objevit i jedličky, ty však zatím do potřebné velikosti nedorostly,“ doplnil Dostál. Dodal ještě, že i přes zvýšení jde stále o rozumnou cenu.

Nižší cenu si mohou královéhradečtí lesníci dovolit především proto, že se nejedná o stromky, které by byly primárně určeny na vánoční trh. „Využijeme stromky, které musíme z lesa odstranit, protože například vytlačují nadějnější jedince nebo jiné dřeviny, například listnáče. Jejich kouzlo je však právě v tom, že pocházejí z lesa, navíc jsou čerstvě uříznuté,“ tvrdí ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán.

Prodej vánočních stromků probíhá na příklad v hájovně Marokánka (u Krňovic) anebo na Novém Hradci v hájovně Zelený sloupek.

Městské lesy nabídzí obyvatelům krajské metropole i štědrovečerní ryby. „Máme jich připraveno více než šest tun, přičemž 99 procent ryb tvoří kapři. Doplní je pár dravců, konkrétně štik, ale těch bude opravdu málo, jen několik desítek,“ řekl nadlesní Pavel Dostál. Ryby bude možné zakoupit v Zeleném sloupku, ale také třeba u Futura a to od 20. prosince. Kilo hradeckého kapra bude na prodej za 85 korun.  

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stříbrňák mění tvář. Nová pláž, stromy i zrekonstruované chatky

Kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové prochází zásadní obnovou. K pláži u restaurace byly vysazeny nové stromy, na pláž byl navezen nový písek a zmodernizoval se i interiér chatek, které mají nové podlahy, výmalbu i kuchyňky. Lanový park zmizel, nový bude snad za rok.
Čtěte více

Díky projektu RE-USE se využijí nepotřebné věci. Hradec chce méně odpadu a nové stromy

Hradec Králové chystá projekt RE-USE, jehož smyslem je opětovné použití výrobků, a tím i menší množství odpadu. Ve dvou sběrných dvorech ve městě vznikne místo, kam budou moci lidé darovat věci k opětovnému užití, za malou částku zase poslouží někomu dalšímu. Za vybrané…
Čtěte více

Městské lesy mají velké plány: Stříbrňák plný novinek, další obory s jeleny a vzdělávací centrum

Stavební úpravy v areálu Stříbrnkého rybníku, nové obory nebo enviromentální centrum. To jsou letošní plány Městských lesů Hradec Králové. Návštěvníci lesů se tak mohou těšit na nové obory pro jeleny evropské, rozšířit by se měly obory pro daňky a muflony a pracuje se na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme