U Aldisu se bude stavět, ČSOB tu zaměstná až tisíc lidí

| autor: hradeckralove.cz

Dlouho neudržovaná a nálety zarůstající louka v sousedství kongresového centra Aldis by se v příštích letech měla proměnit v areál banky ČSOB. Budova bude stát v blízkosti dlouho připravované připravované lávky pro pěší, která má lidem zkrátit cestu přes Labe. V minulých dnech o tom informoval portál iDnes.cz.

Po letech, kdy prostor mezi Gočárovým okruhem a kongresovým centrem Aldis ležel ladem, by se lokalita konečně měla začít oživovat. Své sídlo tu chce vybudovat bankovní společnost ČSOB. Společnost zatím neprozradila, jakému účalu má nový komplex sloužit. „Můžeme potvrdit, že v Hradci Králové se o lokalitu Aldis zajímáme,“ uvedla pro iDnes tisková mluvčí banky Pavla Hávová.  A záměr společnosti potvrzuje i město. „S ČSOB jsme dohodnutí, že v Hradci vybuduje zázemí, kde najde práci zhruba 800 až 1000 lidí,“ řekl iDnesu náměstek primátora Jindřich Vedlich.

Pro investora je podle portálu důležité, zda skutečně dojde k výstavbě kontroverzní lávky přes Labe. Kvůli té město vedlo spor s architektem a autorem vítězného návrhu mostu Liborem Kábrtem. V závoslosti na průběhů prací na lávce má být stavební povolení k vybudování komplexu podle dohody radnice s bankou vydáno nejpozději v roce 2020.

ČSOB si na Hradec „brousí zuby“ už delší dobu. Diskutovalo se o možnosti, že se společnost usídlí v prostorách budoucího obchodního domu Aupark, jednání probíhala i s investorem víceúčelového komplexu, který má v blízké době začít vyrůstat v blízkosti křižovatky Mileta.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
11.8.2015 08:36
Kateřina (neregistrovaný)
Která louka?
Dobrý den,

prosím o informaci, o kterou louku se přesně jedná? Předpokládám, že obrázek u článku je pouze ilustrační! Protože to by mě opravdu vyděsilo.

Pokud jsem to správně pochopila (a doufám, že to tak opravdu bude), jedná se o louku po levé straně Aldisu (stojíme-li k Aldisu čelem a řeku máme za zády).

Děkuji
11.8.2015 09:04
Adlaf B. (neregistrovaný)
RE: Která louka?
Jedná se o zarostlou louku mezi Aldisem a T-mobilem, ne o tento "parčík" před KB.
11.8.2015 13:54
Eva (neregistrovaný)
Taktéž doufám, že jste zveřejnili pouze ilustrační obrázek. Snad nebude zastavěno zelené prostranství před Komerční bankou. Stále je jistě k dispozici případným zájemcům budova hyzdící celé okolí, kde již dávno měl být v provozu hotel. Je to ostuda celého upraveného okolí. Hradec se sice snaží proměnit v krásné město, což by si zasloužil, ale nejen kamionová doprava jej o snahu připravuje Eva

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Vyroste v Kuklenách obří obchodní centrum? Musí se vyřešit doprava

Soukromý investor, který chce vystavět nové obchodní centrum s velkým parkem v hradeckých Kuklenách, musí absolvovat proces posouzení vlivu na životní prostředí, tzv. EIA. Tento dokument pak bude významným podkladem pro územní rozhodnutí a stavební povolení a stanoví případné…
Čtěte více

Léto ve znamení úprav ulic a chodníků. Staví se i hala na Pouchově či hasičská zbrojnice

Opravy ulic, chodníků, rekonstrukce škol ale i sportovní hala na Pouchově nebo hasičská zbrojnice v Plotištích. To jsou úpravy a projekty, na kterých radnice pracuje během letních měsíců. Zhruba v polovině září bude zahájena samotná stavba objektu odlehčovací služby v Honkově…
Čtěte více

Budova ČSOB u Aldisu roste podle plánu, zmizela terasa, která stavbě bránila

V lokalitě Aldis stále pokračují práce na stavbě budovy ČSOB a plánované piazzety, dokončení prací ještě nedávno bránila jedna z teras, kterou město nechalo odstranit. Firma Syner měla původně provést demolici za 3,4 milionu korun bez DPH. Na stavbě se ale objevily okolnosti,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme