U Aldisu se bude stavět, ČSOB tu zaměstná až tisíc lidí

| autor: hradeckralove.cz

Dlouho neudržovaná a nálety zarůstající louka v sousedství kongresového centra Aldis by se v příštích letech měla proměnit v areál banky ČSOB. Budova bude stát v blízkosti dlouho připravované připravované lávky pro pěší, která má lidem zkrátit cestu přes Labe. V minulých dnech o tom informoval portál iDnes.cz.

Po letech, kdy prostor mezi Gočárovým okruhem a kongresovým centrem Aldis ležel ladem, by se lokalita konečně měla začít oživovat. Své sídlo tu chce vybudovat bankovní společnost ČSOB. Společnost zatím neprozradila, jakému účalu má nový komplex sloužit. „Můžeme potvrdit, že v Hradci Králové se o lokalitu Aldis zajímáme,“ uvedla pro iDnes tisková mluvčí banky Pavla Hávová.  A záměr společnosti potvrzuje i město. „S ČSOB jsme dohodnutí, že v Hradci vybuduje zázemí, kde najde práci zhruba 800 až 1000 lidí,“ řekl iDnesu náměstek primátora Jindřich Vedlich.

Pro investora je podle portálu důležité, zda skutečně dojde k výstavbě kontroverzní lávky přes Labe. Kvůli té město vedlo spor s architektem a autorem vítězného návrhu mostu Liborem Kábrtem. V závoslosti na průběhů prací na lávce má být stavební povolení k vybudování komplexu podle dohody radnice s bankou vydáno nejpozději v roce 2020.

ČSOB si na Hradec „brousí zuby“ už delší dobu. Diskutovalo se o možnosti, že se společnost usídlí v prostorách budoucího obchodního domu Aupark, jednání probíhala i s investorem víceúčelového komplexu, který má v blízké době začít vyrůstat v blízkosti křižovatky Mileta.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
11.8.2015 08:36
Kateřina (neregistrovaný)
Která louka?
Dobrý den,

prosím o informaci, o kterou louku se přesně jedná? Předpokládám, že obrázek u článku je pouze ilustrační! Protože to by mě opravdu vyděsilo.

Pokud jsem to správně pochopila (a doufám, že to tak opravdu bude), jedná se o louku po levé straně Aldisu (stojíme-li k Aldisu čelem a řeku máme za zády).

Děkuji
11.8.2015 09:04
Adlaf B. (neregistrovaný)
RE: Která louka?
Jedná se o zarostlou louku mezi Aldisem a T-mobilem, ne o tento "parčík" před KB.
11.8.2015 13:54
Eva (neregistrovaný)
Taktéž doufám, že jste zveřejnili pouze ilustrační obrázek. Snad nebude zastavěno zelené prostranství před Komerční bankou. Stále je jistě k dispozici případným zájemcům budova hyzdící celé okolí, kde již dávno měl být v provozu hotel. Je to ostuda celého upraveného okolí. Hradec se sice snaží proměnit v krásné město, což by si zasloužil, ale nejen kamionová doprava jej o snahu připravuje Eva

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

U Aldisu už se bourá, lávka začne vyrůstat koncem září

Minulý týden začala stavba lávky přes Labe u kongresového centra Aldis, která bude určená pro pěší a cyklisty. Jejím vybudováním dojde k propojení dvou rozvíjejících se lokalit v centru města. Stavba lávky, jejíž cena činí 133,7 milionu korun bez DPH, by měla být dokončena na…
Čtěte více

Stavba lávky přes Labe začne příští týden. Vyjde na 133 milionů korun

Nová lávka pro pěší a cyklisty, která by měla spojit břehy Labe u Aldisu, se začne stavět se začátkem školního roku. Jejím vybudováním dojde k propojení širšího centra města s rozvíjející se lokalitou Aldis. Lávka, jejíž cena bude činit 133,7 milionu korun, by měla být dokončena…
Čtěte více

I v Hradci se možná bude očkovat v obchodním domě. Který to bude, se ještě neví

Po vzoru Prahy, či Ostravy a Brna, kde se „bezregistrační“ očkovací centra proti covidu mají v nákupních domech otevřít tento týden, chce tuto službu nabídnout i Hradec Králové. Podle krajského koordinátora očkování Jaroslava Malého by se tak mohlo stát již příští týden. Zatím…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme