Strážníci se zaměří na parkování u Flošny, kde řidiči ohrožují cyklisty

| autor:

Během letních prázdnin se hradečtí strážníci více zaměří na správné parkování u rybníků a nebo koupališť. Městská policie totiž neustále řeší, že řidiči zastavují svá vozidla všude, kde je to možné. U koupaliště Flošna například parkují na cyklostezce a riskují botičku či pokutu, informoval Český rozhlas Hradec Králové.

Problém už městští strážníci v Hradci Králové zaznamenali u koupaliště Flošna, kde řidiči ohrožují bezohledným parkováním cyklisty.

„Samozřejmě se snaží parkovat ve stínu, a právě cyklostezka leží ve stínu. Ovšem právě tato její část je velmi frekventovaná. Řidiči se nesprávným parkováním dopouštějí přestupku a musí se to potom řešit buď botičkou nebo pokutou," řekla pro Český rozhlas Hradec Králové mluvčí hradecké městské policie Eva Kněžourová.

To, že lidé parkují u hradecké Flošny na cyklostezce si všímá i vedoucí koupaliště Jan Konvalinka: „Návštěvníci, kteří byli v tom místě zaparkovaní, tak odjeli, ale okamžitě, během 20 minut, tak parkovali další. Takže je zapotřebí na to dávat pozor, je to tam označené jako stezka pro cyklisty a tam se samozřejmě parkovat nesmí. Musí být lidé opatrní."

Zároveň doplňuje, že budou pracovníci koupaliště upozorňovat návštěvníky, aby svá auta nenechávali stát na místech, kde to není dovolené. „Přemýšlíme i o tom, že tady vyvěsíme cedule s informacemi, že nebezpečí botiček tu hrozí. Aby se lidem návštěva koupaliště zbytečně neprodražila. To by nás mrzelo," dodal Konvalinka.

Potíže s parkováním v Hradci Králové

Potíže s parkováním nejsou jen u hradecké Flošny, ale podle města se řeší napříč celým Hradcem Králové. V částech, kde je zavedené placené parkování, není tento problém až tak velký. Situace je horší například u sídlišť.

„Nebo u jiných lokalit, kde mohou být auta bez poplatku dlouhodobě zaparkována. Tam kolikrát řidiči nechávají automobily stát bez toho, aniž by s nimi odjížděli. Samozřejmě se tam objevují zaparkované také v současnosti populární karavany nebo firemní dodávky," říká náměstek primátora Hradce Králové Pavel Marek za hnutí ANO.

A doplňuje, že problém s parkováním mohou vyřešit velké parkovací domy. Jeden takový s několika sty parkovacími místy by měl v nejbližší době začít růst na Slezském Předměstí naproti poliklinice. V současné době také město pracuje na odtahování autovraků, také tím se uvolní desítky dalších parkovacích míst.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Sezóna na Flošně skončila a provozovatel už chystá novinky na příští rok

Letošní letní sezóna na koupališti Flošna, která byla zahájena 20. května už skončila. Během této doby koupaliště navštívilo téměř 84 tisíc návštěvníků. Ačkoliv návštěvnost minulé sezóny tak byla překonána o 41 %, a to zejména s ohledem na loňská covidová opatření, byla letošní…
Čtěte více

U polikliniky na Slezském Předměstí vyroste parkovací dům

Město ve spolupráci se společností ISP připravuje výstavbu nového parkovacího domu Rožberk. Stát bude v místě stávajícího parkoviště u polikliniky na Slezském Předměstí a poskytne až 284 parkovacích míst ve třech podlažích. Místa na střeše budou upravena pro větší rodinné vozy a…
Čtěte více

Koupaliště Flošna zkracuje otevírací dobu

Po celé prázdniny jsou venkovní bazény v provozu od pondělí do pátku od 6 do 20 hodin a v sobotu a neděli od 9 do 20 hodin. Tato otevírací doba platí do 31. srpna 2022. Od 1. září bude otevírací doba koupaliště zkrácena. Po celý týden bude otevřeno od 10 do 19 hodin. Bazény jsou…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme