Parkováním poškozená zeleň podél Labe u nemocnice prochází úpravami

Rozježděná plocha by měla být upravena.
Rozježděná plocha by měla být upravena. | autor: MMHK

Od konce minulého týdne probíhá u fakultní nemocnice revitalizace zelených ploch podél Labe, které jsou poškozené zejména častým parkováním vozidel. Technické služby zde zajišťují úpravu zeleně, vysejí nové traviny i luční květy a dojde také na opravu povrchu v „esíčku“, kde se kříží komunikace s cyklostezkou.

„S úpravami zeleně bylo potřeba začít co nejdříve, abychom to stihli ještě v období vegetačního klidu. Technické služby zde v těchto dnech musí pokácet pár stromů, které jsou poškozené a stávají se tak nebezpečné. Jedná se zejména o topoly, které mají poškozené kořeny vlivem parkujících aut nebo o duby, které jsou napadené houbovými chorobami. Počítáme s tím, že všechny stromy nahradíme,“ říká náměstek primátora pro oblast správy majetku města a městských organizací Pavel Marek. Odstraňování stromů plánují technické služby dokončit v sobotu, návštěvníci nemocnice by pak v těchto místech měli počítat s omezením parkování. „Jakmile budou tyto úpravy dokončeny, bude třeba dát do pořádku travnaté plochy rozježděné při parkování vozidel, pracovníci technických služeb zde doplní zeminu, vyrovnají terén a osejí místo travní směsí. Na některé části pak bude výsev doplněn o kvetoucí rostliny,“ doplňuje náměstek Marek. Místo bude následně oploceno, aby nedocházelo k poškození nově upraveného prostoru.  

„Pozemky mezi areálem fakultní nemocnice a řekou Labe jsou v majetku města a jejich stav byl kvůli živelnému parkování v posledních letech neutěšený, proto je určitě dobře, že je město uvede do odpovídajícího stavu,“ uvedl ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové Vladimír Palička.

Revitalizace zeleně bude v dubnu pokračovat terénními úpravami. Během vegetační sezóny budou následovat pěstební opatření na stávajících stromech. Během čtvrtka 1. dubna zde budou technické služby pokračovat se zpevněním silničního povrchu. Nový asfaltový povrh získá část komunikace „esíčko“, kde se kříží silnice spolu s cyklostezkou. Tyto práce by měly být dokončeny během jednoho dne. Další stavební úpravy v prostoru mezi fakultní nemocnicí a řekou Labe by měly pokračovat začátkem léta. K dokončení revitalizace celého prostoru by tak mělo dojít do konce léta 2021.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Provozovatelé elektrokoloběžek budou v Hradci za jejich parkování platit. Až se vyznačí parkovací místa

Začátkem září loňského roku aktualizovalo město vyhlášku o místním poplatku, v rámci které došlo ke zpoplatnění veřejného prostranství pro parkování elektrokoloběžek. Vyhlášku přezkoumalo ministerstvo vnitra, které zpoplatnění parkování koloběžek uznalo, výhrady mělo k výši…
Čtěte více

Z bývalé ubytovny pro sestry a lékaře by mohly vniknout sociální nebo startovací byty

Bývalá ubytovna sester a lékařů v ulici Jana Masaryka se s největší pravděpodobností stane majetkem Hradce Králové. Hrozilo, že by v ní mohla vzniknout dělnická noclehárna. Pro stovky obyvatel Moravského Předměstí je to úleva. Radnice o získání ubytovny do svého majetku jedná od…
Čtěte více

V hradecké nemocnici leží asi sedm desítek pacientů s COVID-19, třetina je ve vážném stavu

Také v hradecké fakultní nemocnici stoupá počet pacientů s COVID-19, kteří vyžadují hospitalizaci. Nemocnice musela několik svých pracovišť proměnit v covidové jednotky, současně s tím musí omezovat některé neakutní výkony. V nemocnici bylo minulý týden hospitalizováno zhruba…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme