Štítky: | parkoviště | vraky |

Město chce do konce měsíce odtáhnout vraky z hradeckých ulic a parkovišť

Vraky by měly zizet do konce června.
Vraky by měly zizet do konce června. | autor: hradeckralove.cz

Město Hradec Králové zahájilo akci hromadného odtahu autovraků, které ve městě jejich majitelé nechávají stát nejčastěji na parkovištích a zbytečně blokují potřebná parkovací místa. V rámci tohoto projektu se ale nejedná o vozidla, které mají chybějící součástky nebo jsou v chátrajícím stavu. Jde především o vozidla, která nemají registrační značky, mají je uložené v depozitu nebo u nich vypršela platnost technické kontroly. Do konce června by mělo být takto odtaženo zhruba dvacet takových vozidel.

„Před několika týdny jsme se rozhodli zahájit projekt, v rámci kterého chceme vymýtit autovraky z Hradce. Tato akce je zaměřená na vozidla, která nemusí být na první pohled poničená, ale vykazují známky vraku, tedy mají například dlouhodobě propadlou platnost technické kontroly, mají registrační značku v depozitu nebo registrační značku vůbec nemají. Tato vozidla máme zmapována a během června je odtahujeme na hlídané parkoviště v Hradci Králové, kde zůstávají do momentu, dokud majitel nesjedná nápravu,“ říká náměstek primátora pro správu městského majetku Pavel Marek. Do konce června má město v plánu takto zajistit téměř dvacet takových vozidel po Hradci Králové, dohromady se jich po městě vyskytuje zhruba šedesát. „Některá z těchto vozidel se nenacházejí na naší komunikaci, proto s vlastníky silnice musíme zahájit jednání a domluvit se na společném postupu,“ doplňuje náměstek Marek.

Magistrát města pravidelně zajišťuje také odtahy a ekologickou likvidaci vozidel, která jsou znaleckými posudky vyhodnocena jako vraky. Za ně město ročně zaplatí několik desítek tisíc korun. „V tomto případě se jedná o ta vozidla, která skutečně vypadají jako vrak, ve většině případů jsou prorezlá, chybí jim podstatné části. Takových se v loňském roce podařilo odstranit několik desítek. Předpokládáme, že v tomto roce to bude velmi podobné,“ dodává náměstek Marek.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Policistům s hokejovými fanoušky došla trpělivost. Špatné parkování budou trestat

Parkují, kde se dá, na trávníku, v křižovatce, na chodnících. O kom je řeč? O fanoušcích hradeckého hokeje. A městští strážníci i policisté už toho mají dost a chtějí na neukázněné řidiče reagovat. Dnes čeká hradecké hokejisty souboj s Kladnem. Přijede i Jaromír Jágr, takže se…
Čtěte více

Parkoviště u nemocnice už slouží jejím návštěvníkům. O režimu zpoplatnění se jedná

Parkoviště pro více než dvě stovky aut u hradecké fakultní nemocnice už je od minulého týdne v provozu. Celkové náklady na jeho výstavbu se vyšplhaly na 11,3 milionu korun bez DPH. Užívání parkoviště bude zatím bezplatné. O případné regulaci vjezdu a režimu zpoplatnění do…
Čtěte více

Střezina bude mít nové parkoviště. Je určené rodičům jejích žáků

Nové parkoviště pro 15 aut začne v březnu vyrůstat u hradecké ZUŠ Střezina. Určeno bude především pro jednorázové zastavení rodičů s dětmi, které uměleckou školu navštěvují, proto bude parkovací plocha opatřena dvěma elektrickými závorami. Instalovány budou spolu se stavbou…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme