Strážníci i lesníci odrazují zloděje vánočních stromků

Ilustrační foto | Autor: Pixmac
Ilustrační foto | Autor: Pixmac

Ani letošní příchod adventního času nehodlají městští strážníci a lesníci z královéhradeckých lesů nijak podcenit.

Strážníci i lesníci opět navázali spolupráci a tak by si pozor na prsty měli dát lapkové vánočních stromků v lesích kolem Hradce Králové. Lesníci jsou na ně už připravení. 

Královéhradecké příměstské lesy se každoročně potýkají s krádežemi vánočních stromků. „V lesích budou působit i v tomto období ve větším počtu smíšené hlídky strážníků a lesníků. K ochraně před krádežemi aplikujeme na stromky repelenty, jejichž účinek poznají lidé na kradeném stromku nikoliv v lese, ale až v domácím prostředí, kde začne stromek zapáchat," popsal způsob ochrany před zloději Milan Zerzán, ředitel Městských lesů Hradec Králové.

Lesníci ubezpečují, že v přírodě tento repelent stromkům svým složením neublížuje. Ředitel Zerzáň ještě dodává, že společnost uvažuje i o spolupráci se zemědělskými družstvy, která by mohla poskytnout pro postřik močůvku. Ta by splnila preventivní funkci a zároveň by posloužila jako vydatné hnojivo.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Fontány v Hradci ožijí za pár dní. Kvůli nekázni lidí však ne všechny najednou

Hradecké fontány budou od začátku května postupně ožívat. Jako první budou v následujících dnech spuštěny fontány na křižovatce Koruna u Auparku, u Muzea a na Masarykově náměstí. Některé budou uvedeny do provozu později buď kvůli probíhajícím opravám nebo z důvodu doporučení…
Čtěte více

Stříbrňák mění tvář. Nová pláž, stromy i zrekonstruované chatky

Kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové prochází zásadní obnovou. K pláži u restaurace byly vysazeny nové stromy, na pláž byl navezen nový písek a zmodernizoval se i interiér chatek, které mají nové podlahy, výmalbu i kuchyňky. Lanový park zmizel, nový bude snad za rok.
Čtěte více

Na roušky kašlou hlavně opilci. Strážníci o víkendu vyrazili i na Hradečnici

Strážníci se o víkendu nezastavili. Řešili přes 120 událostí. Z toho operační pracoviště přijalo celkem 30 událostí, které souvisely s porušením nařízení vlády kvůli koronaviru. Ve většině případů se stížnosti nepotvrdily. Pouze tři lidé neuposlechli výzvy k zakrytí obličeje, a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme