Štítky: | kostel | betlém |

Šest cenných sošek z betléma se vrátilo do kostela

Šest figurek je zpět v kostele.
Šest figurek je zpět v kostele. | autor: PČR

Šťastně skončil případ, který královéhradečtí policisté řeší už téměř dva roky. V době od 2. do 6. ledna zmizelo z betlému v kostele Božského srdce Páně na náměstí 28. října šest postaviček. Všechny figurky byly vyřezávané ze dřeva, veliké od 25 do 35 cm ve stáří 80 - 90 let. Předběžná škoda byla vyčíslená na 140 tisíc korun. Nyní se vrátily majiteli.

V těchto dnech se na základě nově zjištěných skutečností podařilo hradeckým kriminalistům objasnit krádež 6 figurek z betlému z kostela Božského srdce Páně na náměstí 28. října v Hradci Králové ze začátku loňského roku.

Nyní byly policejním orgánem zahájeny úkony trestního řízení s šestapadesátiletým mužem, který se k činu doznal, pro podezření ze spáchání přečinu krádež. Policisté sošky v hodnotě téměr 140 tisíc korun navrátili majiteli. Muži nyní hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 1 do 5 let. Policisté neupřesnili, co přesně je k pachateli krádeže dovedlo.

 


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zvonice na Novém Hradci má první etapu oprav za sebou. Narovnali ji a dostala nové základy

Končí první etapa oprav historické dřevěné zvonice z 16. století na hradeckém „Slavíně“. Zvonici rekonstruuje Římskokatolická církev, které se na opravy povedlo získat granty. Na opravě za přibližně 1,35 milionu korun se finančně podílelo Statutární město Hradec Králové,…
Čtěte více

Zveme: V Hradci uvidíte během svátků živý betlém i Dětskou vánoční hru

Štědrý den i oba vánoční svátky budou v Hradci Králové nabité zajímavými akcemi. Ve Svinarech uvidíte betlém se zvířaty, otevře se dřevěný kostelík v Jiráskových sadech a také rozhledna ve Vysoké nad Labem. Rodiny mohou putovat za jesličkami od Biřičky, nadšenci poběží udělat…
Čtěte více

Zveme: Během 2. adventního víkendu zažijete tradiční Vánoce v sadech či Živý betlém

O víkendu můžete jako obvykle vyrazit bruslit na zimní stadion či si prohlédnout noční Hradec Králové z Bílé věže. Naprostá většina ostatních akcí se ale věnuje adventním a vánočním zvykům, třeba v Jiráskových sadech zažijete Tradiční Vánoce včetně kostýmovaných postav.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme