Semafory u výjezdu z nemocnice letos řídit dopravu nebudou. Možná začátkem příštího roku

Semafory pomohou snad příští rok.
Semafory pomohou snad příští rok. | autor: pixabay.com

Na křižovatce u výjezdu z hradecké fakultní nemocnice se během loňské rekonstrukce okružní křižovatky na Brněnské osvědčily. Vedení nemocnice i města se proto dohodlo, že by tam semafory mohly být trvale. Kdo však oblastí projíždí, vidí, že zatím se tam nevrátily, i když se tak mělo stát do konce tohoto roku. Semafory, které mají zvýšit bezpečnost chodců a zlepšit průjezdnost, by se měly začít stavět v prvním čtvrtletí příštího roku. Informaci přináší Hradecký deník.

Provizorní semafory na čas fungovaly ve Zborovské ulici loni v létě během rekonstrukce okružní křižovatky Brněnská. Pochvalovali si je řidiči, vedení města i nemocnice.  Ředitel fakultní nemocnice Vladimír Palička proto už před rokem začal bojovat o jejich návrat. „Když tu semafory byly, nestala se ani jediná nehoda, ale jakmile zmizely, hned tu zase začaly," vysvětloval hlavní důvod Palička. Zastání našel i u primátora.

„V době opravy Brněnské křižovatky se provizorní semafory u výjezdu z nemocnice ukázaly jako nepostradatelné a velmi pomohly se zdejší průjezdností i bezpečností,“ řekl Alexandr Hrabálek krátce po svém zvolení. Odhadoval tehdy, že semafory se na místo vrátí do poloviny letošního roku. To se nepovedlo. Proces je delší a složitější. Nyní semafory kvůli bezpečnostním normám nemohou být provizorní a jejich zřízení je zkrátka náročnější.

Za novou světelnou signalizaci u výjezdu z hradecké nemocnice by mělo město zaplatit asi 3,5 milionu korun. Nemocnice má o semafory zájem, podle svého ředitele se ale na stavbě finančně podílet nemůže. "Nemůžeme z prostředků zdravotního pojištění hradit semafory, ty nemá řešit zdravotnictví,“ vysvětlil Palička.

"Pokud lhůty stavebního úřadu akci výrazně nezkomplikují, měly být semafory funkční do konce tohoto roku," sliboval náměsteke investic Jiří Bláha před devíti měsíci.

Ale už nyní je zřejmé, že ani tento termín se dodržet nepovede. "Podle informací, které mám od vedení města, se má začít s realizací v prvním kvartálu příštího roku," řekl Deníku ředitel nemocnice Vladimír Palička. Projekt je podle něj složitější než stavba přilehlého parkoviště zejména kvůli navázání semaforů na semafory na křižovatce Mileta.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Řidiči si na radary ve městě zvykají, přestupků ubývá

Pokuty za víc než 13 milionů korun už nadělily řidičům radary Inteligentního dopravního systému v Hradci Králové. Radary jsou na osmi místech města od loňského května. Další přestupky za víc než milion korun pak zachytily automatické kamery, které hlídají jízdu na červenou.…
Čtěte více

Tmavý podjezd v Kuklenách čekají opravy. Má z něj být umělecká brána

Tmavý, nízký a úzký podjezd v Kuklenách by se měl zásadně proměnit. Z místa, kteému se říká myší díra, a kde se tu a tam zasekne náklaďák s vyšším přívěsem a nebo se z něj při velké vodě stane rybníček, by se měla stát světlá a umělecky pojatá brána do centra Hradce Králové.…
Čtěte více

Křižovatku Miletu už silničáři připravují na rekonstrukci

Přípravné práce pro stavbu křižovatky Mileta v Hradci Královéuž začaly. Od pondělí 13. listopadu silničáři na místě budoucí křižovatky zahájili kácení zeleně. Samotné zahájení stavby křižovatky má začít na jaře příštího roku. O rekonstrukci křižovatky už se hovoří mnoho let. V…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme