Provizorní semafory se možná k nemocnici přestěhují natrvalo. Osvědčily se

Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | autor: pixabay.com

Semafory u vjezdu do nemocnice ve Zborovské ulici se osvědčily a vedení nemocnice vyjednává o tom, aby tam zůstaly. Světelná signalizace byla totiž u přechodu a výjezdu jen provizorně. Měla fungovat jen po dobu, kdy se opraví kruhová křižovatka na Brněnské. Nicméně díky ní se tamní dopravní situace stala přehlednější a bezpečnější. Rekonstrukce křižovatky Mileta je v nedohlednu, tak chce vedení nemocnice vybojovat alespoň semafory. Informaci přináší Hradecký deník.

Na přechodu u vjezdu do nemocnice nebylo moc bezpečno, navíc tam vznikaly i dopravní zácpy. Semafory tam dopravu řídily přes léto, kdy se opravovala kruhová křižovatka na Brněnské a vedení nemocnice bylo s jejich fungováním spokojeno. Stojí o to, aby tam zůstaly i nadále. „Ze začátku byli někteří lidé proti, ale nakonec se to ukázalo jako šťastné řešení. Kromě bezpečí, kdy se tu díky semaforům nestala žádná dopravní nehoda, to byl zásadní přínos pro dopravu, tedy pro vjezd i výjezd z nemocnice,“ uvedl pro Deník ředitel hradecké fakultní nemocnice Vladimír Palička. Ten už začal vyjednávat, aby tam světelná signalizace zůstala i po ukončení oprav Brněnské. Oslovil všechny zúčastněné strany a semafory by v místech měly zůstat natrvalo. Ale až od poloviny příštího roku, do té doby tam zůstanou ty provizorní.

„Semafory u vjezdu do nemocnice byly dočasně povolené pouze po dobu platných objízdných tras v souvislosti s opravou kruhové křižovatky na Brněnské a navazujících větví městského okruhu. Umístění těchto provizorních semaforů již tak nejde prodloužit. V současnosti se zpracovává studie proveditelnosti na úpravu této křižovatky, kde by byly semafory umístěny standardně instalací do země,“ řekl mluvčí magistrátu Petr Vinklář. Dodává, že však půjde o dočasné řešení, než se začne opravovat Mileta.

Zmíněná studie stanoví i kolik by případné úpravy stály. Na financovnání by se podle mluvčího mělo podílet více subjektů. O podílu na krytí nákladů chce město jednat i s majiteli či správci komunikací, které křižovatkou procházejí, tedy s fakultní nemocnicí a Správou silnic Královéhradeckého kraje.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!



Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.





Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V létě se na veřejných elektrokoloběžkách po Hradci zatím neprojedete

Léto je v Hradci Králové zatím bez elektrokoloběžek. Přestože Hradec Králové už měsíce jedná s provozovateli sdílených elektrokoloběžek o jejich návratu za nových podmínek, k dohodě mají stále daleko. Neshodnou se například na sankcích za špatné parkování. Je možné, že se…
Čtěte více

Linka číslo 4 a 8 nebude v Hradci jezdit celý srpen. Podnik nemá řidiče

S ohledem na nedostatek řidičů MHD muselo město spolu s Dopravním podnikem města Hradce Králové dočasně přerušit provoz dvou vybraných hradeckých linek č. 4 a 8. Linky nebudou jezdit od začátku do konce měsíce srpna. Nedostatek řidičů se hradecký dopravní podnik snaží dlouhodobě…
Čtěte více

Hradecká nemocnice bude mít nového ředitele, Vladimír Palička chce končit

Ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové Vladimír Palička požádal ministra zdravotnictví Vlastimila Válka o uvolnění z funkce ředitele Fakultní nemocnice. Pan ministr jeho žádost přijal, požádal ho však, aby nemocnici vedl i nadále, do doby, než Ministerstvo zdravotnictví ve…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme