Provizorní semafory se možná k nemocnici přestěhují natrvalo. Osvědčily se

Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | autor: pixabay.com

Semafory u vjezdu do nemocnice ve Zborovské ulici se osvědčily a vedení nemocnice vyjednává o tom, aby tam zůstaly. Světelná signalizace byla totiž u přechodu a výjezdu jen provizorně. Měla fungovat jen po dobu, kdy se opraví kruhová křižovatka na Brněnské. Nicméně díky ní se tamní dopravní situace stala přehlednější a bezpečnější. Rekonstrukce křižovatky Mileta je v nedohlednu, tak chce vedení nemocnice vybojovat alespoň semafory. Informaci přináší Hradecký deník.

Na přechodu u vjezdu do nemocnice nebylo moc bezpečno, navíc tam vznikaly i dopravní zácpy. Semafory tam dopravu řídily přes léto, kdy se opravovala kruhová křižovatka na Brněnské a vedení nemocnice bylo s jejich fungováním spokojeno. Stojí o to, aby tam zůstaly i nadále. „Ze začátku byli někteří lidé proti, ale nakonec se to ukázalo jako šťastné řešení. Kromě bezpečí, kdy se tu díky semaforům nestala žádná dopravní nehoda, to byl zásadní přínos pro dopravu, tedy pro vjezd i výjezd z nemocnice,“ uvedl pro Deník ředitel hradecké fakultní nemocnice Vladimír Palička. Ten už začal vyjednávat, aby tam světelná signalizace zůstala i po ukončení oprav Brněnské. Oslovil všechny zúčastněné strany a semafory by v místech měly zůstat natrvalo. Ale až od poloviny příštího roku, do té doby tam zůstanou ty provizorní.

„Semafory u vjezdu do nemocnice byly dočasně povolené pouze po dobu platných objízdných tras v souvislosti s opravou kruhové křižovatky na Brněnské a navazujících větví městského okruhu. Umístění těchto provizorních semaforů již tak nejde prodloužit. V současnosti se zpracovává studie proveditelnosti na úpravu této křižovatky, kde by byly semafory umístěny standardně instalací do země,“ řekl mluvčí magistrátu Petr Vinklář. Dodává, že však půjde o dočasné řešení, než se začne opravovat Mileta.

Zmíněná studie stanoví i kolik by případné úpravy stály. Na financovnání by se podle mluvčího mělo podílet více subjektů. O podílu na krytí nákladů chce město jednat i s majiteli či správci komunikací, které křižovatkou procházejí, tedy s fakultní nemocnicí a Správou silnic Královéhradeckého kraje.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Na křižovatce k fakultní nemocnici se objeví semafory. Kvůli očkovacímu centru

Ve Zborovské ulici na křižovatce do fakultní nemocnice by se na jaře měly objevit nové semafory. Město je tam dočasně plánuje instalovat po dohodě s fakultní nemocnicí a Královéhradeckým krajem, který v nemocnici chystá očkovací centrum a v místě se tak očekává zintenzivnění…
Čtěte více

Křižovatku Mileta čeká přestavba nejspíš už na jaře 2022

Proměna křižovatky Mileta u nemocnice v Hradci Králové je blíž, než se zdálo. Má téměř hotovou dokumentaci pro stavební povolení. Silničáři chtějí vybrat zhotovitele už za rok, stavět se má od května 2022. Napojení nemocnice a Benešovy třídy druhou křižovatkou se naopak…
Čtěte více

Hradecká nemocnice spouští péči o lidi, co stále trpí následky po prodělaném koronaviru

Fakultní nemocnice Hradec Králové spouští v těchto dnech provoz Centra postcovidové péče, které bude zajišťovat komplexní péči o pacienty, kteří prodělali onemocnění COVID - 19 a trpí obtížemi souvisejícími s touto nemocí.  Na práci multioborového centra se kromě pneumologů…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme