Provizorní parkoviště by mělo u nemocnice vzniknout do léta. Bude placené

Parkovacích míst u nemocnice přibude.
Parkovacích míst u nemocnice přibude. | autor: hradeckralove.cz

Zaparkovat u hradecké fakultní nemocnice je takřka nadlidský úkol. Řidičům by mohlo pomoci provizorní parkoviště pro přibližně dvě stovky aut, které by mělo vzniknout na louce mezi nynějším vjezdem do nemocnice z ulice Zborovská a křižovatkou Mileta. Město by ho tam chtělo zřídit do srpna letošního roku. Z rozpočtu na jeho stavbu vyčlení tři miliony korun. Informaci přináší Hradecký deník.

V současné době město žádá o stavební povolení. „Zrovna před týdnem jsem upravoval harmonogram a podle nynějšího výhledu by to celé mělo být hotové do srpna,“ řekl Deníku architekt František Křelina, který parkoviště projektoval. Plochu pro parkování budou tvořit silniční betonové panely a zatravňovací moduly.

Parkování u nemocnice měl vyřešit velký parkovací dům. Jeho stavbu však blokuje stále platné územní rozhodnutí z roku 2006 na křižovatku Mileta. Paradoxem je, že s variantou velké mimoúrovňové křižovatky, na kterou je rozhodnutí vydané, už prakticky nikdo nepočítá.

Parkovací dům přesto kvůli tomu nemůže vyrůst, což potvrzuje i radní Adam Záruba. „Teprve poté, co bude vyřešená situace s Miletou, může se začít budovat parkovací dům,“ uvedl Záruba.

Kvůli územnímu rozhodnutí na Miletu musí být kapacita parkoviště menší. „Je to navržené jako provizorium, kapacita 205 míst je v případě fakultní nemocnice jen zlomek toho, co by bylo potřeba,“ vysvětlil Křelina, že parkoviště by spíš mělo pomoci od nejhoršího.

Podle náměstkyně Věry Pourové bude parkoviště placené. „Parkování je velké téma všude po městě. Myslím si, že jedinou cestou, i když je to asi pro občany nepříjemné, je najet na systém placených parkovacích míst. Jinak nejsme schopní korigovat ani množství, ani místa,“ řekla Pourová.

Výstavbu provizorního parkoviště vítá i ředitel nemocnice Vladimír Palička. „Rozpočet je schválen městem, jde čistě o jejich investici, nemocnice se na tom finančně nepodílí," uvedl ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nemocnice chce postavit novou kliniku infekčních nemocí. Ta stávající nevyhovuje

Místo kliniky čínské tradiční medicíny bude v areálu hradecké fakultní nemocnice stát nová klinika infekčních nemocí. Ta stávající byla postavena v padesátých letech a už zdaleka nevyhovuje současným požadavkům. Výstavba nové kliniky vyjde přibližně na 600 milionů korun a cílem…
Čtěte více

Fakultní nemocnice omezuje kvůli chřipce návštěvy

Fakultní nemocnice v Hradci Králové přistoupila v souvislosti s rostoucím počtem osob s onemocněním dýchacích cest a chřipkou k omezení návštěv. Omezení návštěv pacientů hospitalizovaných v nemocnici začne platit od pátku 31.1. 2020.
Čtěte více

Policistům s hokejovými fanoušky došla trpělivost. Špatné parkování budou trestat

Parkují, kde se dá, na trávníku, v křižovatce, na chodnících. O kom je řeč? O fanoušcích hradeckého hokeje. A městští strážníci i policisté už toho mají dost a chtějí na neukázněné řidiče reagovat. Dnes čeká hradecké hokejisty souboj s Kladnem. Přijede i Jaromír Jágr, takže se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme