Provizorní parkoviště by mělo u nemocnice vzniknout do léta. Bude placené

Parkovacích míst u nemocnice přibude.
Parkovacích míst u nemocnice přibude. | autor: hradeckralove.cz

Zaparkovat u hradecké fakultní nemocnice je takřka nadlidský úkol. Řidičům by mohlo pomoci provizorní parkoviště pro přibližně dvě stovky aut, které by mělo vzniknout na louce mezi nynějším vjezdem do nemocnice z ulice Zborovská a křižovatkou Mileta. Město by ho tam chtělo zřídit do srpna letošního roku. Z rozpočtu na jeho stavbu vyčlení tři miliony korun. Informaci přináší Hradecký deník.

V současné době město žádá o stavební povolení. „Zrovna před týdnem jsem upravoval harmonogram a podle nynějšího výhledu by to celé mělo být hotové do srpna,“ řekl Deníku architekt František Křelina, který parkoviště projektoval. Plochu pro parkování budou tvořit silniční betonové panely a zatravňovací moduly.

Parkování u nemocnice měl vyřešit velký parkovací dům. Jeho stavbu však blokuje stále platné územní rozhodnutí z roku 2006 na křižovatku Mileta. Paradoxem je, že s variantou velké mimoúrovňové křižovatky, na kterou je rozhodnutí vydané, už prakticky nikdo nepočítá.

Parkovací dům přesto kvůli tomu nemůže vyrůst, což potvrzuje i radní Adam Záruba. „Teprve poté, co bude vyřešená situace s Miletou, může se začít budovat parkovací dům,“ uvedl Záruba.

Kvůli územnímu rozhodnutí na Miletu musí být kapacita parkoviště menší. „Je to navržené jako provizorium, kapacita 205 míst je v případě fakultní nemocnice jen zlomek toho, co by bylo potřeba,“ vysvětlil Křelina, že parkoviště by spíš mělo pomoci od nejhoršího.

Podle náměstkyně Věry Pourové bude parkoviště placené. „Parkování je velké téma všude po městě. Myslím si, že jedinou cestou, i když je to asi pro občany nepříjemné, je najet na systém placených parkovacích míst. Jinak nejsme schopní korigovat ani množství, ani místa,“ řekla Pourová.

Výstavbu provizorního parkoviště vítá i ředitel nemocnice Vladimír Palička. „Rozpočet je schválen městem, jde čistě o jejich investici, nemocnice se na tom finančně nepodílí," uvedl ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Parkoviště u nemocnice se začne stavět v půlce září, hotovo by mělo být za pět měsíců

Původní plány zněly koncem letních prázdnin, teď z hradecké radnice zní - v půlce září. Řeč je o parkovišti u fakutlní nemocnice. Parkoviště tam je více než potřeba a než se vyřeší, zda a jestli vůbec bude vedle zadravotnického zařízení stát parkovací dům, využijí ho přes dvě…
Čtěte více

V hradecké nemocnici vzniká nové transfúzní oddělení, to staré už nevyhovuje

V areálu hradecké fakultní nemocnicí začala v polovině srpna výstavba nového objektu transfuzního oddělení. Budova za zhruba 140 milionů korun vyroste na místě již nevyhovujících objektů, které čeká demolice. Stavební práce by měly být dokončeny do konce října roku 2020. Kvůli…
Čtěte více

Auta už by nemusela parkovat na trávě kolem nemocnice. Parkoviště by se tam mohlo začít stavět koncem prázdnin

Do konce prázdnin by se mohlo začít stavět parkoviště u hradecké fakultní nemocnice. Mělo by se tak ulevit zeleni na nábřeží Labe. Radní už schválili výběr dodavatele, který zpevněnou plochu pro 205 parkovacích míst postaví za necelých 11 milionů korun. Podle návrhu smlouvy by…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme