Parkování u fakultní nemocnice chce město řešit stavbou parkovacího domu na svých pozemcích

Ilustrační foto | Zdroj: FN HK
Ilustrační foto | Zdroj: FN HK

Parkování před královéhradeckou fakultní nemocnicí je každodenní boj o volné místo. Radnice města i fakultní nemocnice o těchto problémech samozřejmě ví a snaží se je vyřešit.

První plán se stavbou parkovacího domu u nemocnice ale ztroskotal na problematické výměně pozemků, na kterých by původně zamýšlené parkoviště mělo stát. Podle MF Dnes ale nyní město uvažuje o stavbě parkovacího domu na vlastních pozemních. 

Podle informací, které uvedl náměstek primátora Jindřich Vedlich, plánuje město na začátku léta vypsat veřejnou soutěž na investora stavby. Ten by se poté také měl stát správcem nově postaveného parkovacího domu.

Může to tedy také znamenat, že správcem parkoviště by nemusela být společnost ISP, která jinak v Hradci Králové provozuje na 7 700 parkovacích stání a vybírá za ně poplatky. Pokud by ovšem nevyhrála výběrové řízení a parkovací dům nepostavila. 

Podle původních návrhů má parkovací dům u Fakultní nemocnice Hradec Králové poskytnout stání až pro 500 automobilů a vyřešit tak neustále plné parkoviště před nemocnicí i beznadějně obsazená parkovací místa uvnitř areálu. O termínech i rozpočtu stavby nového parkovacího domu se rozhodne až po vypsání soutěže a jejím vyhodnocení. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Chcete pomáhat? Hradecká fakultní nemocnice přijímá dobrovolníky

Fakultní nemocnice Hradec Králové otevírá své dveře dalším dobrovolníkům, kteří by měli pomoci snášet pacientům svou nemoc o něco lépe. Nemocnice dokonce uspěla s žádostí o dotaci v rámci projektu Efektivizace systému nemocniční péče v České republice prostřednictvím…
Čtěte více

Hradecká nemocnice obnovuje běžný provoz na odděleních, která sloužila covidovým pacientům

Hradecká fakultní nemocnice pokračuje v postupném obnovování běžného provozu na svých pracovištích, která byla vyčleněna pro pacienty s COVID-19. Zatímco na začátku března bylo v nemocnici hospitalizovaných 210 pacientů s covidovou infekcí, nyní se jejich počet pohybuje kolem…
Čtěte více

Parkováním poškozená zeleň podél Labe u nemocnice prochází úpravami

Od konce minulého týdne probíhá u fakultní nemocnice revitalizace zelených ploch podél Labe, které jsou poškozené zejména častým parkováním vozidel. Technické služby zde zajišťují úpravu zeleně, vysejí nové traviny i luční květy a dojde také na opravu povrchu v „esíčku“, kde se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme