Otčenáškovy terasy se dnes otevírají veřejnosti

Otčenáškovy terasy jsou přístupné.
Otčenáškovy terasy jsou přístupné. | autor: hradeckralove.cz

Od dnešního dne, ted od úterý 23. března budou pro veřejnost opět otevřeny jižní terasy Karla Otčenáška poblíž centra Hradce Králové. Oblíbené místo hradecké veřejnosti bude přístupné opět od 7 do 21 hodin. Od 1. dubna se pak chystá otevření dopravního hřiště v Třebši. Pro hradeckou veřejnost zůstávají i nadále přístupná dětská hřiště. Na všech těchto místech je však třeba dodržovat nařízení vlády ČR a opatření ministerstva zdravotnictví.

„Otčenáškovy terasy, které své jméno získaly teprve v loňském roce, se každoročně otevírají s příchodem jara. Chtěli jsme, a to i s ohledem na mírné zlepšení  koronavirové pandemie v Hradci, dopřát veřejnosti zase o něco příjemnější procházku po našem městě. Přístup na terasy je možný ze schodiště Bono Publico nebo z Gočárova schodiště,“ říká Pavel Marek, náměstek primátora pro oblast správy majetku města. Během dnešního odpoledne byly na terasách instalovány informační cedulky s pokyny. Veřejnost by na těchto místech měla dbát nařízení vlády a opatření ministerstva zdravotnictví. „Možnost návštěvy tohoto místa chceme, stejně jako návštěvy dětských hřišť, ponechat na úsudku občanů a jejich zodpovědnosti,“ doplňuje náměstek Marek.

Vedení města také během dnešního dne rozhodlo o otevření dopravního hřiště v Třebši, které provozuje Městská policie Hradec Králové. V provozu by mělo být od 1. dubna.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Projekt na opravy Severních teras a Žižkových sadů má územní rozhodnutí. Termín zahájení je však stále ve hvězdách

V přípravách revitalizace Severních teras a Žižkových sadů v Hradci Králové se radnice o krok posunula. Projekt získal územní rozhodnutí, které již nabylo právní moci. Díky němu bude možné pokračovat v přípravě dalších stupňů projektové dokumentace. V rámci úprav by měla zmizet…
Čtěte více

Zveme: Na výstavu, pivní party i piknik s balkánskými a mořskými dobrotami

Jako každý pátek vám přinášíme víkendovou pozvánku s tipy na zajímavé akce. Co se bude dít v Hradci Králové tento víkend? Můžete si prohlédnout kostel svatého Mikuláše v Jiráskových sadech, dokonce i v noci se svítilnou. V Šimkových sadech bude gurmánská akce zaměřená na…
Čtěte více

Jižní terasy slavnostně změní svůj název koncem května. Ponesou jméno Karla Otčenáška

Jižní terasy pod Velkým náměstím mezi schodištěm Bono publico a ulicí Na Kropáčce ponesou jméno po arcibiskupovi Karlu Otčenáškovi. V pondělí tento záměr schválili hradečtí zastupitelé. Stane se tak u příležitosti sto let od narození tohoto čestného občana Hradce Králové.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme