Štítky: | Střezina | zuš střezina |

Opravy na ZUŠ Střezině postupují podle plánu. Na vánoce by se výtvarka mohla stěhovat do nového

Bývalá jídelna se mění na budovu pro výtvarníky.
Bývalá jídelna se mění na budovu pro výtvarníky. | autor: MMHK

Začátkem letošního roku byla v hradecké ZUŠ Střezina zahájena první etapa rozsáhlé rekonstrukce, která spočívá v obměně tří objektů pro výtvarný a taneční obr a spojovací chodby mezi nimi. Jako první byly zahájeny stavební práce v budově výtvarného oboru, kde již došlo k výměně všech oken, vnitřních rozvodů, úpravě vnitřních omítek a k zateplení obvodových stěn. Veškeré práce na této budově by měly být dokončeny v závěru letošního roku. V dalším roce se na rekonstrukci může těšit výtvarný obor, dokončena bude i nová spojovací chodba.

„Rekonstrukce budovy výtvarného oboru pokračuje podle stanoveného harmonogramu. Většina prací je již hotová, zbývá dokončit malby, obklady, nášlapné vrstvy podlah a osadit výtah. Počítáme s tím, že do konce roku bude objekt zkolaudován a připraven k nastěhování. Výuka zde bude moci fungovat od začátku příštího roku a žáci začnou opět plně využívat fotoateliér, keramickou dílnu včetně pecí, malířské ateliéry a výstavní prostory,“ uvádí primátor města Alexandr Hrabálek.

Na začátku letošního roku byla rekonstrukce zahájena bouracími pracemi, stavbaři v budově odstranili azbestové příčky a potrubí vzduchotechniky. Objekt bylo nutné také podřezat a zajistit hydroizolaci. V celé budově byla kompletně vyměněna všechna okna, veškeré vnitřní rozvody a dále došlo k úpravě vnitřních omítek. Dokončené je také zateplení obvodových stěn budovy. V těchto dnech probíhají na stavbě dokončovací práce, jako jsou malby, obklady, nášlapné vrstvy podlah a čeká se na osazení výtahu a venkovní plošiny.

V příštím roce by měly začít stavební práce na tanečním oboru. Stejně jako v případě výtvarky pavilonu se i zde bude jednat o kompletní rekonstrukci, v budově přibydou nová okna, dveře i zrcadla. Dokončena bude také výstavba nové spojovací chodby, na které již stavbaři začali pracovat v letošním roce. Kompletní stavební obměna v rámci této etapy vyjde město na 76,2 milionu korun bez DPH. V roce 2024 by pak mohla být postupně zahájena druhá etapa oprav, která zahrnuje rekonstrukci budovy, kde se vyučuje klasická a populární hudba, zázemí pro kanceláře a výstavbu nového hudebního sálu.

Základní umělecká škola Střezina v Hradci Králové je největší školou svého typu v České republice. Počet žáků ve všech oborech přesahuje dva tisíce.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Na Střezině se staví. Po Vánocích se do nově opravené budovy vrátí tanečníci

Stavební práce na hradecké ZUŠ třezina jsou v plném proudu, rekonstrukcí prochází budova tanečního oboru a dokončuje se výstavba spojovací chodby. Zatím byly provedeny bourací práce a došlo ke kompletní výměně oken, v následujících dnech začnou řemeslníci pracovat na nové fasádě…
Čtěte více

Hradec ocenil výjimečné osobnosti i události

Výroční ceny a tituly Talent královéhradecké kultury za rok 2022 už jsou uděleny. Město předalo ocenění v nových prostorách banky ČSOB. Cenu dr. Františka Ulricha udělilo zastupitelstvo manželům Věře Říčařové a Františku Vítkovi za celoživotní loutkářské mistrovství evropského…
Čtěte více

Výtvarníci na hradecké Střezině už učí v nových moderních prostorách

Výtvarníci z hradecké základní umělecké školy Střezina se dočkali. Dnes je čeká návrat do plně zrekonstruovaného pavilonu, ve kterém probíhaly práce od začátku loňského roku. Došlo zde k výměně všech oken, vnitřních rozvodů, zateplení i novému vybavení vnitřních prostor.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme