Opravy fotbalového stadionu snad posune červencové zastupitelstvo

Malšovická aréna - vizualizace.
Malšovická aréna - vizualizace. | autor: fchk

Rekonstrukce fotbalového stadionu se možná trochu pohne po červencovém zasedání zastupitelstva. Bude se tam řešit zadávací dokumentace, výběrová komise i cenové rozpětí nabídek na stavbu první etapy. Pokud vše dobře půjde, stavět by se mohlo začít na přelomu letošního nebo příštího roku.

„Vše je již připravené k projednání na nejbližším zasedání zastupitelstva. To je ale již toto úterý a zastupitelé by tak neměli dostatek času se s materiálem seznámit, zjistit si případné další potřebné informace,“ vysvětluje Jindřich Vedlich, náměstek primátora pro oblast investic. „Jde o velký a komplikovaný projekt za stovky milionů korun, nerad bych, aby s tím byly spojené nějaké pochyby. Zároveň bych rád společně s projektanty zadávací dokumentaci projednal s jednotlivými zastupitelskými kluby a na maximum jejich dotazů odpověděl ještě před zasedáním zastupitelstva, které chci mimořádně svolat na 17. července,“ dodal Vedlich. Výběrové řízení na stavební firmu by mělo být dvoukolové. V prvním kole bude hodnocena kvalifikace uchazečů, v druhém pak samotné nabídky.

Město bude fotbalový stadion v Hradci Králové stavět po etapách. V první fázi se postaví hlavní západní tribuna, ve které bude zároveň zázemí pro klub, hráče, fanoušky a novináře, a severní bok ze strany od Orlice. „Maximální cenu na stavbu těchto nejnákladnějších částí stadionu máme podle zadávací dokumentace stanovenou na 395 milionů korun bez DPH a město ji uhradí kompletně z vlastních zdrojů. Jestliže výběr stavební firmy nebudou provázet komplikace, stavět by se mohlo začít na přelomu letošního a příštího roku. Veškerá stavební povolení již máme,“ říká náměstek primátora Jindřich Vedlich. Souběžně s první fází stavby se bude připravovat druhá etapa na dokončení celého stadionu, tedy zbývajících dvou tribun, která by měla časově navazovat na dokončení první etapy.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Můžete si vybrat z lampionových průvodů a oslavit halloween

Co přinese nadcházející víkend v Hradci Králové? Oslavu halloweenu, dlabání dýní a hned dva lampionové průvody. Jeden se strašidly a jeden na téma uspávání broučků. Bude se hrát hokej, fotbal, navštívit můžete farmářské trhy nebo si poslechnout hlas zvonu Augustinu.
Čtěte více

Zveme: Na fotbal, hokej, muzejní noc, dožínky i cizokrajné festivaly

Z víkendových akcí si v Hradci Králové tentokrát vybere opravdu každý. Sportovní nadšenci mohou fandit hradeckým hokejistům a fotbalistům. Vyrazit můžete na do muzeí, které se otevřou i v noci, nebo na krajské dožínky do Šimkových sadů. Hned dva festivaly přiblíží cizí kultury -…
Čtěte více

Lízátka se postupně poroučejí k zemi. Jejich opravy potrvají měsíce

Během prázdnin zahájilo město stavbu fotbalového stadionu, samotným stavebním pracím ale nyní předchází demontáž současného zařízení, jako jsou betonové tribuny, reklamní tabule, veřejná osvětlení, časomíra a mnohé další. V rámci těchto prací byla také dnes zahájena demontáž…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme