Ohňostroj se v Hradci rozburácí v šest hodin večer na Nový rok

I letos bude Hradec vítat Nový rok ohňostrojem.
I letos bude Hradec vítat Nový rok ohňostrojem. | autor: Hradeck

Celoplošná obrazovka, čočková polévka, punč zdarma, samozřejmě ohňostroj a to všechno až 1. ledna. V Hradci se dál jede podle zajetých kolejí a na Velkém náměstí se slaví ne Silvestr ale až Nový rok. Program začíná už ve čtyři hodiny odpoledne, ohňostroj se rozburácí v šest. Novoroční oslavy budou v duchu prvorepublikových oslav. Akce má za cíl vzdát hold architektu Josefu Gočárovi, díky kterému Hradec vzkvétal a v roce 2020 si připomeneme 140. výročí jeho narození.

Ohňostroj tedy začne 1. ledna 2020 úderem 18. hodiny, ale už od 16 hodin bude na hradeckém Velkém náměstí zahájen sváteční program s promítáním záběrů z významných událostí města v letošním roce. Ohňostroj doplní hudba jazzmanů Bennyho Goodmana a Glena Millera.

Rozezní se zvon Augustin na Bílé věži a během pozdního odpoledne zde bude primátor města spolu s náměstky rozdávat čočkovou polévku a k pití čaj a punč. Dopravní podnik posílí spoje městské hromadné dopravy.

Na Velkém náměstí bude na Nový rok také umístěna celoplošná obrazovka, na které bude probíhat městská filmová produkce s reportážemi z Hradce Králové.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Město pro letošní rok vánoční trhy zrušilo

S ohledem na protiepidemický systém město zrušilo připravované vánoční trhy. Hradecká radnice měla na letošní rok nachystaný nový rozšířený koncept vánočních akcí. Trhy se měly z Masarykova náměstí přesunout na Velké náměstí, každý den měly být doprovázeny kulturním programem a…
Čtěte více

Ohňostroj 1. ledna v Hradci nebude. O vánočních trzích ještě rozhodnuto není

Ti, co se každý rok těší na ohňostrojovou show, která se v Hradci pravidelně koná ne na Silvestra ale 1. ledna, mají tentokrát smůlu. Nebe se nad Bílou věží kvůli koronavirové nákaze nerozsvítí. Na ohňostroj si lidé budou muset trochu počkat. V roce 2021 si ho užijí až o…
Čtěte více

VIDEO + FOTO: Novoroční ohňostroj se v Hradci povedl

Na novoroční ohňostroj se v Hradci 1. ledna 2020 přišly podívat stovky lidí. Velké náměstí bylo plné. Zvon Augustin odbil šestou hodinu večerní a začal ohňostroj za doprovodu jazzové hudby Bennyho Goodmana a Glena Millera. Videozáznamy a fotografie hradeckého ohňostroje…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme