Ohňostroj 1. ledna v Hradci nebude. O vánočních trzích ještě rozhodnuto není

Hradec rok 2021 ohňostrojem nepřivítá.
Hradec rok 2021 ohňostrojem nepřivítá. | autor: hradeckralove.cz

Ti, co se každý rok těší na ohňostrojovou show, která se v Hradci pravidelně koná ne na Silvestra ale 1. ledna, mají tentokrát smůlu. Nebe se nad Bílou věží kvůli koronavirové nákaze nerozsvítí. Na ohňostroj si lidé budou muset trochu počkat. V roce 2021 si ho užijí až o prázdninách. Informaci přináší Hradecký deník.

Radnice tak reaguje na současný vývoj epidemie covidu-19 a s ním souvisejícími vládními nařízeními. „Při novoročním ohňostroji bývá často na Velkém náměstí mezi deseti a dvaceti tisíci lidí a jsme si vědomi, že s ohledem na aktuální epidemickou situaci nebude možné tuto akci uspořádat. Hradečáci ale o svůj oblíbený ohňostroj nepřijdou, již máme náhradní termín. Měl by se uskutečnit v rámci připomínky 155. výročí bitvy u Hradce Králové začátkem července příštího roku,“ informovala náměstkyně primátora Monyka Štayrová.

Město ještě jedná o podobě vánočních trhů. Podle Štayrové ještě není jasné, zda se skutečně uskuteční. Vedení města však doufá, že o trhy Hradečáci nepřijdou. „O podobě letošních vánočních trhů ještě není definitivně rozhodnuto. Připravujeme variantu, která bude nejspíš výrazně omezena oproti plánovanému návrhu, na kterém jsme pracovali v podstatě od léta. Současně je třeba počítat i s tou nejpesimističtější verzí, kdy epidemická situace a vládní opatření organizaci vánočních trhů neumožní,“ informovala Monika Štayrová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec chystá zákaz hlučné a nebezpečné zábavní pyrotechniky

Hradec Králové chystá regulaci používání zábavní pyrotechniky na celém území města. Povolené budou pouze ohňostroje, které podléhají ohlašovací povinnosti. Zákaz používání zábavní pyrotechniky se nevztahuje na prskavky, konfety, dětské, dortové a obdobné fontány, tedy na takové…
Čtěte více

Nový rok na hradeckém Velkém náměstí přivítaly 1. ledna tisíce lidí

Ohňostroj, čočková polévka, punč i přehled událostí, co se právě uplynulý rok na Hradecku udály. Po dvou letech se na Velkém náměstí opět odehrála akce První den spolu. Bylo vidět, že Hradečákům akce chyběla. Před šestou hodinou, kdy začal ohňostroj šly ulicemi směrem k centru…
Čtěte více

ZVEME: Poslední víkend v roce nabídne kulturu a novoroční ohňostroj

Co v Hradci Králové podniknout o silvestrovském víkendu? Spolehnout se budeme muset na obvyklý program hradeckých divadel, kin, muzeí, filharmonie či hvězdárny. Na hradeckém zimním stadionu si může dnes i zítra zabruslit veřejnost. Na neděli je v plánu na Velkém náměstí tradiční…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme