Narozeniny Bia Central jsou dárkem pro všechny diváky kina

Bio Cental slaví první narozeniny | Foto: Jiří Gangur
Bio Cental slaví první narozeniny | Foto: Jiří Gangur

Už je tomu rok, co začalo znovu promítat královéhradecké Bio Central – poslední klasický a kamenný biograf v centru Hradce Králové.

Na oslavu svého ročního působení zve Bio Central diváky všech věkových kategorií do prostor nejstaršího kina ve městě. Začátek narozeninového programu je v pátek 20. prosince od půl šesté ve velkém sále. „Oslava je především dárkem pro naše věrné příznivce a ty, kdo mají Central rádi. Za rok jsme se snažili znova přivést diváky do kina – a to jak na filmové projekce a festivaly, tak i na koncerty nebo další akce. Narozeninová párty je poděkováním za jejich přízeň, kterou nám po celý rok věnovali,“ říká Petr Vítek, provozovatel kina Bio Central.

Program oslavy byl dlouho překvapením, pracovníci Bia Central ho zveřejnili teprve v pondělí. "Dětem a milovníkům animovaných dobrodružství z dílny Warner Bros nabídneme oblíbené kreslené hrdiny Toma a Jerryho. Projekce začne v 17:30 hodin ve velkém sále," popisuje Ilona Machová z Bio Central.

Slavnostní večer 1. narozenin Bia Central pak zahájí od osmé večerní promítání fotografií z ročního působení kina. "Potom je pro diváky připravena filmová lahůdka v podobě animovaného filmu Iluzionista od tvůrců slavného francouzského filmu Trio z Belleville. Snímek Iluzionista byl v roce 2010 nominován na Oscara za nejlepší animovaný film," doplňuje Ilona Machová. 

Večírek s hudbou a tancem vypukne po filmu ve foyer kina. Z Bio Central vzkazují, že návštěvníci narozeninové párty mají dorazit v kostýmech zvířátek v gala, zvláště vítaní jsou pak jednorožci. „Dress code jsme vymysleli na základě přání diváků. Ti nám na lístečky psali, co by v kině chtěli. Na cedulky s nápisem CHCI, ABY TADY… psali často, že chtějí v kině papoušky, jednorožce a opičky, tak jim to touto cestou dopřejeme. V kostýmech bude samozřejmě i personál kina,“ vysvětlují pracovníci Bia Central a zvou všechny, ať dorazí v hojném počtu a těší se, že půjde o „párty roku“. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecká kina a knihovna se 11. května probudí, divadlo zatím zůstane zavřené

Od pondělí 11. května mohopu některé instituce obnovit provoz, který byl zastaven kvůli koronavirové nákaze. Sály kulturních zaříezní se mohou zaplnit stovkou lidí, samozřejmě za dodržování určitých podmínek rozestupů a použití ochranných pomůcek. V Hradci například činnost…
Čtěte více

Omega minimalistická - královéhradecký fotoklub pořádá výstavu

Každoročně pořádá královéhradecký Fotoklub Omega klubovou výstavu, na níž prezentuje aktuální tvorbu svých členů. Po předchozích přehlídkách Omega pětiletá a Omega abstraktní přichází s novým tématem - Omega minimalistická. Výstava se uskuteční v únoru ve výstavní síni…
Čtěte více

Vedení Hradce chce šetřit na kultuře. Pořadatelé akcí se spojili a chtějí diskutovat

Škrty ve výši tří milionů na kulturním poli vyvolaly velmi negativní reakce pořadatelů akcí v Hradci Králové. Chtějí se společně bránit proti seškrtání dotací v programu Calendarium Regina. Ten sdružuje akce, které jsou podle zastupitelů a hodnotící komise důležitými pro město a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme