Nadaní ale chudí studenti mohou dostat od města příspěvek na studium

| autor: pixabay.com

Jste mladí, nadaní, ale vašim rodičům chybějí finance na to, abyste studovali na vysoké škole? Hradecký magistrát by vám mohl pomoci. I letos se totiž chystá podpořit nemajetné studenty, kteří splní předepsané podmínky. Nadační fond na podporu královéhradeckých středoškolských studentů, jehož je město zřizovatelem, už takto mladým pomáhá šestnáctým rokem a jeho prostřednictvím za tu dobu rozdělil již 2 866 370 korun.

A kdo na podporu studia dosáhne? V první řadě je nutné mít trvalé bydliště v Hradci Králové a být mladší 26 let. U nadaných studentů se také předpokládá, že se umístili na předním místě ve vědomostních soutěžích počínaje krajskou úrovní, kterými se prokazuje úroveň znalostí, a to jinde, než ve vlastní škole. Dále mají šanci ti, kteří dosáhli jednorázového ocenění studentské vědecké práce vysoké úrovně nebo s tematikou přínosnou pro Hradec Králové. Uspět mohou i tací studenti, kteří si zažádají o příspěvek na dopravu do místa studia na zahraniční škole.

Protože je příspěvek určen nemajetným studentům, zažádat mohou ti, co žijí v rodině, jejíž celkový příjem nepřesáhne 2,4násobek životního minima. Se svou žádostí mohou rovněž uspět studenti živící se prokazatelně samostatně nebo se nikoliv vlastní vinou dostali do nepříznivé životní situace.

„Formuláře žádostí jsou k dispozici na magistrátním odboru školství a volnočasových aktivit dětí a mládeže, kancelář č. 131  a na webových stránkách odboru školství. Termín odevzdání žádosti je stanoven do 31. května 2016. Po tomto termínu nebudou další žádosti přijímány. O způsobu rozdělení a přiznání příspěvku rozhodne správní rada nadačního fondu. Konečné schválení náleží zřizovateli zastupovaném v tomto případě Radou města Hradec Králové,“ uvedla vedoucí odboru školství Alena Synková a dodává, že výše finančních prostředků, která by měla být studentům splňujícím podmínky rozdělena, se odvíjí od počtu podaných žádostí a také závisí na rozhodnutí správní rady nadačního fondu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme