Na hip hop přijelo do Hradce méně lidí než loni. Může za to policie, slabší program nebo drahé lístky?

Hip hop letos nalákal méně návštěvníků.
Hip hop letos nalákal méně návštěvníků. | autor: MMHK

Letošní 18. ročník festivalu Hip Hop Kemp v Hradci navštívilo podstatně méně lidí než v minulém ročníku. Na hradecké letiště se letos vydalo poslouchat moderní hudbu přibližně devět tisíc návštěvníků, zatímco loni jich bylo 16 000. Co bylo důvodem? Podle pořadatelů neadekvátní policejní kontroly, ozývají se ale i hlasy, že za slabší návštěvností vězí nižší úroveň programu a také fakt, že v sousedním Polsku se pořádá podobná akce.

"Finální počet 9000 lidí je výrazně nižší než v minulých letech, ale i tak jde pořád o velmi slušnou návštěvnost. V pořádání festivalu samozřejmě budeme pokračovat a již nějakou dobu řešíme další ročník," uvedl pořadatel třídenní akce Radek Maliník. Podle jeho slov jsou kontroly policie kvůli drogám neadekvátní a právě to fanoušky hip hopu odrazuje.

Policie v souvislosti s hudebním festivalem Hip Hop Kemp na letišti v Hradci Králové musela řešit 170 případů s drogami. Nejčastěji policisté zajistili marihuanu, dále pervitin, extázi, LSD, amfetamin i nové syntetické drogy. Policie kritiku pořadatele odmítla. "Pořadatelé v minulosti dopustili, že se festival stal svátkem drog, které se na něm pod jakoby legalitou užívaly," řekla Ivana Ježková, mluvčí krajské policie.

Nicméně se ozývají také hlasy, že za niží návštěvnost může i slabší program. Alespoň o tom diskutují lidé na sociálních sítích. Letos se na festivalu představilo asi 300 interpretů, loni bylo vystupujících kolem 500. V sousedním Polsku navíc hradeckému festivalu roste konkurence v podobě Polish Hip Hop festival. Velká část návštěvníků dojížděla na letiště právě z Polska. A jistě od věci není ani vyšší cena za vstupenky.

Festival budí emoce už několik let. V roce 2016 se dokonce hradečtí radní rozhodli akci kvůli drogám a velkému nepořádku, který po sobě účastníci festivalu nechávají, finančně nepodpořit, dokonce vymazat z Calendarium Regina. Pořadatel tehdy sliboval, že učiní kroky, které problematické hosty omezí. Nové vedení hradecké radnice však festival opět do Calendaria Regina vrátilo a tak obnovilo i finanční podporu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Vedení Hradce chce šetřit na kultuře. Pořadatelé akcí se spojili a chtějí diskutovat

Škrty ve výši tří milionů na kulturním poli vyvolaly velmi negativní reakce pořadatelů akcí v Hradci Králové. Chtějí se společně bránit proti seškrtání dotací v programu Calendarium Regina. Ten sdružuje akce, které jsou podle zastupitelů a hodnotící komise důležitými pro město a…
Čtěte více

Hip Hop Kemp se možná přestěhuje. Pořadateli vadí pozornost policie

Nepřiměřené kontroly policistů. To je podle pořadatele Hip Hop Kempu Radka Maliníka důvod, proč by rád festival přestěhoval. Navíc akce zřejmě ztratí i podporu radnice. Festival se v Hradci konal 16 let. Letos měl podstatně nižší návštěvnost než v loňském roce a podle slov…
Čtěte více

V Hradci začíná Hip Hop Kemp. Čekejte dopravní omezení a policisty v ulicích

Festival Hip Hop Kemp dnes začíná. Hradečané proto budou muset počítat s dočasnými dopravními omezeními. Ta budou trvat až do 18. srpna. Hip Hop Kemp se odehrává ve Festivalparku. V pohotovosti bude Policie ČR. Zaměří se na kontrolu přijíždějících, na sprejery i na přilehlá…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme