Štítky: | cyklostezky Hradec Králové | Cyklo | Kuks |

Na cyklostezku na Kuks vyrazilo už na 60 tisíc lidí

Ilustrační foto | Zdroj: Pixmac
Ilustrační foto | Zdroj: Pixmac

Na 60 tisíc cyklistů i chodců už od května vyrazilo na novou cyklostezku spojující Hradec Králové s Jaroměří a Kuksem.

Potvrzují to měřiče, které sčítají počty návštěvníků na nové cyklotrase, která se na břehu Labe otevřela v polovině května.

Nejčastěji na tuto pohodlnou cestu vedoucí malebnou labskou přírodou vyrazí právě kolaři, oblíbená je ale také u bruslařů a ke svým procházkám ji využívají i pěší výletníci. 

Sčítače návštěvníků cyklostezky jsou rozmístěné na třech místech: na Kuksu, ve Smiřicích a v hradeckých Věkoších.  „Zařízení, které je v zemi, umí rozlišit pohyb cyklistů a chodců v obou směrech. Potvrzuje se, že nejvíce lidí jezdí po cyklostezce poblíž krajského města, nejslabší provoz je na Kuksu. Tam v květnu i červnu dorazilo zhruba 16 tisíc lidí měsíčně. Největší nápor turistů je na této trase o víkendu, především v neděli,“ uvedla Lucie Hučíková z královéhradeckého krajského úřadu.

Podle informací z Královéhradeckého kraje by nejfrekventovanější úseky cyklostezky mohlo využít až 30 tisíc cyklistů měsíčně. Chodců už o dost méně - kolem 2 tisíc. "První čísla o návštěvnosti cyklostezky během května a června jednoznačně ukazují, že tato investice poskytuje lidem dobrou službu a přispěla ke zlepšení nabídky turistického ruchu v našem kraji,“ řekl první náměstek královéhradeckého hejtmana Otakar Ruml.

Kukská cyklostezka se na labském břehu začala budovat vloni v červnu a její výstavba vyšla celkově na 67,5 milionu korun. Přes 90 procent částky zaplatily zdroje Evropské unie a vzniklo celkem 26 kilometrů včetně tunelu pro cyklisty v Jaroměři. 

Další tipy na výlety a turistické cíle v Hradci Králové a jeho okolí najdete zde.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
22.7.2013 14:54
Honza (neregistrovaný)
Uzke
To je super, ze se udelalo neco dobreho, skoda, ze to neni 2x sirsi, jit tam totiz pesky, nebo treba s kocarkem je sebevrazda, at uz ze Vas nekdo muze srazit svou bezohlednosti, tak i sem si vyslechl ze tam s tim kocarem nemame co delat, ze je cyklostezka :))) to byla klacek do kola...
23.7.2013 09:52
Emilie (neregistrovaný)
RE: Uzke
Ale podle všeho to je stezka pro cyklo, brusle a pěší, takže i kočárek by neměl být problém. Problém je jenom v tom, že se lidi k sobě nechovají ohleduplně :/

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Kruhový objezd v Šimkově ulici se bude upravovat. Nové značení by mělo zpomalit auta

Na kruhovém objezdu v Šimkově ulici před třemi lety při nehodě zemřel devětašedesátiletý cyklista. Přesně 19. března 2015 ho tam srazilo auto. Na uctění jehopamátky se v úterý 20. března koná cyklojízda. Kruhový objezd je rozlehlý a nepřehledný. Po letech by se tato křižovatka…
Čtěte více

Kraj má za sebou rekordní sezonu, památky lákají turisty z Německa i Polska

Více než milion turistů zavítalo letos do Královéhradeckého kraje, což je nejvíc od začátku jeho existence v roce 2000. Mezi nejnavštěvovanější místa patřila zoo ve Dvoře Králové, zámek Dětenice či barokní hospital Kuks. O výrazném nárůstu počtu hostů mluví také hotely a…
Čtěte více

Bruslařský okruh v lesích má zádrhel, chybí asfaltové napojení

Město plánuje v příštím roce napojit bruslařskou stezku v hradeckých lesích na areál Stříbrného rybníka. Nyní je mezi nimi zhruba sedmdesátimetrová štěrková cesta, kteráje pro bruslaře těžko zdolatelná. Napojení chybí také na cyklostezku z Malšovy Lhoty.  
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme