Štítky: | Doprava | Technické služby | chodníky |

Mosty a chodníky opravují technické služby. Lidé musejí počítat s omezením

Chodníky na třech místech opravují technické služby.
Chodníky na třech místech opravují technické služby. | autor: hradeckralove.cz

Ani karanténa nezastavila práce na pozemních komunikacích. V současné době se Technické služby Hradec Králové věnují opravám tří chodníků, zálivu pro MHD a dvou mostů. Opravuje se chodník v ulici ČSA, Bratří Štefanů a na Gočárově třídě, na novém zálivu pro MHD se pracuje v Divišově ulici. Od poloviny března je také uzavřena komunikace propojující ulici U Sokola a Maxe Malého v Plotištích nad Labem, probíhá zde totiž demolice dvou mostů přes potok Melounka a Malý Labský náhon a připravuje se výstavba nových. Celkem se jedná o opravy v hodnotě 15,5 milionu korun včetně DPH.

„Jde o plánované opravy, které jsou skutečně potřeba udělat. Možná právě díky sníženému provozu na těchto komunikacích a v jejich okolí, a to vzhledem k nouzovému stavu, by se mohly opravy teoreticky stihnout dříve,“ říká náměstkyně primátora Věra Pourová, do jejíž gesce spadají městské společnosti. Od poloviny března se v Hradci Králové opravují tři chodníky na frekventovaných trasách. „Jedná se o chodníky v ulicích ČSA, Bratří Štefanů a na Gočárově třídě. Lidé budou muset po dobu rekonstrukcí využívat chodníky na protější straně, samozřejmě vchod do domů je umožněný. Předpokládáme, že stavební práce na těchto trasách budou ukončeny do poloviny června,“ doplňuje náměstkyně Pourová. Již začátkem června by už ale mohla být dokončena právě probíhající oprava zastávkového zálivu v Divišově ulici.

Přibližně do poloviny srpna pak budou muset místní v Plotištích nad Labem počítat s objízdnou trasou kvůli demolici a výstavbě mostů přes potok Melounka a Malý Labský náhon. Uzavřena je účelová komunikace propojující ulici U sokola a Maxe Malého. Objízdná trasa je vedena ulicí Petra Jilemnického, Předměřickou a Kydlinovskou.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Opravy chodníků pokračují, město do nich investuje celkem 25 milionů

Letos jsou v Hradci Králové opravené chodníky už v celkem čtrnácti ulicích, město do nich investovalo 13 milionů korun. Opravy ale pokračují, do chodníků a silnic město investuje celkem 25 milionů. Nového povrchu se dočká například chodník vedoucí směrem od Hradečnice podél…
Čtěte více

Přestože prší více než loni, hradecké stromy dostanou zavlažovací vaky

Také letos hradecké technické služby rozmístí u stromů v Hradci Králové speciální zavlažovací vaky, pomocí kterých jsou dřeviny vyživovány plynule po dobu až devíti hodin. Loni se takto v Hradci Králové využívalo prvních třicet vaků, letos jich bude 150. Vaky město dostalo od…
Čtěte více

Prázdninové opravy silnic v Hradci omezí dopravu a přesunou zastávky MHD

Hradecké frekventované ulice Nezvalova, Pražská, Divišova a Jana Masaryka čekají během prázdnin výrazné opravy asfaltového povrchu. Práce již v minulém týdnu odstartovaly v Nezvalově ulici a potrvají do začátku srpna, další se připravuje v ulici Jana Masaryka od 20. července. Z…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme