Místo útulku Azyl pro zvířata. A to není jediná novinka, která zařízení čeká

Azyl pro opuštěná zvířata nabídne víc.
Azyl pro opuštěná zvířata nabídne víc. | autor: Pixmac

Nový provozovatel, nový název, nové logo. Městské lesy Hradec Králové převzaly útulek pro opuštěná zvířata v ulici Hradečnice k prvnímu únoru. Útulek nese nově název Azyl pro zvířata a má i své logo. Veřejnosti jsou již zapůjčováni vhodní psi na venčení a v plánu jsou i dny otevřených dveří pro veřejnost. První takovýto den se uskuteční již v průběhu března.

„V současné době se zaměstnanci seznamují se zvířaty i s chodem celého Azylu pro zvířata. Provedli jsme také veterinární kontrolu zdravotního stavu všech zvířat, která tu jsou, tedy psů i koček,“  říká ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán. V Azylu je možné standardní venčení psů, které má ale daná pravidla. Jedním z nich je, že zájemce o venčení musí být starší 18 let. Je také potřeba si vycházku se psem domluvit telefonicky předem. V průběhu března bude možné přijít i na den otevřených dveří a také na stránkách bude umístěn rezervační formulář pro venčení zvířat. Již teď se daří umístit první psy i kočky k novým majitelům přes webové stránky Městských lesů a sdílené sociální sítě, kde je nabízí k adopci. Městské lesy mají s Azylem pro zvířata ale i další plány. „Plánujeme úpravy venkovních výběhů a venkovního oplocení. V psím hotelu, který je součástí Azylu pro zvířata, se budou provádět interiérové úpravy. Také nově vybavíme ošetřovnu a rozdělíme útulek na část pro psy a část pro kočky i se samostatným vstupem,” uvádí dále Milan Zerzán.

„Vítám iniciativu Městských lesů k většímu otevření Azylu pro zvířata směrem k veřejnosti. Jednoznačně si uvědomujeme jeho důležitost a potřebnost,“ sdělil náměstek primátorky odpovědný za oblast městských organizací a sportu Miroslav Hloušek. Útulek pro opuštěná zvířata dříve provozovala společnost Technické služby Hradec Králové. Město hledalo v průběhu loňského roku nového provozovatele mezi externími subjekty. Vypsané výběrové řízení ale bylo pro nesplnění podmínek nakonec zrušeno. O provozování útulku projevila zájem společnost Městské lesy Hradec Králové, která přišla s novou koncepcí a od 1. února si útulek převzala.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Z útulku je Azyl pro zvířata. Pejska si na venčení lze zarezervovat on-line

Hradecký útulek pro zvířata prochází výraznou proměnou, do které je zapojí i veřejnost. V únoru jej do své správy převzala společnost Městské lesy Hradec Králové a zařízení přejmenovala na Azyl pro zvířata. V azylu nyní probíhá přestavba a modernizace prostor, které by v…
Čtěte více

Hradecký útulek povedou od února městské lesy. Chystají mnoho novinek

Útulek pro opuštěná zvířata v Hradci od prvního února převezme městem vlastněná společnost Městské lesy Hradec Králové. Městské lesy hodlají vytvořit útulku novou image a jeho prostory otevřít také veřejnosti. Do budoucna je zde v plánu i canisterapie či výcvik psů pro veřejnost…
Čtěte více

Útulek pro opuštěná zvířata bude mít od února nového provozovatele. Jaké novinky tam městské lesy chystají?

S posledním lednovým dnech končí hradecké technické služby s provozováním městského útulku pro opuštěná zvířata v Malšovicích. Ten bude mít od února nového provozovatele, spravovat ho bude společnost Městské lesy Hradec Králové a.s. Ta chce útulek otevřít veřejnosti a chce také…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme