Hradecký útulek budou provozovat Městské lesy. Plánují změny

Útulek změní provozovatele.
Útulek změní provozovatele. | autor: TSHK

Hradeckého útulku pro opuštěná zvířata se ujme společnost Městské lesy vlastněná městem Hradec Králové. Rozhodli o tom na svém posledním jednání radní města. Městské lesy plánují vytvořit útulku novou image či jeho prostory otevřít veřejnosti. S provozem zařízení by mohl nový správce začít zhruba na jaře příštího roku. Magistrát nyní začíná připravovat potřebné administrativní kroky k převodu provozu.

„Předložené vize a nápady vedení Městských lesů i moje zkušenost s fungováním této organizace mě přesvědčily, že útulek bude v dobrých rukou a bude se rozvíjet optimálním způsobem. Předložená koncepce a plány dávají tušit, že útulek by se mohl stát oblíbeným cílem Hradečáků a obohatit i rekreační nabídku hradeckých lesů,“ řekla primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová.

Útulek pro opuštěná zvířata doposud provozovala společnost Technické služby Hradec Králové. Následně město hledalo nového provozovatele mezi externími subjekty. Vypsané výběrové řízení ale bylo pro nesplnění podmínek nakonec zrušeno. Poté o provozování útulku projevila zájem společnost Městské lesy Hradec Králové, která přišla s novou koncepcí.

„Prioritou je samozřejmě zajištění kvalitní péče pro psy a kočky, případně jiná opuštěná zvířata. Chceme ale provoz takového zařízení pojmout jinak. Počítáme s tím, že uděláme rebrand, nechceme to brát jako útulek, ale spíš jako azyl pro zvířátka. Další výraznou změnou, kterou plánujeme, je provoz za přítomnosti veřejnosti. Chtěli bychom pravidelně pořádat dny otevřených dveří, aby sem mohli návštěvníci zavítat a seznámit se s provozem i péčí. Rádi bychom také spolupracovali s odborníky na problematická zvířata, kteří by mohli v rámci dnů otevřených dveří udělat i krátké přednášky. Chystáme se také jednat s dobrovolnickými skupinami o možné spolupráci,“ popisuje ředitel společnosti Městské lesy Hradec Králové Milan Zerzán. Součástí nového azylu by měl i nadále zůstat psí hotel. Společnost by měla začít zařízení provozovat nejdříve na jaře příštího roku. Magistrát nyní zahájil potřebné administrativní kroky k převzetí provozu. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradci se nedaří vybrat provozovatele městského útulku. Nyní se hlásí lesníci

Výběr nového provozovatele městského útulku se vedení Hradce stále nedaří. Nyní je ve hře další subjekt. O provozování útulku mají zájem Městské lesy Hradec Králové. Lesníci jsou ochotni kritizované zařízení převzít, avšak jen se psy. Kromě správy lesů už lesy provozují těžbu…
Čtěte více

Městský útulek stále nemá provozovatele, město zrušilo výběrové řízení.

Už necelý rok řeší Hradec Králové budoucnost městského útulku. Otazníky nad jeho fungováním vyvolala obvinění o týrání zvířat z konce minulého roku. Před měsícem město vybralo nového provozovatele, teď ale chce rada výběrové řízení zrušit. Neúspěšný uchazeč Útulek Hradec Králové…
Čtěte více

Útulek pro opuštěná zvířata po patnácti letech změní provozovatele

Město vypisuje výběrové řízení na provozovatele útulku pro opuštěná zvířata, který je určen především pro psy a kočky. Útulek provozovaly Technické služby Hradec Králové, nyní se město rozhodlo správu tohoto zařízení svěřit externímu dodavateli. Podmínky výběrového řízení na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme