Štítky: | trolejbus | Dopravní podnik |

Mikulášský trolejbus vyjede do hradeckých ulic v úterý odpoledne

Mikulášský trolebus vyrazí do ulic.
Mikulášský trolebus vyrazí do ulic. | autor: MMHK

Mikulášský trolejbus vyjede letos 5. prosince už po jednatřicáté. Městem začne projíždět po půl čtvrté odpoledne od hotelu Alessandrie na Slezském Předměstí. Dopravní podnik tak chce dětem i jejich rodičům připomenout krásnou tradici i fakt, že začal adventní čas. V trolejbuse pojede Mikuláš, anděl i čert a samozřejmě budou mít pro děti nějaké maličkosti.

Mikulášský trolejbus má už za sebou vcelku slušnou historii. První akce se zkušebně uskutečnila v roce 1991. Mikulášskou jízdu vymyslel Karel Zahradník, v té době vedoucí střediska Kondic. On sám se o mikulášskou jízdu staral dva roky a pak ho na dlouhých 24 let vystřídal Jiří Hladký, bývaý vedoucí personálního oddělení. Od roku 2018 se o přípravu stará marketingové oddělení.

Kostýmy se nejprve půjčovaly z Klicperova divadla a pak od druhé poloviny devadesátých let se také používaly kostýmy navržené a vyrobené výtvarnicí Milenou Kutíkovou, která postavám vtiskla nezaměnitelný půvab. Prvním kostýmem z její dílny byl a stále je úžasný Lucifer, kterého dodnes obléká dvoumetrový Tomáš Vodička. S citem na děti působí další kostým anděla, a naopak strašidelně kostým čerta Barnabáše s ošklivým hrbem na zádech a s vidlemi. Tuto sestavu pak doplňují kostýmy vlastní – Mikuláše (řidiče) z dílny Jany Štočkové, a podivuhodného čerta od Jana Vrbaty.

Vedle Mikulášského trolejbusu už od soboty 2. prosince křižuje ulice krajského města také vánoční elektrobus. Už pátým rokem se cestující mohou svézt vánočně vyzdobeným elektrobusem na běžných linkách MHD. „Elektrobus ve vánoční podobě je i naším poděkováním všem cestujícím, kteří využívají hradeckou MHD. Věříme, že během adventního času a blížících se svátků tento speciálně nazdobený vůz zaujme, přinese pozitivní ohlasy a v ulicích města přispěje k naladění na tu správnou sváteční atmosféru,“ říká ředitel Dopravního podniku města Hradce Králové Zdeněk Abraham. Vánoční elektrobus bude jezdit až do soboty 6. ledna 2024. 

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Další řidiči hradecké MHD úspěšní v Jízdě bez nehod

Tři „milionáři“ přibyli v závěru letošního roku mezi řidiči MHD v královéhradeckém dopravním podniku. Jde o šoféry, kteří úspěšně brázdili ulice města 20 let bez zaviněné nehody. Dnes byli slavnostně oceněni za účasti vedení podniku i města.
Čtěte více

ZVEME: Zažít můžete Noc vědců, pohádkovou či hororovou bojovku v lesích

Kam vyrazit v Hradci o víkendu? Třeba do Dopravního podniku, který u příležitosti 95. výročí založení městské hromadné dopravy v Hradci Králové pořádá den otevřených dveří. Univerzita a další vědecké instituce lákají na Noc vědců. Vyrazit můžete do hradeckých lesů na…
Čtěte více

V sobotu se otevřou brány hradeckého dopravního podniku. Program bude nabitý

Hradecký dopravní podnik  pořádá u příležitosti 95. výročí založení městské hromadné dopravy v Hradci Králové Den otevřených dveří. Po pěti letech opět otevírá svoji bránu veřejnosti. Akce se uskuteční v sobotu 7. října 2023 od 9 hodin (slavnostní zahájení) do 15 hodin v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme