Městské lesy chystají k prodeji stromky i kapry. Ty bude možné objednat po internetu i letos

Hradeckého kapra koupíte i on-line.
Hradeckého kapra koupíte i on-line. | autor: Pixmac

Hradečtí lesníci už mají připraveny přibližně tři tisíce vánočních stromků, jejich prodej zahájí začátkem prosince v hájovnách Marokánka a Zelený sloupek. Stejně jako v loňském roce budou pár dnů před Vánoci prodávat také kapry, přičemž k dispozici budou na čtyřech místech ve městě i na internetu. K prodeji je přiraveno 12 tun ryb.

Společnost Městské lesy Hradec Králové zahájí prodej stromků 1. prosince v hájovně na Marokánce a od 6. prosince také u novohradecké hájovny Zelený sloupek. K dispozici budou smrčky, borovice i jedle, a to do vyčerpání zásob. Na Marokánce budou stromky k dostání denně od 8 do 16.30 hodin, u Zeleného sloupku bude v tomto čase otevřeno jen v pracovních dnech. V sobotu si sem pro stromky mohou zájemci přijet od 8 do 12 hodin, v neděli bude zavřeno. Borovička lesní přijde u hradeckých lesníků na 290 korun, za smrk ztepilý zájemci zaplatí 250 korun, borovice černá a smrk pichlavý stojí 450. Jedle kavkazská vyjde na 600 korun a ostatní druhy jedlí stojí 500 korun. Ceny platí za stromek bez ohledu na jeho výšku.

Zhruba dvanáct tun ryb z městských rybníků bude připraveno k prodeji až několik dní před Vánoci, od 21. do 23. prosince. Zájemci, kteří si budou chtít kapra zakoupit na místě, mohou navštívit čtyři prodejní místa – u hájovny Zelený sloupek na Novém Hradci Králové, u obchodního centra Atrium, před budovou staré radnice na Velkém náměstí čp. 1 a na sádkách u rybníka Datlík. U Zeleného sloupku se budou ryby před Vánoci prodávat od 8 do 16 hodin, na zbývajících místech od 9 do 17 hodin. Kilogram kapra bude společnost Městské lesy Hradec Králové prodávat za 110 korun.

Hradeckého kapra si budou moci zájemci objednat také přes internet. „Jedná se o poměrně novou akci, kterou jsme poprvé spustili v loňském roce a rozhodně se osvědčila. Během minulých Vánoc jsme rozvezli více než 3,5 tuny ryb. Počítáme, že letos by zájem mohl být o trochu větší, proto jsme posílili rozvozová auta i zajistili více kaprů,“ říká ředitel hradeckých městských lesů Milan Zerzán. Hradecké kapry bude možné objednávat od 1. do 19. prosince přes webové stránky www.hradeckykapr.cz. „Zákazníci si budou moci vybrat váhovou kategorii, počet kusů, datum doručení a způsob platby. Platit bude možné kartou nebo hotově při převzetí,“ doplňuje ředitel Zerzán.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Od Zděné boudy k Lesnímu hřbitovu povede nová cyklostezka

Už letos by měla sloužit nová cyklostezka od Zděné boudy až k Lesnímu hřbitovu. Cyklistům a chodcům zajistí příjemnější a především bezpečnější pohyb po vozovce. Nová stezka bude kopírovat komunikaci Hradečnici, která zůstane pouze pro motorová vozidla. Během jarních měsíců bude…
Čtěte více

Jaké novinky v lesích a vodách v okolí Hradce nás letos čekají?

Rozšíření obory s jeleny, nová obůrka s divočáky, dokončení lesního okruhu s napojením mimo hlavní silnici u Zděné boudy směrem k Lesnímu hřbitovu, obnova tůně v přírodní památce Běleč – střelnice. To vše má v plánu společnost Městské lesy Hradec Králové…
Čtěte více

Na Stříbrném rybníku chystají novinky. Novou stezku, halu i vyčištěné pláže

Lepší kvalita vody, úprava písečných pláží, nová stezka, kulturní akce v nově opravené hale či svatební obřady. Správci hradeckého kepu Stříbrný rybník - městské lesy - mají na rok 2022 mnoho plánů. V současné době pilně připravují nadcházející sezónu a doufají, že ji už…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme