Štítky: | Lesy | Městské lesy |

Město sečetlo škody z vichřice, padlo přes šedesát stromů

V Hradci Králové vítr opět kácel stromy. Ilustrační foto.
V Hradci Králové vítr opět kácel stromy. Ilustrační foto. | autor: M

Druhý lednový víkend řádil na celém území republiky silný nárazový vítr. Nevyhnul se ani Hradci Králové a i zde páchal škody. Mohutné poryvy neustálo celkem 61 stromů. Nejvíce jich padalo Na Kotli, škody ale hlásí i z Nového Hradce a Benešovy třídy. 

Doslova plné ruce práce měli minulý týden pracovníci technických služeb. Museli totiž odklidit desítky vyvrácených a rozlámaných stromů, které za sebou nechal nárazový vítr z druhého lednového víkendu. Ačkoliv původní odhady hovořily o čtyřiceti stromech, nakonec se jich k zemi poroučelo jednašedesát. Je navíc možné, že ani toto číslo není konečné. „Stále ještě hledáme a vytipováváme po městě stromy, které vítr poškodil a mohly by být pro lidi nebezpečné,“ řekl pro Denik.cz ředitel střediska městské zeleně Daniel Jeřábek.

Nejvíce popadaných stromů je v lokalitě Na Kotli. Tam vítr „zatočil“ s dvaceti vzrostlými stromy. Další škody museli pracovníci technických služeb likvidovat i na Benešově třídě, v Labské kotlině a na Novém Hradci. „Situace v ulici Na Kotli byla rozhodně nejhorší, vítr se tam doslova prohnal a zanechal po sobě velké škody,“ dodal pro Denik.cz Jeřábek. Smutně vypadající holá prostranství ale podle Jeřábka brzy zaplní nová výsadba.

Za vysoký počet polomů může kromě větrných poryvů i silný déšť, který podmáčel půdu. Ta kvůli tomu nebyla dostatečně pevná, aby udržela kořeny na svém místě. Pověstným štěstím v neštěstí je skutečnost, že padající stromy nikoho nezranily.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Lesníci začnou vánoční stromky prodávat v pátek. Jaké budou ceny?

Jen pár dní před první adventní nedělí bude zahájen prodej vánočních stromků z hradeckých městských lesů. I letos budou k dispozici různé druhy jehličnanů z lesů i plantáží. Ceny se oproti loňskému roku nezměnily, pohybují se v rozmezí od 250 do 600 korun podle druhu. Prodej…
Čtěte více

Další tělocvična vznikla u běžeckého okruhu v městských lesích

V létě tohoto roku vznikl v hradeckých městských lesích 800 metrů dlouhý běžecký okruh se speciálním přírodním povrchem. V těchto dnech jej Městské lesy Hradec Králové doplnily o nové fitness prvky. Pro sportovce tak vznikl jedinečný prostor, který nabízí zdravý způsob…
Čtěte více

Vznik cyklostezky v lese komplikuje podzemní voda a chránění živočichové. Bude město ve výstavbě pokračovat?

Zhruba před rokem zahájilo město přípravné práce pro výstavbu nové cyklostezky od Zděné boudy k lesnímu hřbitovu. Proces výstavby se bohužel neobešel bez komplikací. Ačkoliv byl v projektu požadován hydrogeologický průzkum, nebyl projektantem proveden a na jaře letošního roku se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme