Štítky: | Lesy | Městské lesy |

Město sečetlo škody z vichřice, padlo přes šedesát stromů

V Hradci Králové vítr opět kácel stromy. Ilustrační foto.
V Hradci Králové vítr opět kácel stromy. Ilustrační foto. | autor: M

Druhý lednový víkend řádil na celém území republiky silný nárazový vítr. Nevyhnul se ani Hradci Králové a i zde páchal škody. Mohutné poryvy neustálo celkem 61 stromů. Nejvíce jich padalo Na Kotli, škody ale hlásí i z Nového Hradce a Benešovy třídy. 

Doslova plné ruce práce měli minulý týden pracovníci technických služeb. Museli totiž odklidit desítky vyvrácených a rozlámaných stromů, které za sebou nechal nárazový vítr z druhého lednového víkendu. Ačkoliv původní odhady hovořily o čtyřiceti stromech, nakonec se jich k zemi poroučelo jednašedesát. Je navíc možné, že ani toto číslo není konečné. „Stále ještě hledáme a vytipováváme po městě stromy, které vítr poškodil a mohly by být pro lidi nebezpečné,“ řekl pro Denik.cz ředitel střediska městské zeleně Daniel Jeřábek.

Nejvíce popadaných stromů je v lokalitě Na Kotli. Tam vítr „zatočil“ s dvaceti vzrostlými stromy. Další škody museli pracovníci technických služeb likvidovat i na Benešově třídě, v Labské kotlině a na Novém Hradci. „Situace v ulici Na Kotli byla rozhodně nejhorší, vítr se tam doslova prohnal a zanechal po sobě velké škody,“ dodal pro Denik.cz Jeřábek. Smutně vypadající holá prostranství ale podle Jeřábka brzy zaplní nová výsadba.

Za vysoký počet polomů může kromě větrných poryvů i silný déšť, který podmáčel půdu. Ta kvůli tomu nebyla dostatečně pevná, aby udržela kořeny na svém místě. Pověstným štěstím v neštěstí je skutečnost, že padající stromy nikoho nezranily.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stříbrňák mění tvář. Nová pláž, stromy i zrekonstruované chatky

Kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové prochází zásadní obnovou. K pláži u restaurace byly vysazeny nové stromy, na pláž byl navezen nový písek a zmodernizoval se i interiér chatek, které mají nové podlahy, výmalbu i kuchyňky. Lanový park zmizel, nový bude snad za rok.
Čtěte více

Díky projektu RE-USE se využijí nepotřebné věci. Hradec chce méně odpadu a nové stromy

Hradec Králové chystá projekt RE-USE, jehož smyslem je opětovné použití výrobků, a tím i menší množství odpadu. Ve dvou sběrných dvorech ve městě vznikne místo, kam budou moci lidé darovat věci k opětovnému užití, za malou částku zase poslouží někomu dalšímu. Za vybrané…
Čtěte více

Městské lesy mají velké plány: Stříbrňák plný novinek, další obory s jeleny a vzdělávací centrum

Stavební úpravy v areálu Stříbrnkého rybníku, nové obory nebo enviromentální centrum. To jsou letošní plány Městských lesů Hradec Králové. Návštěvníci lesů se tak mohou těšit na nové obory pro jeleny evropské, rozšířit by se měly obory pro daňky a muflony a pracuje se na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme