Štítky: | MHD | koronavirus |

Město ruší školní a noční autobusy, oslavy, schůze i vítání občánků. Trhy budou

Nepojedou školní a noční spoje.
Nepojedou školní a noční spoje. | autor: hradeckralove.cz

Od dnešního dne (14.10.2020) nepojedou školní spoje MHD, noční linky pojedou naposledy v noci z úterý na středu. Město rovněž ruší oslavy 28. října, během kterých měly být slavnostně předány medaile města v hradecké filharmonii. Zrušená jsou vítání občánků i setkání s jubilanty. Naopak tradiční farmářsko-potravinové trhy v ulici Letců se za přísnějších hygienických opatření konat budou, a to dopoledne 17. a 31. října.

„Musíme postupovat v souladu s nařízením vlády, především kulturní život ale ve městě teď na nějaký čas ustane. Pokud veškerá tato znovuzavedená opatření povedou ke snížení počtu nakažených, tak jedině dobře. V tuto chvíli není čas na diskuze, ale je čas na to být disciplinovaný společně další vlnu zvládnout,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Uzavřeny jsou v Hradci Králové kulturní památky včetně Bílé věže i kostela sv. Mikuláše, také Klicperovo divadlo a Divadlo Drak nebo hradecká filharmonie. Vládní nařízení se dotýká také plánovaných akcí. „Rozhodli jsme se zrušit také oslavy spojené s 28. říjnem, kdy měly být v hradecké filharmonii slavnostně předány medaile města. Budeme muset najít jinou vhodnou a důstojnou příležitost, při které budeme moci výjimečné hradecké osobnosti ocenit,“ doplňuje primátor. Zrušené jsou prozatím také veřejné schůze komisí místních samospráv, vítání občánků a setkání s jubilanty.

Zítra hradecký dopravní podnik již nevypraví školní spoje, noční linky pojdou naposledy v noci z úterý na středu. Vedle povinnosti nosit roušku na zastávkách, na teminálu hromadné dopravy a v samotných vozech MHD vedení městského dopravce žádá cestující, aby využívali jiné způsoby platby jízdného než nákupem jízdenky u řidiče a dle možností dodržovali rozestupy na zastávkách a v autobusech.

V Hradci se naopak budou konat farmářsko-potravinové trhy, které bývají tradičně v ulici Letců u Atria. „Trhy pořádá Hradecká kulturní a vzdělávací společnost, která možnost pořádání trhů konzultovala s krajskou hygienickou stanicí. Žádný zákaz se na ně nevztahuje, tudíž je není nutné rušit. Co je ale potřeba, a to bych rád zdůraznil, dodržovat zde veškerá nařízená opatření, tedy přiměřené rozestupy a preventivní použití roušek,“ říká primátor. Farmářsko-potravinové trhy se budou letos konat ještě dvakrát, a to 17 a 31. října v čase od 8 do 12 hodin.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Město pro obyvatele chystá další balíček pomoci. Antivirus budou schvalovat zastupitelé příští týden

Hradec chce opět pomoci při druhé vlně koronaviru. Od minulého týdne město vytvořilo speciální pracovní skupinu pro Antivirus, která připravuje souhrn opatření na zmírnění dopadů probíhající druhé vlny koronaviru. „Společně pracujeme na obnově a zavedení dalších opatření na…
Čtěte více

Návštěvy hřbitovů se o Dušičkách bez roušky neobejdou

Letošní Dušičky budou jiné i v Hradci Králové. Na hřbitovech, které budou v období Dušiček otevřené od 8 do 20 hodin, je i přes výjimky doporučeno nosit roušky. Na vybraných hřbitovech v Hradci bude také k dispozici pracovník Technických služeb Hradec Králové, který v případě…
Čtěte více

Magistrát omezil úřední hodiny, nemocnice otevřelo kvůli frontám třetí odběrové místo

Odběrové centrum COVID-19 ve Fakultní nemocnici Hradec Králové od čtvrtka zřídilo třetí odběrové místo, protože  výrazně vzrostl počet zájemců o provádění odběrů. V souvislosti s usnesením vlády upravil Magistrát města Hradec Králové přístup do objektu a úřední hodiny…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme