Štítky: | Policie Hradec Králové | Nehoda |

Malšovický nadjezd nakonec opraví město. Zábradlí tam prorazil opilý řidič

Zábradlí opraví město.
Zábradlí opraví město. | autor: Policie ČR

Zábradlí na malšovickém nadjezdu je po nehodě, kdy ho prorazil opilý řidič, zatím pouze zajištěné. Opravovat ho budou hradecké technické služby. Nadjezd je v současné době bez vlastníka, na posledním zastupitelstvu města se totiž schválila dohoda mezi městem a krajem. Město se mělo k vlastnictví přihlásit a následně jej převést na kraj. Toto se však zatím nestalo. Nehoda vše ještě zkomplikovala, nicméně zábradlí by mělo být opravené do konce letních prázdnin.

K nehodě došlo v neděli 5. července. Sedmačtyřicetiletý řidič najel na pravý okraj chodníku a narazil do kovového zábradlí. Následně spadl z mostu na silnici I. třídy č. 31, kde vozidlo zůstalo ležet na střeše. Přivolaní policisté naměřili řidiči 2,44 promile alkoholu v dechu. Dále zjistili, že vozidlo není pojištěno. Řidič byl s ohledem na svá zranění předán do péče lékařů. Ke zranění jiných osob nedošlo.

Po nehodě zůstalo proražené zábradlí, což je vzhledem k velkému provozu a počtu chodců poměrně nebezpečné. K opravám se kvůli majetkových vztahům nikdo moc nehlásil. Nakonec si je na svá bedra vzalo město.

„Na posledním zastupitelstvu města jsme schválili dohodu mezi městem a krajem, v rámci níž se přihlásíme k vlastnictví nadjezdu a následně jej převedeme kraji. Dohoda zatím nebyla podepsána, plánujeme tak učinit během července. V tuto chvíli je tedy nadjezd de facto stále bez vlastníka,“ říká náměstkyně primátora pro správu městského majetku Věra Pourová. Dlouhotrvající situaci ohledně vlastnictví malšovického nadjezdu, kterou se podařilo vyřešit, zkomplikovala nehoda řidiče pod vlivem alkoholu, který nezvládl jízdu a zřítil se s autem z nadjezdu. Při nehodě bylo poškozeno kovové zábradlí, které v nejbližší možné době hradecké technické služby zabezpečily, vyřešit se ale musela jeho celková oprava. „Chceme, aby vše bylo dáno do pořádku co nejdříve, proto jsme se rozhodli tuto opravu zajistit a zaplatit. Technické služby projednávají s firmou a orgány státní správy další postup. Bude nutné provést částečnou uzavírku, jak pravděpodobně na nadjezdu, tak také pod ním, aby byla zajištěna bezpečnost projíždějících vozidel. Dále bude třeba řešit výrobu zábradelních dílů, samotná instalace je pak otázkou několika dní,“ doplňuje náměstkyně Pourová. Technické služby chtějí nadjezd opravit do konce letních prázdnin, a to z důvodu menší intenzity provozu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec je mezi sedmi městy republiky, kde se objevily siluety "mrtvol" na chodnících

I v Hradci Králové se na chodnících v těchto dnech objevily nakreslené siluety mrtvých lidí. Jde o kampaň, která má upozornit na nebezpečí, které chodcům hrozí, pokud přechází ulici a třeba koukají do mobilu. Kampaň má budit emoce a to se jí daří. Siluety si na chodníku všimne…
Čtěte více

Hip Hop Kemp se možná přestěhuje. Pořadateli vadí pozornost policie

Nepřiměřené kontroly policistů. To je podle pořadatele Hip Hop Kempu Radka Maliníka důvod, proč by rád festival přestěhoval. Navíc akce zřejmě ztratí i podporu radnice. Festival se v Hradci konal 16 let. Letos měl podstatně nižší návštěvnost než v loňském roce a podle slov…
Čtěte více

V Hradci začíná Hip Hop Kemp. Čekejte dopravní omezení a policisty v ulicích

Festival Hip Hop Kemp dnes začíná. Hradečané proto budou muset počítat s dočasnými dopravními omezeními. Ta budou trvat až do 18. srpna. Hip Hop Kemp se odehrává ve Festivalparku. V pohotovosti bude Policie ČR. Zaměří se na kontrolu přijíždějících, na sprejery i na přilehlá…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme