Malšovické rodinné centrum Pohoda chystá klub pro seniory

Centrum myslí i na seniory.
Centrum myslí i na seniory. | autor: FB RC Pohoda

Malšovické rodinné centrum Pohoda, které provozuje královéhradecká nezisková organizace PROSTOR PRO, plánuje v letošním roce řadu novinek. Vedle každoročních oblíbených akcí jako je Malování na chodník nebo Lampionový průvod, letos nabídne zcela nové projekty. Veřejnost se může těšit na jarní běh, celoroční cyklus workshopů věnovaných výrobě biokosmetiky, podzimní festival na oslavu konce prázdnin s hudebním programem nebo festival pro tatínky. Novinka bude také připravovaný klub pro seniory nebo masáže miminek.

Vedle toho získalo Rodinné centrum Pohoda od Ministerstva práce a sociálních věcí potřebnou dotaci na realizaci projektu V pohodě to zvládneme, se kterým se centrum nově zaměří na odborné rodinné a pedagogicko-psychologické poradenství. „Tento typ služby nám v rodinném centru dlouhodobě chyběl. Nově tedy budeme nabízet služby terapeuta a plánujeme i cyklus přednášek, které věnujeme tématům dětství, dospívání, zdraví a vztahům v rodině,“ řekla Adéla Břešťovská, vedoucí Rodinného centra Pohoda.

Malšovická neziskovka chystá úplně poprvé ve své osmnáctileté historii program výhradně pro seniory. Od září otevře další zajímavou aktivitu, která bude směřovat k těm nejstarším. „Plánujeme cílený program v duchu klubu seniorů, kde se naše babičky a dědové budou scházet v našich prostorách a společně trávit volný čas. Připravujeme pro ně zajímavé programy, cestopisné přednášky a volnočasové aktivity. Naše další myšlenka spočívá v tom, že chceme zapojit aktivní seniory i do našeho pravidelného programu,“ vysvětlila Břešťovská. Rodinné centrum tak chce využít jejich schopnosti a podpořit mezigenerační vztahy.

„Každý rok se snažíme naše rodinné centrum posouvat dál, hledat nové směry a reagovat na poptávku od našich návštěvníků. Nově proto zařazujeme zmíněné veřejné akce a od září plánujeme do našeho pravidelného programu zařadit masáže miminek nebo klub seniorů,“ doplnila Břešťovská.

Plánované akce RC Pohoda do konce roku 2018:

30. 5. - Přednáška Zdravé dítě, šťastné dítě
Červen – Pohoda na akcích města (vč. Open Air Programu)
Každý měsíc, kromě července a srpna – Cyklus workshopů výroba domácí biokosmetiky
Červenec, srpen – Pikniky a grilovačky
Září - Festival na ukončení prázdnin
2.11. Lampionový průvod
Prosinec – Vánoční jarmark

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Mobilní klub bude pomáhat dospívajícím, kteří se potulují po Hradci

První mobilní klub pro děti a dospívající by mohl v budoucnu brázdit ulice Hradce. Pomáhal by jim přímo v ulicích zvládat potíže, které jsou typické v dospívání. Právě 9. prosince startuje hradecká kampaň, během které můžete na rozjezd mobilního klubu přispět finanční částkou.…
Čtěte více

Dříve narození se mohou těšit na svůj klub. Dřevěnka se bude otevírat za pár dní

Hradec Králové je město, které se snaží přispívat k seniorům k lepšímu životu. Ať už to jsou preventivní programy, které pořádá městská policie, sportovní hry pro seniory nebo třeba kurzy, kde se senioři učí pracovat s počítačem. V loňském roce Hradec získal dokonce nejvyšší…
Čtěte více

Malšovicemi projde lampiónový průvod s pohádkovými bytostmi

Obecně prospěšná společnost PROSTOR PRO letos slaví 18. narozeniny a při té příležitosti Hradcem Králové putuje výstava fotografií z činnosti organizace. V říjnu je v nákupním centru Aupark a pak se přesune do centra města a bude například i v Bio Central.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme