PROSTOR PRO slaví letos osmnáctiny. Oslavovat chce s veřejností

Společnost pomáhá mladélidi provést dospíváním.
Společnost pomáhá mladélidi provést dospíváním. | autor: PROSTOR PRO

Služeb nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Klídek v Hradci za patnáct let fungování využilo přes 4300 klientů. Letos si významné výročí připomíná také obecně prospěšná společnost POSTOR PRO. Je to právě 18 let od vzniku této organizace. Klienti malšovické dřevěnky nejsou jen mladí lidé v nízkoprahových klubech, jsou to také rodiče s malými dětmi, které sem pravidelně docházejí na volnočasové aktivity, kde se postupně učí poznávat svět a od prvních krůčků objevovat rozmanité spektrum dovedností, učit se sociálním interakcím a komunikaci s vrstevníky i dospělými.

Čísla mluví za vše. Za patnáct let fungování nízkoprahových klubů pro děti a mládež využilo této služby přes 4300 klientů. „Letošní výročí jsou pro nás opravdu tematicky významná, protože se věnujeme práci s dětmi a mladými lidmi, kde tato výročí jsou pro mladého člověka důležitými milníky v životě. Za 18 let jsme tak bezpečně provedli od dětství po dospívání stovky klientů, z nichž řada z nich se k nám vrací, ať už zavzpomínat nebo poděkovat, což je pro nás ta nejlepší zpětná vazba. Krásným zadostiučiněním je i příběh našeho klienta Honzy, kterého naše práce inspirovala natolik, že vystudoval sociální práci a dnes sám pomáhá klientům v nízkoprahovém klubu v Brně. V loňském roce se dokonce stal tváří a ambasadorem PROSTOR PRO,“ uvedl David Petr, ředitel PROSTOR PRO, o.p.s.

A jak plánuje organizace oslavit svou plnoletost? Na co se může veřejnost v letošním roce těšit? „Náš významný milník chceme s veřejností oslavovat po celý rok. Chystáme malou výstavu monitorující naši historii, kterou bychom rádi umístili v prostorách našeho malšovického sídla. V loňském roce jsme spustili kampaň Dávám prostor, jejímž prostřednictvím informujeme o potřebnosti a důležitosti práce s mladými lidmi. Měla velký úspěch a my ji proto chceme v druhé polovině roku znovu spustit a spojit s našimi výročími. Podobně propojíme v červnu i naše další úspěšné veřejné akce, tedy GRAFFITI STREET JAM a volnočasové aktivity na Open Air Programu. V plánu jsou i další aktivity,“ doplnil Petr.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Mobilní klub bude pomáhat dospívajícím, kteří se potulují po Hradci

První mobilní klub pro děti a dospívající by mohl v budoucnu brázdit ulice Hradce. Pomáhal by jim přímo v ulicích zvládat potíže, které jsou typické v dospívání. Právě 9. prosince startuje hradecká kampaň, během které můžete na rozjezd mobilního klubu přispět finanční částkou.…
Čtěte více

I letos můžete v Hradci Králové bloudit v kukuřičném poli

Pokud vymýšlíte na prázdninové dny program pro děti, máme pro vás tip. I letos patří k prázdninovým atrakcím v Hradci Králové kukuřičné bludiště. Tentokrát vzniklo ve Věkoších u železniční tratě a je větší než fotbalové hřiště. Trasa v kukuřičném labyrintu měří necelé čtyři…
Čtěte více

Hradecké jesle slaví. Jejich první svěřenci jsou dnes senioři

Chodili jste do hradeckých jeslí? Určitě jste nebyli sami, existují již šedesát let a za dobu jejich existence tudy prošlo bezmála tři a půl tisíce dětí, přičemž první absolventi tohoto zařízení jsou dnes na prahu seniorského věku. Oslavy 60. výročí, na které jsou zváni všichni,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme