Magistrát rozdává lidem z paneláků tašky na třídění v dalších částech města

Tašjy mají lidem usnadnit třídění odpadu.
Tašjy mají lidem usnadnit třídění odpadu. | autor: MMHK

Letos na jaře město v rámci projektu „Třídíme v Hradci“ rozdávalo speciální tašky na tříděný odpad obyvatelům bytových domů ve vybraných ulicích na Pražském předměstí. Projekt se zřejmě osvědčil, tak bude nyní hradecká radnice rozšiřovat tuto nabídku i do dalších městských částí a hradeckým domácnostem nabídne další tři tisíce sad barevných tašek. Lidé do nich mohou odkládat tři základní komodity recyklovatelného odpadu, tedy papír, plasty a sklo.

Pro odložení tří základních komodit recyklovatelného odpadu v bytech město nabídne praktické barevné tašky, které jsou z pevnějšího materiálu a jsou navíc omyvatelné.

V průběhu září a října si sady takovýchto tašek budou moci vyzvednout obyvatelé největších hradeckých sídlišť. Po krajské metropoli bude putovat stánek Hradeckých služeb, který se postupně zastaví na Moravském předměstí na Benešově třídě a u obchodního komplexu Hvězda, v Třebši u točny Pod Strání, před poštou v Malšovicích, na Slezském Předměstí u hotelu Alessandria a na Pražském Předměstí před restaurací Metuje.

Kde a kdy si tašky vyzvednout:

Nový Hradec Králové - Benešova třída prostranství před poštou - 11.09.2018 - 15-18 hod.
Třebeš - „Pod strání“ před točnou MHD - 18.09.2018 - 15-18 hod.
Malšovice - prostranství před budovou pošty - 20.09.2018 - 15-18 hod.
Pražské předměstí - před restaurací Metuje - 2.10.2018 - 15-18 hod.
Slezské předměstí - před hotelem Alessandria - 9.10.2018 - 15-18 hod.
Moravské předměstí - před obchodním komplexem Hvězda - 11.10.2018 - 15-18 hod.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
12.9.2018 10:43
J. M. (neregistrovaný)
tříděný odpad
Dobrý den,
je hezké, že se snažíte naučit lidi třídit odpad, ale bylo by také dobré zvětšit počet popelnic na separovaný odpad. Žádal jsem na magistrátu o další popelnici na plasty, ta jedna stávající pro celé sídliště neustále přetéká a vítr to roznáší po okolí, ale nikdo se mi k této žádosti neozval a další popelnice přistavena také nebyla. Dále bych uvítal popelnice na rostlinný a živočišný odpad a na kov-plech, které jsou v mém okolí po skromnu.

Děkuji.

J. M.
6.1.2020 22:13
Tereza Volejníková (neregistrovaný)
Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat.Je správné třídit odpad a taky se o to snažíme.jen mi vadí jedna věc.Vzhledem k tomu,že máme rodinný dům,dostali jsme malou žlutou popelnici na plasty.Bohužel ale pro 3 dospělé osoby a jednoho puberťáka je to prostě málo a to hlavně kvůli tomu,že ji vyvážíte jednou za 14 dnů.To OPRAVDU NESTAČÍ.Kdo to vymyslel....po 14 dnech!!!!!!!!!!!!!Myslim že jednou týdně by bylo fajn a i tak by byla plná.Děkuji za odpověď.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradečákům možná do budoucna pomůže v třídění odpadu mobilní aplikace

Za poslední dva roky stoupá v Hradci Králové celková separace odpadu, ze kterého se vytřídí více než 50 % papíru, plastu a skla. Meziročně dochází také ke zvýšenému množství sběru elektrospotřebičů. Ačkoliv odpadu ve městě přibývá, patří Hradec stále mezi města s vysokým poměrem…
Čtěte více

Místo do sběrného dvora lidé vyhazují odpad k popelnicím. Město musí za odvoz Hradeckým službám více zaplatit

Černých skládek je v Hradci čím dál víc. Město se rozhodlo zaměřit na jejich likvidaci. Nejčastěji se jedná o případy, kdy lidé místo toho, aby odpady které tam patří, odvezli do sběrného dvora, nechávají u popelnic. Hradecké služby je pak musí zlikvidovat, což samozřejmě stojí…
Čtěte více

Věci k dalšímu užití je možné poskytnout i v Hradci. Výtěžek půjde na nové stromy

V Hradci Králové začal fungovat nový projekt RE-USE, jehož smyslem je opětovné použití výrobků a tím zmenšení množství vznikajícího odpadu. Ve sběrném dvoře Bratří Štefanů vzniklo místo, kam mohou lidé darovat věci k opětovnému užití. Ty pak může za malou částku koupit někdo…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme